עם החלטת ביהמ"ש העליון לקיים בחירות חוזרות בבית שמש, החלה אתמול מערכת הבחירות. כל המטות פתחו שעריהם ואת הפעילות לקראת יום הבוחר. ככל הנראה הבחירות יתקיימו בתאריך ה – 11.03.14.

הכתובת הייתה על הקיר בכל הקשור לבחירות חוזרות, השאלה הייתה רק עניין של זמן, מתי יכריעו השופטים בסוגיה זו ובאיזה מועד יתקיימו הבחירות. החרדים זעקו למלחמת דת ואי צדק של מערכת המשפט. ואילו הגוש הציוני זעק חמס על העיוות של הטיית בחירות וזיופים.

ביקשנו את התייחסות משה מונטג מהגוש החרדי וריצארד פרס מהגוש הציוני על החלטת העליון ותחילת פעילות לקראת הבחירות.

משה מונטג אמר: "החלטת העליון לא חידשה לנו כלום. החידוש היחיד הוא שניתנה החלטה באותו יום לערבים וחרדים (?!). סיעת ח"ן לא החלה את פעילותה הפוליטית מאחר וחיכינו לפסיקה הפורמאלית. מהערב נתחיל את עבודת המטה לקראת יום הבחירות.

ישנה אפשרות שתתמכו באלי כהן?
לא. כל הציבור החרדי סובב ותומך באבוטבול. יש לנו כיוונים חדשים. אני לא מאמין שישנם תושבים שהצביעו לאבוטבול ויעבירו את התמיכה לאלי. הפוך יכול לקרות כמו: מפלגת 'טוב', ילנה קוניאנסקי שחתמה הסכם קואליציוני עם אבוטבול? מאיר בלעיש יצטרך לקבל החלטה.

ברור לכולם שמערכה זו לא תהיה פשוטה. כוונת הגוש החרדי לא לחזור על מראות ועימותים בתוך המגזר פנימה. בשונה מהמערכה הקודמת אנחנו נשים דגש על הבחירה לראשות העיר, כל המשאבים ינותבו לאפיק זה."

ריצארד פרס פתח היום את מטה הבחירות, בין פגישה אחת לשנייה אמר ל'שמשנט':
"זהו יום ניצחון לשלטון החוק ולדמוקרטיה. זו הפעם הראשונה שהכיוון הפלילי הכריע במתן פס"ד  כהחלטה תקדימית.
העיכוב שאבוטבול ובלעיש גרמו בעצם הערעור לעליון הוכח כדבר טוב, ההמתנה והציפייה לפס"ד גרמו לתושבים רבים מהגוש הציוני למודעות גבוהה. תושבים שהתייחסו לבחירות באופן מינורי מבקשים היום לקחת חלק פעיל במערכה זו לטובת בית שמש ציונית.

האם הגוש הציוני מאוחד?
אני מוביל קו בגוש הציוני וכך אני מנחה את פעיליי לתמוך באלי כהן לראשות העיר לפני הבחירה שלי למועצת העיר. בחירה שלי לא תבטיח עתיד ציוני לעיר. בחירה של אלי כהן לראשות העיר תבטיח עתיד ציוני לבית שמש.

גיבשנו בגוש הציוני קו שאת כל המחלוקות אנו שמים בצד והמפתח להצלחה הוא באחדות. אנחנו נקיים כנסים משותפים וכנס פתיחת מערכת הבחירות במשותף.
אני שומע בצד החרדי גיחוך על משה אבוטבול כמועמד ואכזבה מאנשי ש"ס. הם חוששים לומר דברם בפרהסיה לכן, מצחיק אותי לשמוע הצהרות של נבחרי ציבור שהם נאבקים למען אבוטבול.

אנחנו נעשה את הכול מהכול לטובת הניצחון של אלי כהן לראשות העיר. לצערי ישנו קומץ קטן מאוד בגוש הציוני שעדיין מגמגם. ברור לי כי בהמשך הוא יישר קו ויצטרף אלינו. וכמו שאנחנו אומרים אנחנו לא מוותרים על בית שמש!!!"