בהמשך לאירועי השריפות במטה יהודה בעונות הקיץ, הבינו במחלקת הביטחון במועצה כי יש פער משמעותי בנושא אספקת מים למסוקי כיבוי הפועלים בשעת שריפה באזורנו.

במועצה חשבו על פתרון יצירתי ויצרו מתקן ייעודי ושמו 'אמבטיה', שמטרתו היא אספקת כמות מים זמינה וקרובה עבור מסוקי הכיבוי בשעת שריפה.

ביום רביעי השבוע (27.3), בוצע תרגול ראשון מסוגו במועצה שבו השתתפו עובדי מחלקת הביטחון במועצה, טייסת הכיבוי וכוחות כיבוי האש וההצלה. התרגיל עבר בהצלחה גדולה ונראה כי פתרון האמבטיה יסייע רבות למסוקי הכיבוי.

המתקן שיוצר עבור המועצה לצורכי כיבוי שריפות, מובל בשעת חירום על ידי משאית של המועצה לשטח פתוח, המתאים למסוקי הכיבוי לרדת לגובה שמאפשר להם למלא את השק. טייסת הכיבוי קובעת את המקום שבו מציבים את המתקן בהתאם למיקום השריפה ומעדכנת את מחלקת הביטחון במועצה.

בכל פעימה יודע מסוק הכיבוי למלא כ-500 ליטר ובסך הכול לבצע כ-14 פעימות בעת אירוע שריפה. פעילות מסוקי הכיבוי מהאוויר היא כמובן בנוסף לכוחות הכיבוי וההצלה על הקרקע.

ממחלקת הביטחון במועצה נמסר, כי "המטרה שלנו היא כל הזמן לשפר את האמצעים, היעילות וזמן התגובה בשביל למנוע פגיעה בחיי אדם וברכוש. אין ספק שהפתרון שיצרנו הוא חשיבה מחוץ לקופסה או במקרה הזה האמבטיה".