אתן משקיעות לקראת אירועים חשובים או סתם בא לכן להיראות במיטבכן. יותר מכך, אתן רוצות שהיופי הזה יחזיק מעמד לזמן ארוך. איך נשמור על יציבות האיפור לאורך זמן? יש כמה דברים שכדאי לדעת.

הכנת העור: לשלב ההכנה חשיבות עצומה. על כן, לפני שמתאפרים, כדאי להכין את העור בשלבים: ניקוי הפנים –  עור נקי ויבש הוא מאסט; פילינג – מומלץ לאחר הניקוי, כדי  להסיר תאי עור מתים שעלולים לסתום את הנקבוביות; טונר – למרות שהמון מדלגות עליו, הטונר הוא שלב הכרחי ומכין את העור לקבלת הלחות; לחות – תוספת הלחות לעור הכרחית להארכת חיי האיפור. יש למרוח קרם או סרום לחות בזמן שהעור עדיין מעט לח מהטונר לשיפור הספיגה; פריימר - הוא המחסום בין העור לבין האיפור. יוצר שכבה חלקה ואחידה על העור ומסייע להאריך את משך החיים של הבסיס, הסומק, הברונזר ושאר התכשירים שעל הפנים.

LESS IS MORE: יותר מדיי שכבות איפור גורמות למוצרי הביוטי לרדת במהלך היום. הימנעו ממריחת שכבות לכיסוי מלא. חלק מהשכבות העבות לא נדבקות לעור ולכן נמחקות מהפנים לאחר זמן מה. התחילו עם שכבה דקה והשתמשו בספוג איפור כדי להטמיע את המוצר לתוך העור. בחרו במוצרים עמידים כמו מסקרה עמידה למים או אייליינר לטווח ארוך ושפתונים שמספקים פיגמנט עז מבלי לדרוש מספר שכבות.

שכבה שנייה: הטריק לשמירה על איפור למשך זמן ארוך יותר הוא מריחת שכבה שנייה, כיוון שהבסיס מהשכבה המרוחה מעגן את השכבה השנייה.

פודרה: פודרה שקופה מונעת מהאיפור להכתים לאורך היום ומעניקה שכבת קיבוע לאיפור. הניחו פודרה לקיבוע האיפור לאורך קו הלסת, הלחיים, המצח והאף. שכבה קלה נוספת לבעלי עור שומני באזור ה-T והסנטר.

ספריי מקבע: לבעלי עור יבש, ייתכן שיעדיפו ספריי מקבע על פני פודרה מכיוון שמעניק מראה dewy ולח יותר. לאחר סיום האיפור, התיזו את התרסיס ממרחק 6 ס"מ בערך מהפנים. 

קונסילר מתחת לצללית: קונסילר לא רק ימזער עיגולים שחורים ופגמים מתחת לעיניים, אלא גם יכין את הבסיס לאיפור עיניים אבקתי או בשמו הסקסי - צללית.

דאבל קונטורינג: שילוב של קונטור רטוב וקונטור יבש יכול להבטיח את עמידותו וכן את עוצמת הגוון, כיוון שהשכבה הרטובה מקבעת אליה את השכבה היבשה וכך הפיגמנט עוצמתי יותר ועמיד יותר.