על פי כתב התביעה אותו הגיש עו"ד רועי לייכטמן, הקשישה תושבת מרכז הארץ כבת 94, מתניידת בכיסא גלגלים ונעזרת במטפלת 24/7. הקשישה הוסעה בידי המטפלת שלה במתחם בילויים במרכז הארץ, כשלפתע נתקל כיסא הגלגלים בהפרשי גובה במדרכה. עקב הבלימה הפתאומית עפה הקשישה מכיסא הגלגלים, התרסקה בעוצמה על המדרכה, ונחבלה קשות בגפיה. לדברי עו"ד לייכטמן המפגע במדרכה נוצר מפס ניקוז שנבנה במתחם.

למקום הוזעק אמבולנס, אשר הבהיל את הקשישה לבית החולים 'איכילוב', שם היא אובחנה כסובלת משבר בשוק ימין. היא אושפזה למספר ימים, אך עקב גילה המתקדם ומחלות רקע מהן היא סובלת, הוחלט שלא לנתחה, אלא לקבע את רגלה בגבס לאורך 4 חודשים(!).

לדברי עוה"ד רועי לייכטמן, מרשתו היא אמנם אישה מבוגרת, אך היא צלולה לחלוטין, ולפני מועד התאונה אף הייתה אישה פעלתנית שקיימה חיי חברה ענפים. לדבריו, לאורך כל התקופה שלאחר התאונה נאלצה הקשישה להיות מרותקת למיטתה, מבלי יכולת להתנייד או לשבת, ועקב כך החלה סובלת מפצעי לחץ שהגבירו את סבלה.

מומחה בתחום האורתופדיה שבדק את הקשישה מטעם התביעה, העריך כי היא סובלת מנכויות זמניות משמעותיות, וכי תסבול בשארית חייה מנכות אורתופדית צמיתה בשיעור של 10%.

לדברי עו"ד לייכטמן, מאז התאונה נזקקת הקשישה לעזרה מוגברת של הזולת, ומתקשה במעברים בביתה עד כדי שימוש תדיר במנוף.

בימים אלה הגיש עו"ד לייכטמן תביעה לפיצויים עקב רשלנות נגד הרשות המקומית וחברת הביטוח המבטחת אותה ונגד החברה האחראית על המתחם. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בהרצליה.

עו"ד רועי לייכטמן (בתמונה: צילום: שרון ולק)  https://www.law-rl.co.il/ עוסק בתביעות נזיקין, סיעוד, אובדן כושר עבודה, תאונות עבודה, תאונות דרכים, והשבת זכויות מול המוסד לביטוח לאומי.