בעוד כשבוע, נצא כולנו (או יותר נכון רובנו), אל הקלפי ונצביע למועמד הראוי מבחינתנו.
מצד אחד, המועמד הציוני אלי כהן והמצד השני, המועמד החרדי משה אבוטבול. 


כזכור, באוקטובר האחרון כבר נערכו הבחירות למועצה ולראשות העיר, ומי שזכה בהן היה ראש העיר המכהן משה אבוטבול.

מיד לאחר הבחירות, החלו החשדות לגבי קולות מזויפים, מה שהוביל למס' הפגנות ענק ברחבת קניון נעימי.

בהפגנות אלה נטלו חלק לא רק תושבי בית שמש ופוליטיקאים מקומיים, אלא גם שרי ממשלה וחברי כנסת ידועים.

חשוב לציין שמי שעלתה ראשונה על תופעת הזיופים היא העורכת הדין רינה הולנדר, מס' 2 ברשימתו של אלי כהן. הולנדר נכנסה כבר ביום הבחירות לדירת מגורים ותפסה "על חם" תעודות זהות מזויפות. לאחר מכן הגיעה המשטרה אל המקום ולכדה את החשודים.

החשדות, התלונות, ההפגנות, המחאות והלחץ התקשורתי הובילו לחקירה משטרתית בעניין הזיופים. 

לאחר שהתגלו לא מעט חשדות רציניות, תיק החקירה הועבר ליחידת להב 433.
יחידת להב 433 היא היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן שהוקמה ב-1 בינואר 2008 כמחלקה באגף המודיעין של משטרת ישראל המאגדת בתוכה מכלול של תפקידים למלחמה בפשיעה החמורה בישראל. מטה היחידה שוכן בלוד. המספר 433 בשם היחידה מסמל את ארבע היחידות הארציות ו-33 מסמל את יחידת הגדעונים. היחידה אחראית לאכיפת החוק ולמתן מענה מקצועי במאבק נגד הפשיעה החמורה המאורגנת והשחיתות הציבורית. היחידה הוקמה ביוזמת השר לביטחון פנים אבי דיכטר, המפכ"ל דודי כהן, וראש אגף חקירות יוחנן דנינו.

חקירת היחידה הביאה למעצרים של כל אותם החשודים שהיו מעורבים בפרשה וכמובן גילתה כי כן היו זיופי קולות בבחירות בבית שמש.

היועץ המשפטי לממשלה והמועמדים מהצד הציוני הגישו ערעור לבית המשפט, שבו קבעו שלושה שופטים "פה אחד" על החלטה תקדימית- "קיום בחירות חוזרות".

משה אבוטבול, המפלגות החרדיות וראש מפלגת "דור אחר" מאיר בלעיש לא נשארו אדישים להחלטת בית המשפט והגישו ערעור נגד משלהם.

לאחר דיונים רבים, בהם חשבו שאולי שופטי בית המשפט יחזרו בהם ויבטלו את הבחירות החוזרות, הגיעה ההודעה הסופית והיא: "בחירות חוזרות בבית שמש ב-11.03.14".

כעת, שני הצדדים ערוכים לקראת יום הבוחר מועד ב'. פעיליו של אלי כהן לא ישנים, כל היום הם עובדים סביב השעון על מנת להגיע לאחוזי הצבעה גבוהים (מינימום 75%), ובנוסף עוברים "דלת דלת" בעיר כדי להזכיר לכל התושבים מהי החשיבות לעיר ביום הבחירות. פעיליו של משה אבוטבול החלו במסע קמפיין דרך מודעות פרסום, שלטים, פייסבוק וכנסי מפלגות.

העיר בית שמש חמה מתמיד והמתח לקראת יום הבוחר רק הולך וגובר. 
מה יעלה בגורל העיר? אם אבוטבול יעלה שוב לשלטון, איזה קואליציה הוא ירכיב? אם אלי יעשה מהפך, מה השינויים הצפויים מבחינתו ואיך החרדים יתמודדו עם שלטונו? האם מאיר בלעיש יצליח להפתיע ולהיכנס למועצת העיר? כמה אחוזי הצבעה יהיו בבחירות האלה? איזו מפלגה תגרוף הכי הרבה קולות? ומה כל מועמד יקבל?.. תמתינו עוד שבוע ותדעו את כל התשובות לשאלות!