התכלית כמובן של כל דבר שאתה עושה בחייך היא להשיג לך אושר. אתה קם בבוקר, כדי ללכת לעבוד, כדי להרוויח כסף, כדי לקנות בו דבר כזה או אחר, כדי להיות מאושר. התכלית של החיים היא להיות מאושר. כסף יכול לגרום לך להיות לא מאושר. עליך להיות זהיר ולוודא שהוא לא גורם לך להיות לא מאושר. אך כיצד יכול להיות שאם יהיה לך יותר כסף תהיה פחות מאושר ? כיצד יכול להיות שכסף יגרום לך להיות לא מאושר ?
 
ראשית כל כסף כמו כל דבר אחר יכול ועלול להשכיח ממך את התכלית. כאשר אתה עושה פעולות כדי להשיג כסף עליך תמיד לזכור מהי התכלית של מעשיך. גם כאשר אתה עומד בפקק בדרך לעבודה, גם כאשר לקוח צועק עליך, הבוס יורד עליך , או בכל וריאציה אחרת, עליך לזכור שהתכלית של כל הפעולות שלך היא להיות מאושר. זכור זאת וכך תוודא שאתה לא עושה פעולות שנוגדות את התכלית. ז"א תוודא שאתה לא מכניס את עצמך למצבים של חוסר אושר כדי להשיג אושר, כי זאת בוודאות שטות מאוד גדולה. אבל במקרה הזה כסף הוא בדיוק כמו כל דבר אחר שבו עליך לזכור תמיד את התכלית.
 
בנוסף בכסף יש משהו שאין בתאוות אחרות והוא שהכסף מגדיל את האפשרות שלך להשיג דברים. מה שקורה לרוב האנשים שבגלל תכונת הקנאה שלהם אז כאשר יש להם כסף , במקום ליהנות ממנו ולראות כיצד למלא את הרצונות הקיימים שלהם, בגלל הקנאה הם עכשיו מתחילים לרצות דברים חדשים. הכסף בעצם פותח להם את העיניים לדעת מה אין להם. ז"א אם עד לאותו הרגע היה חסר להם רק 1000 ש"ח לספק את רצונותיהם עכשיו חסרים להם 10000 ש"ח כדי להיות מאושרים. כפי שכבר אמרו "מי שיש לו מאה רוצה מאתיים ומי שיש לו מאתיים רוצה ארבע מאות". בעצם עכשיו שיש להם כסף הם עניים יותר ! למה ? כי חסר להם יותר. כן, זה אולי פרדוקס אבל הוא נכון. להיות מאושר זה בעצם לרצות את כל מה שיש לך. ממילא ככל שאתה רוצה יותר דברים שאין לך כך אתה פחות מאושר. העשיר שמח בחלקו. ממילא ככל שאתה חייב יותר לעצמך כך אתה נהיה עני יותר. בעצם העודף כסף גרם לו לאדם לרצות הרבה יותר ממה שיש לו. נכון שגם קודם אולי הוא רצה מה שאין לו, אך עכשיו הוא רוצה הרבה יותר, חסר לו הרבה יותר, רע לו הרבה יותר. זה דבר שמיוחד דווקא לכסף, כי כסף הוא בעצם אמצעי הרכישה שלנו, חלק גדול מהצריכה שלנו מתבצע באמצעות כסף ולכן דווקא הכסף עלול לגרום לו לאדם לנזק ולהיות פחות מאושר כנ"ל.
 
לכן עליך להיות זהיר ב 2 דברים. דבר ראשון עליך לוודא שאתה מאושר גם תוך כדי שאתה עובד כדי להשיג כסף. תוודא שהחמדנות לכסף שאמור להביא לך אושר לא גורמת לך להיות לנזק של לא מאושר. דבר שני עליך לוודא שהכסף שיש לך, גורם לכך שיהיו פחות דברים שחסרים לך ולא להפך, כי אחרת יצא שכרך בהפסדך.