צילום תמונה: ארכיון אלי וענונו

 

המרכז הקהילתי זינמן-לב העיר נחשב מזה שנים רבות למקום שוקק ומלא באירועים ופעילויות, אשר מושך אליו במשך יומיום עשרות תושבים, בהם מבוגרים וצעירים כאחד, שזוכים ליהנות מתרבות, בילוי ופנאי כמתבקש. במהלך חודש מאי האחרון, אחרי עבודה מאומצת של מנהלת זינמן-לב העיר עדי מלכא, מנכ"ל רשת המרכזים הקהילתיים מימון בן חמו, מנהל אגף תרבות אירועים וספורט איציק קניזו וכמובן בהובלת סגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית, האולם המיתולוגי "זינמן" שבמרכז הקהילתי התחדש במקרן קולנוע מקצועי ולא פחות טוב ממה שפועל באולמות בתי הקולנוע הגדולים והמוכרים ברחבי המדינה. מטרת השדרוג הנה להחזיר את תרבות הקולנוע לבית שמש.

"בשעה טובה נחת באולם זינמן לב העיר מקרן קולנוע מקצועי ממש כמו בבתי הקולנוע", כתב  שטרית בעמוד הפייסבוק שלו והוסיף כי "בימים הקרובים נתקין גם את מערכת הסאונד והאביזרים המשלימים. לאחר מכן, נתחיל להקרין את הסרטים הכי חמים".
"כן כן, אולם קולנוע בבית שמש", הדגיש שטרית. "אני רוצה להודות למפעל הפיס על המימון ולראש העיר ד"ר עליזה בלוך על התמיכה והעזרה".

 

המקרן החדש

 

ראוי לציין כי הבשורה על החידוש באולם "זינמן" ריגשה רבים מתושבי העיר שסוף סוף יוכלו לצפות בסרטי קולנוע כאן בעיר ולא יצטרכו לנסוע לערים השכנות.

ביום רביעי שעבר, 6.7.22, שטרית שוב עדכן את התושבים בבשורה המרגשת ואף פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה ובה צילום של פופקורן, משקפי תלת-מימד וכוס שתיה, עם הכיתוב: קולנוע לב העיר - הקולנוע שלך בבית שמש. רגע לפני שאתם רצים לרכוש כרטיסים - זה הזמן להיזכר מעט בקולנוע המיתולוגי "קולנוע עציון" בו בילו רבים מתושבינו הותיקים.

1. מי שבנה והפעיל את בית הקולנוע עציון היה דוידון, לאחר מכן הקולנוע נמכר לאלפונסו, ואז לגולדשטיין, לנתן, ולאחר מכן נמכר לקצור. 
2. הקופאי הזכור על רבים הוא אלי סומך.
3. ניסן מורדוך ז"ל היה אחראי על הדבקת הפלקטים על הלוחות.
4. מחירי הכרטיסים נעו בסביבות ה-25 אגורות לכרטיס.
5. מי שהיה בודק את הכרטיסים ואף היה עושה סדר באולם הוא ציון פרץ ז"ל. 
6. סרטים זכורים ביותר: נורית, ברוס לי, הרקולס, עשרת הדיברות וג'וזילה.
7. בערבי יום חמישי הצופים היו נהנים מסרט הודי.
8. בכניסה לקולנוע תמיד היו תמונות פרומו של הסרט.
9. הכיסאות היו עשויות מעץ ובריצפה קליפות של גרעינים כמו במשחק כדורגל. 
10. בקיוסק, במקום בו רכשו נשנושים ושתיה, היה את אליהו. 

תמיד כיף להיזכר! מוזמנים לשתף אותנו בזכרונות שלכם בעמוד הפייסבוק שלנו - שמשנט.