לאחר שגייסו יחד מעל 70,000 שקל: עשרות בני נוער מצפון קליפורניה, חניכים בארגון היהודי הגדול בעולם OU, הגיעו היום (ג') לבית שמש לשיפוץ מועדון נוער בעיר יחד עם מנכ"ל OU העולמי הרב ד"ר ג'וש ג'וזף, נשיא OU מיטצ' איידר, מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן, סגן רה"ע בית שמש, משה שטרית וחניכי ומדריכי מועדון הנוער 'מקום בלב'. השיפוץ הוא אירוע השיא של תוכנית הקיץ TJJ Action של OU NCSY, המהווה מסע מרגש וגדוש בעשייה תוך התמקדות בערכים יהודיים כמו תיקון עולם, חסד ונתינה.

חלק מהחניכים הגיעו ארצה בפעם הראשונה בחייהם וסיפרו על ההיכרות שלהם עם המציאות בשטח. מארגן התוכנית, עקיבא ניימן מספר: "החניכים התרשמו מאוד מהתוכנית וממדינת ישראל. אחד החניכים, דיוויד גורביץ', שהגיעה לראשונה ארצה סיפרה כי היא רואה בחדשות על עזה ועל יהודה ושומרון ועכשיו היא מבינה את המצב ויכולה להסביר ולהגן על ישראל. חניכה נוספת, נטע פלוטקין, שיתפה כי לא ידעה הרבה על היהדות קודם לכן, וכעת אחרי 3 שבועות בארץ, היא מרגישה כל כך מחוברת ליהדות שלה".

גיוס הכסף בוצע ע"י החניכים עצמם, כאשר כל חניך מצפון קליפורניה גייס במשך השנה יעד אישי של 250 דולר המיועד ל"פרויקט השנה" – שיפוץ מועדון הנוער. חלק מהחניכים גייסו יותר ויחד הגיעו לסכום של כ-10,000 דולר. לצד כספי הארגון השתתפה גם עיריית בית שמש במימון השיפוץ. כפי שנעשה בשנים האחרונות בקריית גת ובדימונה, חניכי TJJ Action צבעו יחד את קירות המבנה, בנו מעץ ספסלים, שולחנות, כיסאות ופרגולה, ואף הקימו גינה בכניסה למקום, בו פועלים ומתנדבים חניכי ומדריכי 'מקום בלב' במשך השנה כולה.

עקיבא ניימן סיכם: "השנה יש בישראל כ-3,000 בני ובנות נוער של OU בתוכניות הקיץ של NCSY בישראל, חלקם כלל לא הכירו אחד את השני לפני כן וכעת יוצרים קשרים חברתיים ויהודיים יחד שילוו אותם גם בחזור לארה"ב מתוך פעילויות החסד הרבות בהן עסקו במהלך הקיץ". 

מנכ"ל OU העולמי, הרב ד"ר ג'וש ג'וזף אמר: "בתקופה שבה לא תמיד עבדנו טוב ביחד, כמה משמח לראות את אנשי ה-TJJ Action של NCSY שלנו מצפון קליפורניה בונים יחד עם בני הנוער והמדריכות שלנו במרכז הנוער 'מקום בלב' את מועדון הנוער בבית שמש. שה' יראה זאת כחלק מהמאמצים הקולקטיביים שלנו לבנות את בית המקדש היום"

מנכ"ל OU ישראל, אבי ברמן ציין: "לעמוד יומיים לפני תשעה באב ובמציאות מורכבת בחברה הישראלית בהם צריך להרבות באהבת חינם ולראות יהודים שמגיעים מצפון אמריקה באים ומתנדבים בשיפוץ מועדון נוער בחום היום ליהודים מבית שמש שמעולם לא הכירו לפני, רק מתוך האחווה שיהודי עוזר ליהודי - זו התמונה שאיתה אני נכנס לתשעה באב ומתפלל שהאהבה הזו תתפשט הלאה בימים בהם הציבור הישראלי צריך איחוי ומרפא".

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, מסרה: "נוער מצפון קרולינה שבארצות הברית הגיע ארצה וביקש לשפץ את מועדון הנוער בבית שמש.שמחנו על החיבור. זו היהדות באמת, זה הקשר הבל ינותק בין עם ישראל בכל התפוצות סביב עשייה ישראלית כאן בבית שמש. התרגשנו לראות את הנכונות והמסירות בהן עבדו במרץ בני הנוער של OU ואנו שמחים בקשר הדדי שבין קהילת העולים בעיר ובעולם ובין העיר עצמה. הקהילה מהווה חלק בלתי נפרד וחשוב באופייה הייחודי של העיר ותושביה. תודה לארגון OU העולמי על החיבור המשמעותי".