הערב בשעה 19:00, תומכי הגוש הציוני חוזרים לכיכר נעימי, לעצרת תמיכה והזדהות במועמד הציוני אלי כהן.

למארגני העצרת היה חשוב לחזור לאותו מקום בו התחיל המאבק על הבית. 'לא מוותרים על בית שמש', הפך מסיסמא, לסמל ועכשיו למציאות, עם ההליכה לבחירות חוזרות. מטה המאבק המשותף בגוש הציוני גייס מכלל הסיעות ח"כים ותמיכה גם ברמה הארצית.

העיר בית שמש כוסתה שלטים, דפי הפייסבוק עמוסי תכנים ומסרים על חשיבות השתתפות התושבים הערב. כלי התקשורת הארציים הוזמנו לעצרת, השעה היעודה הותאמה למהדורות החדשות של השעה 20:00. העיר התעוררה לחיים וישנה תקווה בקרב המחנה הציוני כי הפעם זה יקרה, אלי כהן ייבחר ב- 11.03.14 לראשות העיר. זו האמת של הגוש הציוני ואין בילתה.

אתמול (יום ג') כחלק ממערך ההסברה רכב של המחנה הציוני עבר בכל חלקי העיר והזמין את תושבי העיר באמצעות כרוז להשתתף בעצרת.

ישראל שאפיז, מקבוצת 'תגר' של סיעת הליכוד וממארגני עצרות המחאה בעבר ועצרת התמיכה היום אמר: "העצרת הערב היא בסימן תמיכת הגוש הציוני במועמד לראשות העיר אלי כהן. לאחר שנתקבלה החלטת ביהמ"ש העליון בדבר בחירות חוזרות, נראה לנו טבעי כמארגני העצרות לחזור לאותו מקום בו החל המאבק על הבית. מטרת העצרת היא תמיכה באלי כהן אך בעיקר זו הזדמנות מצוינת לגייס אנשים לעזרה בהתנדבות בבחירות. העבודה רבה והזמן קצר מאוד. קבוצת 'תגר', שמה לה למטרה לארגן את העצרת ביחד עם פורום שמורכב מנציגי מטות הגוש הציוני, ח"כ הכנסת מירי רגב ודני דנון מסיעת הליכוד אישרו את הגעתם."

ריצארד פרס מסיעת 'בית שמש שלנו' אמר: "ח"כ משה מזרחי ואיציק שמולי ממפלגת העבודה שליוו את המאבק בעיר ישתתפו הערב בעצרת. זו גם הזדמנות להגיד להם תודה על הליווי והתמיכה. העצרת נועדה להתניע את מערכת הבחירות. תושבים רבים יגיעו הערב כהפגנת כוח של הגוש הציוני להצלת העיר, ובחירתו של אלי כהן לראשות העיר. הגוש קיבל החלטה שהפעם אנו נפעל לכך שכל התושבים בלי יוצא מן הכלל יבואו להצביע.

תושבי העיר היום יותר מתמיד מבינים שזה היום או לעולם לא. רמת התודעה הציבורית גבוהה מאי פעם ואנו נעשה את כל מה שיידרש גם בכדי לחזק את הסיעות הציוניות במועצת העיר. לצערי, משה אבוטבול ואריה דרעי נקטו בטקטיקה בזויה ע"י הוצאת השד הדתי והעדתי מהבקבוק. לא רק שהם לא עשו כלום והפקירו את ציבור בוחריהם הם פגעו בזכויות תומכי ש"ס מהציבור הספרדי בבתי הספר ובמערכות החינוך.

היום לבושתנו בסמינרים של הזרם הליטאי יש מכסות של  5-10% לזרם הספרדי. ראש העיר לא טרח מעולם לטפל בסוגיה. חבל שהמסר שמועבר  באמצעותם כי הבחירות החוזרות בבית שמש הם נגד ספרדים וחרדים.., הערב אנחנו מצפים להשתתפות גדולה של תושבי העיר מכלל האוכלוסיות."

אופיר דור, מנחה האירוע, ופעיל בסיעת 'בית שמש חוזרת' אמר: "עצרת התמיכה הערב היא לא השקת הקמפיין, אלא, תמיכה גורפת כמחנה גדול ומאוחד באלי כהן לראשות העיר.  חשוב לנו שהתושבים יישמעו את דברם של המנהיגים המקומיים, וכמובן את אלי כהן. ובנוסף, את נבחרי הציבור ברמה הלאומית. נפתלי בנט, שר הכלכלה ואורי אריאל, שר השיכון שתומכים בנו לאורך כל הדרך, יכבדו אותנו בנוכחותם גם הח"כים שהוזכרו.

המטרה העיקרית של עצרת התמיכה היא שתושבי בית שמש יבינו את גודל השעה בה אנו מצויים ומעבר לרוח חשוב שכל תושב יתנדב ויסייע לנו להביא את כולם לקלפי. אנחנו נעבור בית- בית בכדי שהתושבים יגיעו להצבעה. אני מבקש מכולם להגיע הערב לרחבת נעימי ולקחת חלק פעיל.
נתראה הערב בעצרת בשעה 19:00 ברחבת קניון נעימי.