בין שלל הדמויות שאיילת ביצעה חיקויים שלהם: מגי אזרזר- רעייתו של קותי סבג, שאף שיתפה את החיקוי אצלה בדף,  ח"כ טלי גוטליב, חיקוי ליפסינג מוצלח במיוחד למאי גולן- השרה לשוויון חברתי -  של נאום חוצב להבות, על המצב והמלחמה, החיקוי שותף בדף של ערוץ 14, חיקוי של סתיו קצין (העונה הקודמת של האח הגדול) - חיקוי ששותף בערוץ 12, חיקוי של ליהי גרינר ועוד ועוד...

איילת על השיתופים של החיקויים שלה, והפרגון: 

"משתפים את הסרטונים שלי בעמודים מוכרים. בנוסף לאחרונה ליהי גרינר, חן מאירי הפליליסטיות, מגי אזרזר סבג,'ליאור הקלטות' ועוד, העלו לסטורי שלהם חיקוי שעשיתי להם".

ליפסינג- מהמילה ליפס (שפתיים באנגלית) הוא מונח המתאר סיכרון של תנועות השפתיים לקול, הוא משמש לדיבוב סרטונים, לאנימציה, משחקי מחשב והופעות חיות.

איילת בן יהודה, צעירה יפיפיה, בת 35, גרושה ללא ילדים, התגוררה בעיר בית שמש במשך תקופה עם בעלה, וגם לבדה, לאחר הגירושים היא עברה להתגורר בעיר אילת בעקבות חברה שעברה לשם. היא מגדלת כלב חמוד, עובדת כמארחת במסעדת בשרים 'הלב הרחב'. שני אחיותיה של איילת - ורד חייט וחן בן יהודה מתגוררות בעיר בית שמש  ב'נווה שמיר'. ורד הגיעה לעיר בעקבות בעלה תושב העיר וחן הגיעה בעקבות המשפחה. אחות נוספת טל מלכה התגוררה בשכונת חפציבה. אחיותיה של איילת חרדיות. 

איילת: "אני שומרת שבת, מתחברת פחות ללבוש החרדי". 

איילת משתוקקת לחזור להתגורר בעיר בית שמש ומחפשת כבר תקופה ארוכה דירה להשכרה בעיר. 

"גרתי בעבר בבית שמש, גם לבד וגם עם הגרוש. כיום אני מחפשת יחידה/דירה שתתאים לי כבר מעל לשנתיים". "כל מה שצץ נחטף מיד", היא מוסיפה. 

אל הדף של איילת בפייסבוק, המונה מעל 5600 עוקבים הגעתי דיי במקרה, צפיתי בחיקוי ליפסינג שביצעה של דמות מפורסמת (אחת מהסלבס) שכלל תנועות שפתיים וגוף מושלמות ובגדים - תחפושת התואמת את הדמות.באחת מהפעמים ראיתי שהיא תייגה מיקום: 'בית שמש', פניתי אליה בפרטי ושאלתי אם יש לה קשר לעיר, כך התכתבנו ושוחחנו בטלפון במשך שעות. איילת מעניינת ומרתקת, מצחיקה ומרגשת. 

לאחר פרוץ מלחמת חרבות ברזל, בער באיילת הרצון לעורר מעט צחוק וחיוך בימים קשים ומרים אלה. היא משתפת על התגובות שקיבלה בעקבות המשחק והחיקויים גם מאנשים שאיבדו את יקיריהם: "אני מקבלת תגובות שמחממות את הלב מגברים ונשים, מכל הגילאים, תגובות של כמה טוב אני עושה להם, לצחוק מעט ולחייך בימים קשים אלה. הודעות שמרגשות במיוחד ומעוררות עצב עם חיוך קטן זה הודעות מאנשים שאיבדו את יקיריהם ושאומרים לי שלמרות הכל גרמתי להם לחייך מעט. זה מדרבן אותי בכל פעם מחדש".

איך את מתאמנת על דמות? 

"אני צופה בדמויות מס פעמים, בשביל להכיר מעט את המימיקה ומתחברת לכל דמות מהר מאוד. לפעמים אני ממציאה מימיקות משל עצמי וזה פשוט תפור לדמות. אני מקבלת המון תגובות מפרגנות שבהן אומרים לי: "תקשיבי את עושה את הדמות יותר אמיתית מהדמות האמיתית", "את יותר טובה מהמקור" ועוד כאלה דוגמאות, וזה ממש מחמם את הלב".

יש דמות שאת אוהבת לחקות במיוחד? 

"וואו, כל דמות היא עולם ומלואו.

מה התגובות שאת מקבלת מחברים ובני משפחה על החיקויים? 

"המשפחה צוחקת המון מהסרטונים. אחות של אבא שלי אמרה לי מאז ומתמיד "את שחקנית". אני מודה שלי  אישית לא היה מושג כמה היא צודקת".

איך את משלבת את החיים, החיקויים והעבודה? 

"אני עובדת כל יום וכמה שרק יכולה ומוצאת זמן לסרטונים בדרך כלל במוצ"ש".

מה השאיפות שלך בתחום האישי והמקצועי? 

"בתחום האישי אני רוצה להינשא ולהקים בית בישראל. בתחום המקצועי-  אם יחליטו  משמיים שהעיניים הנכונות יצפו בסרטונים שלי ויגיעו  אליי הצעות, אשמח מאוד".

אחד מהחיקויים שאיילת ביצעה וגרף קרוב ל- 500 אלף! צפיות בטיק טוק של איילת, ואלפי לייקים בפייסבוק, הוא החיקוי שביצעה לג'ניפר איסקוב - המיסטיקנית המעלה בשידורים חיים פתיחה בקלפים לגולשי הדף. לאחר החיקוי המוצלח, נודע לנו שגניפר ככל הנראה תהיה אחת מדיירות 'האח הגדול' בעונה שבפתח. 

לצפייה בחיקוי המשעשע , היכנסו לדף הפייסבוק של שמשנט. 

אנו מאחלים לאיילת היקרה המון הצלחה בהמשך דרכה, שתממש את כשרונה מעל במות גבוהות, ושתמצא בקרוב דירה בעיר ותשוב להתגורר כאן. 

בתמונה הראשית איילת בשלל תחפושות של הדמויות אותן היא מחקה.