תמיד רציתם ללמוד מהסבתא איך עושים את הסופגנייה הכי טעימה, ספינג' וזלבייה? בחג החנוכה הקרוב יש לכם הזדמנות.

כ-10 נשים מתוך כ-70 האמניות והמארחות הביתיות מקהילת 'נשים וסיפורים בירושלים' יפתחו בחנוכה הקרוב את ביתן לאירוח, זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

'נשים וסיפורים בירושלים' היא קהילה שהוקמה ביוזמת עיריית ירושלים, המהווה דוגמא לתיירות חברתית במסגרתה נשים מארחות בביתן יחידים וקבוצות, מספרות את סיפור חייהן ומאפשרות הצצה נדירה לביתן ולאורח חייהן המיוחד בשילוב כיבוד קל. בקהילה חברות נשים מכל קשת החברה הירושלמית: חילוניות, חרדיות, דתיות לאומיות, נוצריות וערביות.

היוזמה, הפועלת באמצעות המחלקה לקידום נשים באגף חברה של העירייה, הוקמה לפני כשמונה שנים, מתוך רצון לאפשר לנשות העיר ליהנות מעצמאות כלכלית, תוך יצירת מודל של שיתופי פעולה ביניהן, תמיכה ולמידת עמיתות.

האירוח הביתי הוא אחת המגמות הבולטות בתעשיית התיירות העולמית. יותר ויותר תיירים מביעים עניין בתיירות שהיא 'מחוץ למסלול' באמצעות היכרות עם האוכלוסייה המקומית באשר היא, במנהגים, מאכלים, אורח חיים, פולקלור ועוד. פעילויות חנוכה 2020 מיועדת לקבוצות וליחידים, לנשים ולגברים, ומתקיימות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. האירוח בבתי הנשים או ב'זום' – בתשלום ובתיאום ישירות מולן.

לפרטי הנשים מופיעים באתר: www.women-jerusalem.com. לנשים גם מוצרים נוספים למכירה אותם ניתן לראות בלשונית 'תוצרת הנשים' באתר. פייסבוק: נשים וסיפורים בירושלים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "'נשים וסיפורים בירושלים' הוא מיזם חברתי מיוחד ומעורר השראה, במסגרתו פותחות נשות ירושלים את ביתן לציבור ומאפשרות הצצה נדירה לאורח חייהן. אני מזמין את הציבור הרחב לציין את חנוכה הקרוב בדרך מקורית ומעניינת במיוחד".

 

אז אצל מי נבקר בחנוכה?

אפרת חלמיש, תושבת עיר דוד, מארחת בחנוכה להדלקת נרות משפחתית, שיחה על החג ועל המקום. ואם רוצים - גם סדנת סופגניות שתתקיים בחוץ. לפרטים והרשמה: 052-3331786.

כנרת בוטיל מעין כרם מזמינה לאירוח פיזי של קבוצות עד 20 איש להדלקת נרות וטעימת לביבות חנוכה תימניות שנקראות 'זלביה' וגם טיפים לבריאות בנושא שמן זית לגוף ולנשמה. לפרטים והרשמה: 052-3466426.

השפית ליאת דה כהן סדנאות זום ביום שני (14.12, 17:00) עוגיות ויטראז' לחנוכה, ובשעה 19:00 ספינג' ולביבות גבינה. עלות כל סדנא: 40 שקלים. לפרטים והרשמה: 052-3466426.

שושנה קרבסי מעין כרם תקיים סדנה מיוחדת בשם 'הסופגנייה היא רק תירוץ', סדנת ריבות משוגעות שמשתדכות לסופגניות, לגבינות ולמאכלי בשר. החוויה תתקיים בבית העתיק בכפר על פי כללי 'התו הסגול'. 

האמנית שנינה טאוסון, המתגוררת בגילה תקיים סדנה חד פעמית, יצירתית ומקורית תחת הכותרת 'קסם היומן הוויזואלי - להתבונן, לגלות, ליצור', הזמנה להתחבר לכוח היצירה שבתוכנו, בחוויה מרפאה ועוצמתית במגוון טכניקות אמנותיות. הסדנא תתקיים ביום שלישי, 15.12, בין השעות 10:00-12:30 בעלות של 90 שקלים ובמספר משתתפים מוגבל. לפרטים והרשמה: 050-7812031.

עטי ברקלי, המתגוררת בשכונת פסגת זאב, תקיים סדנאות ציור אינטואיטיבי קבוצתיות בסטודיו (עד  10 משתתפים) ובזום  המתאימות לכל גיל. סדנה בסטודיו עד 10 אנשים, כולל חומרים וכיבוד קל 100 שקלים לאדם בקבוצה. סדנה ב'זום' 800 שקלים לקבוצה, אפשר גם יותר מ-10. תאריכים ושעות בתיאום טלפוני: 052-7155861.

אדית לוי נוימנד תקיים 'זום' בתשלום בנושא חנוכה ש'יתארח' בבתי קהילת 'נשים וסיפורים' והשכונות בהן הן גרות. המפגשים יעסקו בהיסטוריה של חנוכה: המכבים, הנרות ונאות קדומים. אדית תקיים גם וובינר בצרפתית שיכלול מפגש בנושא חנוכה עם נשות 'קהילת נשים וסיפורים', רבנים מובילים, מורי דרך מוסמכים, מרצים ואורחים מיוחדים. המפגשים יתקיימו בצרפתית או בעברית, עם מינימום של 20 איש, בעלות של 50-90 שקלים למשתתף. פרטים והרשמה בטלפון: 0542307474.