טיפוח העור מזמן אינו נחלתן הבלעדית של נשים. בשנים האחרונות הבינו גם הגברים בדרך הברורה ביותר שעליהם לדאוג לעור הפנים שלהם לפחות כמו נשים בנות גילם.

מסכי ה-HD מראים כל קמטוט וכל נפילה קלה של העור. התמונות ברשתות יכולות אומנם להיות מפוארות לעילא, אבל המודעות החיצונית גדלה. בעוד הנשים מתרגלות טיפולים באופן קבוע, צריך הגבר לקבל כלים פשוטים יותר כדי לקיים שגרת טיפוח קבועה.

במה שונה העור הגברי מהעור הנשי? למה הוא דורש טיפוח קבוע?

עור הפנים הנשי מתחיל את תהליך ההזדקנות סביב גיל 25-30. ייצור הקולגן מאט, האלסטיות עם הזמן נחלשת וככל שעוברות השנים, נראים הסימנים בבירור על פני האישה - אלא אם כן היא מתחזקת את הפנים באופן רצוף מגיל צעיר בשגרה שכוללת החדרת לחויות, טיפולים קוסמטיים ולעיתים גם טיפולים אסתטיים פולשניים יותר כמו הזרקות, מילויים וניתוחים.

הגברים לעומתן הם בעלי עור פנים עבה בכ-30 אחוז מזה הנשי. העור העבה מגן אומנם על הגבר מתהליך הזדקנות מתמשך ואיטי לאורך השנים ועד גיל 60-65 הוא כמעט ולא מורגש על הפנים. אבל הפתעה... בגילאים הנ"ל ישנה האצה אדירה בתהליך הזדקנות עור הפנים הגברי, ונראה כי בבת אחת 'קופצת' עליהם זקנה: מופיעות שקיות תחת העיניים, החריצים הופכים לקמטים, תלמים בולטים בעור ומרחשת נפילה משמעותית של העור שמאבד אלסטיות כמעט בן לילה.

על כך נוסיף את הרגישות הטבעית של עור הגבר, שהיותו עבה יותר גורם לרגישויות עוריות רבות - כמו פצעונים, שומניות יתר ועקב גילוח מרובה גם חתכים, זיהומים, שערות הפוכות ועוד.

מה הפתרון?

התמדה בשגרת טיפוח העור. שימוש במוצרים שפותחו במיוחד לגברים ומותאמים - הן לעור הגברי הרגיש והן לאופי השגרה שלהם. כדאי להעדיף מוצרים מולטי פונקציונליים שאינם מעמיסים על שגרת היום, כך ששימוש במעט מוצרים יביא לתוצאות מרביות וייצור שגרת טיפוח קלילה ומסודרת שקל להתמיד בה.   

יש להקפיד על קרם הגנה עם כל יציאה לשמש כדי להאט תהליכי הזדקנות ולמנוע פיגמנטציה. כמו כן, רצוי לסגל שגרת טיפוח הכוללת קרם לחות וסרום עיניים על מנת לשמר את אלסטיות העור ולתגבר אותו בקולגן וחומצה היאלורונית שמיוצרים באופן טבעי בעור ועם הגיל מידלדל ייצורם.

זכרו, לגבר מטופח תהיה תדמית של משקיען ומצליחן. ניכר עליו שהוא דואג לעצמו, מפנה זמן לדברים חשובים כמו גופו ובריאותו - זה הגבר החדש.