ביום רביעי האחרון, 29/6, התקיים טקס סיום קורס קציני מערך ההגנה האווירית. הטקס נערך בבית הספר להגנה אווירית, בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, ומפקד מערך ההגנה האווירית, תת אלוף גלעד בירן. את הקורס מסיימים 20 לוחמים, ביניהם 13 לוחמות ו7 לוחמים. המסיימים עתידים לחזור לגדודים השונים במערך בתור מפקדי פלגות לוחמים, ולהשתלב במערכות "כיפת ברזל", "חץ", "קלע דוד" ו"יהלום". אחד המסיימים הוא סג"ם הדר בן ה-20 המתגורר במועצה האזורית מטה יהודה.

הדר הוא הבכור מבין חמישה אחים. מתחביביו של הדר לעסוק במוזיקה ובספורט. בתיכון הרחיב הדר את המגמות מוזיקה, ערבית וחקלאות, ובנעוריו לקח חלק בתנועת הנוער הצופים. חיל האוויר מוכר במשפחתו של הדר, אביו וסבו של הדר שירתו בתפקידים במערך הטכני, והדר רצה לשרת בחיל בעקבותם.

סג"ם הדר התגייס בנובמבר 2019 וישרת כקצין במערכת הנשק "יהלום". הוא שאף להגיע לתפקיד שמשלב בין פיקוד למקצוע, וקצין במערך ההגנה האווירית היה תפקיד שראה בו את השילוב הזה.

הדר מספר מה לדעתו אנשים לא יודעים על המערך: "יש מערך הגנה אווירית שלם, עם 4 מערכות נשק שונות. יחד כל המערכות האלה שומרות על המדינה ומגנות על שמי המדינה, בנוסף המערך משלב בין מקצוע הלוחמה ופיקוד. יש שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של חיל האוויר והמערך תמיד מתפתח ומתקדם"

גאים בך הדר, בהצלחה בהמשך!