היצירתיות של חברת אורבונד באה לידי ביטוי  בפתרונות גבס קולעים, אוונגרדיים ומרגשים. הטרנדים החמים: אלמנטים מעוצבים בטכנולוגיית חריצה ואריחי גבס מודפסים לפי דרישה
 
 
יתרונות הגבס מתיישבים עם האגנ'דה של פלורליזם פונקציונאלי ועיצובי המאפיינת את העשור הנוכחי. בתקופה שבה כל דרישה וצורך חייבים לבוא על סיפוקם, הרי שהאפשרויות האינסופיות שהוא פותח בפנינו הן אלה שהופכות אותו לחומר העשור.
 
המאה ה – 21: עיצוב שימושי
החיפוש האינסופי אחר איכות חיים גבוהה גורם לנו לתור אחר פתרונות המשלבים אסתטיקה עם פונקציונאליות ופרקטיקה.
 
העיצוב אינו ברור וידוע מראש, אין לו קווים ברורים וחד משמעיים, והכול אפשרי - החל בשזירת אבני פסיפס צבעוניות בקירות הסלון, דרך עיצוב חדר אמבטיה הכולל מערכות רחצה בעלות MP3  ומערכת תאורה משוכללת וכלה באריחים דמויי עץ, בד או זכוכית עשויים פורצלן.
 
הצבעים הם מכל צבעי הקשת; החומרים מגוונים; העיטורים בלתי סופיים והקווים הכלליים מחבקים זה בצד זה את עיצוב הרטרו ואת החידוש הטכנולוגי העדכני ביותר. אין גבול לעיצוב ולפריטים שניתן להוסיף לבית על מנת ליצור מראה מיוחד ומושקע, בצד נוחות ופונקציונאליות.
 
"בעידן הנוכחי הכרחי לספק לכל לקוח פיתרון מדויק המותאם לצרכיו ולהגשים לו כל פנטזיה, ואין ספק שהעיצוב האדריכלי הוא ביטוי קלאסי להגשמת פנטזיות", מציינת מנהלת השיווק של אורבונד אתי מרקוביץ-עשני.
 
ניתן לבנות בגבס קירות ומחיצות מעוצבות עם שלל דוגמאות וחריטות בהזמנה אישית, תקרות דקורטיביות, נישות, מדפים ומזנונים שהם חלק אימננטי מהקיר ומהחלל, ניתן להסתיר תאורה ועוד. יחד עם זאת, הערכים המוספים שמקנה הגבס ברמה העיצובית לא באים על חשבון כל היתרונות הנוספים שמקנה החומר.

 
 גבס מודולרי
אחד היתרונות הבולטים בשימוש בלוחות גבס אורבונד הינו המודולאריות, המאפשרת להתאים את מבנה הדירה לצרכי המשפחה, ולשינויים שחלים בה לאורך השנים. במשפחות עם ילדים קטנים ישנה חשיבות לחלוקת חדרים ע"מ שלכל ילד תהיה הפינה שלו. עם הזמן, הילדים גדלים ועוזבים את הבית ולכן יש צורך בחללים משותפים גדולים: מטבח וסלון. היכולת להרכיב ולפרק קירות  בקלות ובמהירות, הופכת השיטה של שימוש בלוחות גבס כמחיצות פנים לנפוצה ביותר, הן בבתים חדשים והן בבתים קיימים בהם מתבצע שיפוץ.
 
 עיצוב
בנייה בלוחות גבס יכולה להפוך את העיצובים שאנו חולמים עליהם למציאות. ניתן ליצור מגוון עצום של אלמנטים עיצוביים, שקשה לבצעם בשיטות הבנייה הקונבנציונאליות.
השימוש בלוחות גבס מתבצע במהירות, בקלות ובפשטות ויכול להפוך כל דירה סטנדרטית לדירה מסוגננת ומעוצבת להפליא.
 
דוגמאות לעיצוב:
ü      הנמכת תקרה ושילוב תאורה שקועה בתוכה
ü      נישות לטלויזיה (LCD) ומערכות קולנוע ביתית
ü      יצירת נישות המוסיפות נגיעה ארכיטקטונית לחלל הבית
ü      התקנת קרניזים דקורטיביים בהיקף הדירה – ע"פ מידות וזויות
ü      יצירת חלונות ופתחים בדירה
ü      בניי קירות מעוגלים
ü      יצירת קשתות בפתחי כניסה לחדרים
ü      הסתרת צנרת מיזוג אויר ע"י בנייה דקורטיבית בגבס ועוד....
 
 אז מה חדש?
לאחרונה השיקה אורבונד שני פיתוחים הנחשבים לטרנדים החמים בתעשייה:
"פספרטו"  - סדרת אלמנטים מעוצבים מגבס המבוססים על טכנולוגיית חריצה מהפכנית, המאפשרת ייצור אלמנטי גבס חרוטים ומחורצים לפי בקשת הלקוח. הסדרה כוללת לוחות מעוצבים לתקרות, לוחות מעוצבים לקירות וקרניזים מעוצבים לתאורה מוסתרת, המתאימים לעיצוב פנים של כל סוגי המבנים.
 
פיתוח נוסף הוא אריחי גבס מודפסים. ההדפסה על גבי הלוחות מתבצעת באמצעות טכנולוגיה דיגיטאלית ראשונה מסוגה, המאפשרת הדפסת כל דוגמה, כיד הדמיון הטובה על הלקוח, והתוצאה - קיר בעיצוב אינדיבידואלי, בעל גימור מושלם ואחיד.
 
מרקוביץ-עשני מוסיפה, "אלמנטים מודפסים נחשבים לאחד הטרנדים החמים כיום בענף העיצוב. הם חלק מהאמירה העיצובית החדשנית, כמו תכשיט המעניק לעיצוב הכללי ממדים נוספים של צבעים וצורות". לדבריה, לוחות גבס מודפסים מכניסים לכל חלל המאופיין בקו אחיד או מונוטוני הרבה מאוד עניין ודינאמיקה".

 (קרדיט צילום: מוני בלך)