בס"ד

לאחר עליית אתר 'שמשנט' לאוויר, וכחברי פאנל 'כיכר העיר', מה הציפיות שלכם מהאתר מבחינה חדשותית ובכלל?
 


דניאל גולדמן
איש עסקים, תושב שיינפלד, ופעיל 'בבית שמש חוזרת'

מאחורי 'שמשנט', יש צוות המכיר את המתרחש בעיר מפעילות ציבורית וגם מהיכרות מקצועית. כמו מכל ערוץ תקשורת אני מצפה לדיווחים מעניינים אבל חשוב יותר שיתנו מקום ליצירת דיון ודיאלוג. העיר בית שמש הינה מקום מורכב שעיני כל ישראל עליה. לנו כאנשי ציבור מקומיים יש את האפשרות להראות שיש רצון ויכולת ליצירת שיח ציבורי מסוג אחר ממה שאנו רואים ברמה הלאומית. דווקא מפה יכולה לצאת הבשורה שאפשר וחייבים אחרת בשנת 2014.

ככלי תקשורת חדש ומחדש, ל'שמשנט' יש את ההזדמנות ליצור את הבמה לשיח כזה וליצור אווירה של שכנות טובה גם כשלא מסכימים, השיח צריך להיות מכוון למחלוקות שחותרות לגופו של עניין ולא לגופו של אדם, יש הבדל מהותי בין השניים.

יש מי שלועג ואומר שהתקשורת "מטעם" וצבועה,  אני בטוח שאתר 'שמשנט' בא לעשות עסקים ביושר ולשרת את הציבור ככלי תקשורת מוביל בין הערוצים הקיימים בתוך עירנו!

 

 אלי בן משה
 משמש כדובר הסיעה

מהתרשמות ראשונית תוך עיון מעמיק בתכנים הפרושים בפני צבור הקוראים, הרי מדובר בפריצת דרך חיובית בתחום התקשורת והמדיה. ריבוי הנושאים וחלוקתם על פי קטגוריות, מציגות בפני הצבור מגוון רחב ותחומי עניין רבים. ביחס לפורטלים אחרים ואתרי חדשות, אקטואליה, תרבות, עסקים, בידור ופנאי, נראה לי כי איננו נופלים מהם, אם כי ובהנחה שיש עוד מקום לשיפור.
 
מכל מקום, אני בהחלט מברך על היוזמה והביצוע, ותומך מובהק ברעיון ובקונספט שבו. לכן, רף הציפיות שלי מאתר 'שמשנט' גבוה בהתייחס למקצועיותם של עורכיו ומנהליו.
זאת ועוד, עם התפתחויות העידן המודרני בעיקר בשנים האחרונות הרי ומדובר בצורך הכרחי להעלאתו של אתר כדוגמת 'שמשנט'.
 
לעניות דעתי, בית שמש רבתי וסביבתה חייבת לעצמה ולשיפור תדמיתה הלוקה בחסר במיוחד בשנים האחרונות, לעודד ולתמוך באתר כגון זה, ולקדם בברכה יזמים נוספים, וזאת על מנת לעודד הגירה חיובית אליה, כעיר מודרנית כרוב הערים בישראל.

כמו כן, אני מצפה כי מנהלי האתר ועורכיו ישכילו לעשות ויתמקדו ברמת האובייקטיביות ולא בסובייקטיביות, הן בנושאים הפוליטיים העולים על הפרק ובמיוחד בימים דואבים שכאלה, והן בנושאים בעלי גוון מגמתי תוך נטייה להשפיע על זה או האחר. 

מעבר להיבט העסקי הלגיטימי כמובן, מצפה אני כי מנהלי האתר יאחדו את השורות בין ציבור הקוראים ובמיוחד לאור המצב הרגיש בו שרויה העיר בית שמש.
לסיום, אאחל בהצלחה מעל במה מכובדת זו, הן למנהלי האתר ועובדיו, והן לצבור הגולשים/הקוראים באתר 'שמשנט'! תודה רבה!


 

 ראובן כהן

ראשית ברכותיי לעורכת האתר ולצוות המורחב המשקיע לילות כימים להצלחת האתר הכול כך מפואר הזה. אין לי ספק שעוד נשמע ממנו ועליו רבות.
לגופו של עניין, כמי שמכיר את עורכת האתר מספיק זמן אזי ברור לי שהיא לא הצטרפה לצוות בשביל להקים "עוד אתר" חדשות כזה או אחר אלא את "האתר" האיכותי. אשר על כן, אני מאוד מצפה שהאתר ישמור על אובייקטיביות לכל אורך הדרך. גם ובעיקר כשהאצבעות ידגדגו את המקלדת מהרגש ולא מהשכל, כי אז אנו נהיה כמו כל עיתון כזה או אחר בבית שמש.

שוב ברכותיי על עליית האתר ותקוותי שאכן ימלא את ייעודו.
 
