צילום: דוברות מד"א

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס, ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט, ראש עיריית דימונה בני ביטון, ראש עיריית בת ים צביקה ברוט וראש המועצה המקומית כסרא סמיע יאסר ג'דבאן ביקרו היום (ג') במוקד הלאומי של מגן דוד אדום בקרית אונו ופגשו את מנכ"ל מד"א אלי בין, בכירי הארגון ואת צוותי מד"א שהיו בשטח בימים הראשונים של מלחמת "חרבות ברזל".

הם שמעו על מוכנות הארגון בעת חירום ועל פעילות הארגון החל מרגעיה הראשונים של המלחמה. הם ערכו סיור מקיף במוקד החירום 101 של מד"א, התרשמו מהמערכות הטכנולוגיות וגילו התעניינות במיפוי מכשירי המפעם המופיעים על מסכי המוקד בשטחי הרשויות. בנוסף, הם שמעו את סיפורם של החובשים והפראמדיקים תושבי העוטף ושדרות שהעניקו טיפול רפואי תחת אש וירי חי ברגעיה הראשונים של הלחימה, לצד סיפורי גבורה אודות כוחות מד"א שהקריבו את חייהם בעת שהגישו עזרה רפואית.

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס: ״בסיור שקיימתי הבוקר יחד עם מספר ראשי רשויות במוקד ההפעלה הארצי של מד״א, קיבלנו סקירה מקיפה על העשייה הענפה בשגרה ונחשפנו לגבורה ולהצלת החיים שביצעו עובדי ומתנדבי מד״א באירועי ה 7 באוקטובר. סיכמנו על הקמת צוות  עבודה משותף של השלטון המקומי ומד״א כדי לבחון את הידוק שיתוף הפעולה ובניית ממשקי עבודה בשגרה שיוכלו לתת מענים בחירום. אני רוצה להודות למנכ״ל מד״א, אלי בין, ולכל צוות ההנהלה על העשייה החשובה והמשמעותית שלהם למען אזרחי מדינת ישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "שיתוף הפעולה של מגן דוד אדום עם מרכז השלטון המקומי והרשויות ברחבי הארץ תורמת רבות להצלת חייהם של התושבים. במסגרת פרוייקט ״מגן״, בימים אלו אנחנו פועלים יחד עם הרשויות המקומיות כדי להכשיר כיתות כוננות בביצוע פעילויות רפואיות מצילות חיים. אני מודה לחיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ולראשי העיריות ליאת שוחט, בני ביטון, צביקה ברוט ויאסר ג׳דבאן שהגיעו לכאן היום כדי לראות ולשמוע את הפעילות של הצוותים. אנחנו במד"א נמשיך את שיתוף הפעולה הפורה ונפעל ביעילות ובמקצועיות כדי להעניק ביטחון רפואי בכל אחת ואחת מן הרשויות במדינת ישראל".