בטכס צנוע שנערך ליד הקמפוס המפואר של תיכון 'ברנקו וויס', הונחה בבוקרו של יום שלישי השבוע אבן פינה להקמתו של היכל ספורט גדול ומשוכלל עבור תלמידי התיכון, מיזם חשוב ביותר שהעירייה בראשותו של ראש העיר משה אבוטבול עמלים עליו במשך תקופה ארוכה, עד כי הצליחו להגיע אל המוגמר, ולעלות על הקרקע, לא לפני שאושר למען הפרוייקט החשוב תקציב של למעלה מ-שלשה מיליון שקלים.
מנכ"ל העירייה עו"ד מתי חותה הציג בדברי ברכתו את השלבים שהובילו את ליציאה לדרך, כולל איגום משאבים עם מספר משרדי ממשלה למען הקמתו של היכל הספורט שישרת את תלמידי בית הספר ששמו הטוב יצא לפניו אף מחוץ לגבולות בית שמש.
ראש העיר משה אבוטבול שהתכבד לצקת את אבן הפינה, הדגיש בדבריו את החשיבות של העשייה החינוכית שנעשית בין כותלי התיכון, הן בתקופת המנהל מר שמעוני, והן בתקופתה של המנהלת הקודמת גב' עליזה בלוך שהצעידה את 'ברנקו וויס' לפסגות, וכמובן למנהלת הנוכחית גב' תמר עציוני המקדישה את כל כולה למען קידום התלמידים.
"בית שמש חייבת רבות ל'ברנקו וויס'" אמר ראש העיר משה אבוטבול, "ולכך אנו בעירייה רואים בכבוד גדול הגשמת כל רעיון שיכול לתרום להשבחת האקלים החינוכי, ובמיוחד כשמדובר בהקמתו של היכל ספורט שהיה המילה האחרונה בתחום, וזאת בהמשך לאודיטוריום הגדול והמכובד שהעירייה בראשותי בנתה עבור מוסד חינוכי משובח זה".
לפני שראש העיר נתן את הקרדיטים לעוסקים במלאכה ומנהלי אגפי העירייה ובמיוחד לאיציק קניזו מנהל אגף הספורט, ולחיים הרוש יו"ר החברה הכלכלית, ציין בדבריו, כי "בניגוד למקומות אחרים, כאן לא יעבור זמן רב בין הנחת אבן הפינה לחנוכת הבית, שכן תוך עשרה חודשים נוכל לחנוך את ההיכל החדש, אחר ולצד העבודות שנעשות במגרש, היציקות נעשות במקביל במפעל, ובכך תוך פרק זמן קצר התלמידים יוכלו להנות מהיכל הספורט ולשמוח בכל רגע".
הטכס החגיגי בו השתתפו מלבד בכירי העירייה בראשות ראש העיר, גם מנהלת התיכון והסגל הניהולי, הסתיים בשירת 'אבן מאסו הבנים היתה לראש פינה'.