בימים האחרונים נרקם מהלך שעתיד לזעזע את ענף הכדורגל המקומי. על פי הדיווחים שהגיעו למערכת שמשנט, תוקם עמותת ספורט חדשה שתוביל את הכדורגל המקומי. משיחות שקיימנו עם גורם בכיר המעורה בפרטים, נאמר לנו כי העמותה החדשה מוקמת בתמיכתו ובברכת הדרך של המשנה לראש העיר משה שטרית. 

במליאת מועצת העיר האחרונה שונו הקריטריונים לתמיכה בעמותת הספורט, כך שרק עמותה אחת בכל ענף תוכל להיתמך, והדגשים בתמיכה ינתנו לעמותות השומרות על שקיפות וניהול תקין ומביאות ״מצ׳ינג (תקציב נוסף) ממקורותיהן. 

מהלך כזה יכול להוביל לפירוקה המיידי של עירוני בית שמש, שכן בלי התמיכה הכספית מהעירייה היא לא תוכל להתקיים. אותו גורם בכיר מסר לנו כי "אף אחד לא באמת מופתע מהמהלך הזה. קיים נתק ממושך בין הנהלת עירוני בית שמש לבין העירייה ואנשי המקצוע, מה שלא יותיר לעירייה ברירה אלא לעצור את התמיכה הכספית לעמותה. העמותה החדשה שתקום בימים הקרובים תקבל את התמיכה המלאה מהעירייה, גם אם זה אומר להתחיל מחדש בליגה ג'".

כזכור, רק לפני מספר שבועות עירוני העפילה לליגה ב'. "מעדיפים להתחיל מחדש", נמסר. "כמו כן, כמובן שהמועדון שיוקם יפתח מחלקות ילדים, נערים ונוער. ההנהלה החדשה מתכוונת   להחתים את מאמני עירוני בית שמש הקיימים, להציע מחירים עממיים, להביא צוות אימון מורחב ומושקע כיאה למועדון שחושב בגדול . כולנו פה ביחד, שחקנים ותיקים, שחקנים צעירים, מאמנים, אנחנו יוצאים לדרך חדשה״. 

מבדיקה שערכנו עם אנשי מפתח בכדורגל המקומי ניתן באמת להבין שהמהלך הזה זוכה לתמיכה רחבה, ובעיקר מבעלי ממון והשפעה בעיר בית שמש והסביבה. 
נמשיך לעדכן!