הסימפונית ירושלים מסיימת את העונה ה- 84, עונה מוצלחת כתמיד, בקונצרט חגיגי ולא שגרתי, בהשתתפות זמרת הסופרן רונה ישראל-קולת ודואו הפסנתרנים סיון סילבר וגיל גרבורג, ובניצוחו של מאסטרו רני קלדרון. תכנית הקונצרט, שיתקיים ב-7 ביולי באולם הנרי קראון שבתיאטרון ירושלים, כוללת את ׳הושענות׳, מאת המלחינה בטי אוליברו, את הקונצ׳רטו לפסנתר בארבע ידיים ולתזמורת, בעיבוד מהרביעייה לפסנתר בסול מינור מאת ברהמס/דונסר, ואת הסימפוניה מס' 6 מאת דבוז'ק. 

רני קלדרון, מנצח ופסנתרן ישראלי, בעל קריירה בינלאומית כמנצח סימפוני ואופראי, ניהל את בית האופרה סנטיאגו דה צ'ילה, ואת בית האופרה הלאומי של לורן בצרפת. רני ניצח על הסימפונית ירושלים בפעם הראשונה ממש לפני פרוץ הקורונה, וכעת הוא שב בפעם השנייה ומתרגש מאוד: "התכנית מאוד חגיגית ואני שמח על כך. קודם כל, ברוב הקונצרטים יש סולן אחד, ואילו כאן יש שלושה סולנים וכולם ישראלים שזה יפה ומיוחד. הקונצרט משלב כמה אלמנטים – חדש וישראלי לצד יצירות מסורתיות שכל חובב מוסיקה קלאסית יאהב לשמוע."

הוא מרחיב: "הערב ייפתח עם היצירה 'הושענות' מאת מלחינה ישראלית, בטי אוליברו, אחת המלחינות הישראליות החשובות כיום. היצירה מבוססת על תפילה הנאמרת בחג הסוכות, והיא מאוד מרשימה ותובענית. הערב מסתיים בנגינת היצירה הרומנטית הסימפוניה מס' 6 מאת דבוז'ק, שמאוד מתאימה לתזמורת סימפונית גדולה כמו זו. בתווך יש עוד פנינה - קונצ׳רטו לפסנתר בארבע ידיים ולתזמורת, בעיבוד מהרביעייה לפסנתר בסול מינור מאת ברהמס/דונסר. במקור כתב ברהמס את היצירה עבור הרכב קאמרי, לארבעה נגנים בלבד – פסנתר, כינור, ויולה וצ'לו, ומדובר באחת מהיצירות הקאמריות הפופולריות ביותר. סיוון וגיל הם דואו, בני זוג שמנגנים ביחד על אותו פסנתר, 'פסנתר בארבע ידיים', והם ביקשו מהמוסיקאי ריכרד דונסר לכתוב עיבוד במיוחד בשבילם, אותו הם מנגנים אותה בכל העולם." הוא מוסיף בהתרגשות: "אני מזמין את כולם למסע מוסיקלי שמתחיל ביצירה מקומית, ומסתיים ביצירה אירופאית. יהיה ערב נפלא, ואני מצפה לו מאוד."

עופר אמסלם, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים: "הייתה עונה מרגשת, מלאה בעשייה, עם מלחינים ונגנים מהשורה הראשונה, שיתופי פעולה ומוסיקה נפלאה. אנחנו נרגשים לקראת קונצרט סיום העונה ה-84, וכבר עובדים במרץ על העונה הבאה שתביא עמה עוד מוסיקה איכותית, והרבה הפתעות. אנחנו מזמינים את כולם להגיע וליהנות אתנו."

יום חמישי | 7.7.22 | 20:00 |  אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים

לפרטים ולרכישת כרטיסים www.jso.co.il