חנוך דרנגר

שימש בעבר כחבר וסגן ראש המועצה הדתית, הקים וניהל את ביה"ס 'מגן הלב' לחינוך מיוחד, וכיום משמש כחבר הנהלת המתנסים.
סיעת אגודת ישראל ג'

הציפייה שלי מהאתר לפני הכול  שיהווה במה לכלל האוכלוסיות בעיר. שהקורא יעיין במגוון הדעות הקיימות, וייתן להן מקום של כבוד גם אם הוא לא מסכים עם כולן.
ולא פחות חשוב - תפקידו של האתר יהיה לקרב ולחבר בין האוכלוסיות. כי ידוע שכשמדברים = מבינים, ואין מקום ראוי לדיבורים מאשר "כיכר העיר"...
אתר הוא פוטנציאל אדיר לחיבור, ואם לא עושים בו שימוש מושכל אז הוא גם פוטנציאל לפירוד חלילה!
 
 

מתי גרינפלד
סיעת 'דגל התורה'

קודם כל ברכות על עליית האתר המושקע והדינאמי. הציפיות שלי מהאתר הן בראש ובראשונה להיות אתר אובייקטיבי הנותן תמונה אמיתית ושוויונית של כלל המגזרים בעיר. לשמור כללים של אתיקה עיתונאית, זכות התגובה, כתיבה נקייה וכדו'.

כמי שמגיע מהמגזר החרדי ונחשף לרמות המשטמה כלפי המגזר הנובעות מבורות, הכללות ודעות קדומות כלפי המגזר, חשוב לי מאוד לקבל יחס נאות של שווים מול שווים.
מי ייתן והאתר הזה ירבה שלום בין המגזרים בעיר השסועה הזאת. יציג את הטוב שבכולנו מתוך אהבת ישראל. "והאמת והשלום אהבו".
 אורנית רגב
סיעת 'דור אחר'

ראשית אני רוצה לברך ולאחל הצלחה ולתת טפיחה על השכם למוטי ולכל העוסקים במלאכה.
אתר 'שמשנט' ובמקביל אפליקציית האתר מרעננים את המדיה המקומית ומוסיפים קידמה וחוויה תקשורתית שונה ממה שהורגלו תושבי בית שמש.
אם בעבר היה חשוב להתעניין בנעשה ברמה המקומית אחת לשבוע בימי חמישי באמצעות העיתונים המקומיים, עכשיו יש לנו את האפשרות להיות חשופים בכל רגע ולקבל את המידע הכי עדכני בצורה נגישה.

'שמשנט' הוא אתר המכיל בתוכו  מעבר לחדשות גם מאגר מידע שעוזר לתושב לקבל מידע חיוני לגבי מגוון רחב של נושאים, חוסך מאיתנו זמן וחושף בפנינו  אפשרויות שלא הכרנו.

הרעיון של לקום בבוקר ולחפש עיתון מקומי ביום חמישי, לשבת בגינה או בכורסא בבית ולקרוא את המקומונים מתחלף כעת במשהו חדשני .
החדשות, העדכונים ושאר המדורים רודפים אחרייך לכל מקום פשוט להיות מחובר.

מצב זה גורם לאנשים כמוני להרגיש בעניינים, רמת המודעות של התושב עולה ומכאן מן הסתם גם רמת המעורבות.

'שמשנט' זה מיזם עסקי מבורך ולמען התושב ברמת הפרט אך הוא גם סוג של מיתוג אחר לעיר, עיר שמסוקרת ברמה מקצועית סיקור אחראי יעיל ומהיר.

 יש לנו היום  עיתון אינטרנטי ואפליקציה נגישה שבמהות שלה זה רעיון כלכלי אך בתוך כל זה מוטמן הרעיון להפוך את ערוץ המידע בעיר לכל דורש במינימום מאמץ ובמקסימום הנאה.

אני מכירה את מוטי באופן אישי, לכן אני בטוחה שכמו שהוא ניחן בתכונות של יושרה, כבוד, הגינות ואהבת הזולת ככה יתנהל האתר.

השינוי שמוצע לתושבי בית שמש הוא קיצוני אך אני בטוחה שלאט לאט 'שמשנט' תהיה גורם תקשורתי מכריע בעיר בית שמש, הקדמה, הנגישות והאנשים הנפלאים שעובדים במיזם זה יוכיחו כי גם בעיר בית שמש השמיים הם הגבול, רק צריך לדעת לבחור את האדם המתאים. במקרה הזה אין כמו הבחירה במוטי כהן עלה והצלח.

 

אורון סולטן
סיעת 'ליכוד'

קודם כל ניטרליות, ניטרליות  ואובייקטיביות. אנו נמצאים בעיר בה לכל מקומון יש קו מנחה, אג׳נדה שאימץ לחיקו ולפיכך כתבותיו בהתאם. יהיה זה אך לטובת כל הצדדים ש'שמשנט' ישמור על ניטרליות בזירה הפוליטית רק כדי לשמור באמתחתה את עיני כלל ציבור התושבים ולא רק סקטור מסוים או מצביעי מפלגה מסוימת.
 
זו משימה לא קלה. ברם, ציפיותיי מהמקומון האינטרנטי של בית שמש לתת דגש ומענה לפלורליזם, דבר כל כך חשוב בבית שמש. 
 
איינשטיין אמר פעם שדוגמא אישית היא לא מקור ההשפעה העיקרי על האחר, היא מקור ההשפעה היחיד עליו. מתוך ניסיון, להחזיק במקומון בעיר זה כוח אותו ניתן לנווט ולמנף למקומות שונים ולכן, כולי תקווה ש'שמשנט' (ואני בטוח שכך יהיה) תשמש דוגמא אישית לריבוי דעות, לסיקור הוגן, לאובייקטיביות ורוח חדשה בעיר.