הבחירות החוזרות לראשות העיר ולמועצה הכניסו מוטיבציה גדולה במפלגות הציוניות- הליכוד, עתיד העיר, בית שמש חוזרת והעבודה. מפלגות אלו כבר היום החלו לעבור 'בית בית' בעיר והמטרה כמובן ברורה והיא לנסות ולהשפיע על התושבים לצאת מהבתים ולבחור במועמד הציוני מר אלי כהן לראשות העיר. השיטה של ראשי המטות מתבצעת ע"פ חלוקה שווה בין כל המפלגות. המפלגות עובדות על פי רשימות מדוייקות של 12,000 בוחרים שלא הגיעו לקלפי ביום הבוחר והם מגיעים לכל בתי התושבים, מסבירים להם את גודל החשיבות למה שהולך לקרות ביום הבוחר 11.03.14, ומצפים מהם שיגיעו אל הקלפי כדי לנצל את בחירתם למען עתיד העיר. מי שעומדים ומובילים רעיון זה הם משה שטרית (הליכוד),

 

 


מוטי כהן (עתיד העיר) ריצארד פרס (העבודה) והמועמד לראשות העיר אלי כהן. ראשי המפלגות הציוניות כנראה מבינים שההזדמנות השנייה שניתנה להם מבית המשפט חייבת להוביל הפעם למהפך המיוחל מבחינתם, לכן הם מודעים לכך שרק עבודה קשה תניב בסופו של דבר את הפירות. 

 


במטה החרדי גם לא יושבים בחיבוק ידיים, שם גם נערכים ליום הבוחר ודווח לנו שאריה דרעי אף הגיע לפגישת עבודה בשטח.

 

במטה דור אחר בראשות מאיר בלעיש לא נרשמה פעילות שטח מיוחדת שם נמסר למערכת שמשנט כי: "הם עובדים נקודתי, ואת הקולות שלהם ישלימו מהקהל החרדי" בלעיש, כאמור הגיע במוצאי שבת לכנס הפעילים של אבוטבול ואף הצהיר באופן פומבי כי תומך בו לראשות העיר.


עד כאן סיכום יומן הבחירות מהימים האחרונים.