תם עידן: אחרי 36 שנה - בית ספר לוין סגר השבוע את שעריו, ומי שבעיני רבים היה נחשב לסמל בית הספר במשך שלושה עשורים הוא המנהל המיתולוגי אלי טוויל, שפרש מבית הספר לפני כשלוש שנים אחרי שהוביל אותו להישגים מרשימים. אודליה ביטון (40), בוגרת בית ספר לוין, בשיחה עם שמשנט חוזרת אל ספסל הלימודים - אל אותם ימים קסומים, נעימים ובלתי נשכחים. 

 

המנהל האגדי אלי טוויל

 

"הילדות שלי בבית ספר לוין זכורה לי כקסומה, נעימה ומחבקת", משתפת אודליה. "למדתי שם בשנות התשעים והאווירה הייתה כל כך משפחתית וחמה ורצופה ברגעים מתוקים של אושר. גדלנו בהרגשה שיש מי שחושב עלינו, אוהב אותנו ואיכפתי כלפי ההווה והעתיד שלנו. תמיד הייתה איזו הפעלה או תחרות שהיינו עסוקים בה, איזה מופע או הצגה שהועלו על ידי התלמידים. אף פעם לא רק ישבנו ולמדנו".

"בכל יום שישי היה המנהל, אלי טוויל, שדמותו החינוכית והמרשימה זכורה לי עד היום, מכנס אותנו יחד ומספר משהו מעניין על פרשת השבוע", עוד משתפת אודליה. "הוא היה עושה את זה בצורה כל כך נעימה וזורמת, אבל יחד עם זאת היה סמכותי מאוד והילדים ישבו קשובים ושתו את סיפוריו בצמא".

"אין לי ספק שהשנים האלו שתלנו לנו בלב הרבה זרעים של התחלה טובה לחיים עם המון חיבור וקשר בריא למסורת יהודית ולכל הערכים החשובים שתושבי בית שמש דאז רצו להעניק לילדים שלהם", מדגישה אודליה ומוסיפה כי "היום מרגש אותי מאוד לראות איך שהעיר הזאת התפתחה אבל בהחלט קצת עצוב לי לשמוע שבית הספר המיוחד והביתי הזה נסגר".

"העיר שלנו חווה הרבה שינויים בשנים האחרונות ולפעמים זה קצת קשה להכיל את זה, אבל לצד השינויים הדרמטיים שמקדמים את העיר שלנו לקראת היותה אחת הערים הגדולות בארץ, נשארים תמיד הזיכרונות המתוקים של ילדות פשוטה ורגועה בעיירה הקטנה שנתנה גם לנו את הכוח לגדול", מסכמת אודליה.

 

בתמונות: מתוך פעילויות בית הספר (צילום: ארכיון שמשנט)

 

יש לציין כי בית ספר לוין התנהל בצורה מצוינת תחת ניהולו של אלי טוויל, שלא הפסיק לעשות הכל למען הצלחת תלמידיו וצוות מוריו. כבר בשנים הראשונות שלו כמנהל בית הספר, הוא הפך לאחד המנהלים המוערכים והאהובים במערכת החינוך המקומית. טוויל היה נחשב כאבא שני עבור בוגריו ושנה אחר שנה הוא הוביל את בית הספר להישגים מרשימים במספר תחומים, בהם חידוני תנ"ך, תחרויות ספורט, פעילויות חברה ועוד. בנוסף לכל אלו, טוויל חינך ועיצב את זהותם האישית והחינוכית של רבים מתושבי העיר הותיקה.