היום (חמישי, 23.6), התקיים טקס סיום קורס טיס ('מסדר כנפיים') מספר 184 בבסיס חיל האוויר חצרים במעמד מפקד חיל האוויר. אלוף תומר בר. אחד מהמסיימים הוא סגן ר' המתגורר באחד מיישובי המועצה האזורית מטה יהודה שבאזורנו.

השמיים מוכרים היטב למשפחתו של סגן ר',  שכן אביו, המשמש באזרחות כבעל חברת בנייה, שימש כנווט במילואים בטייסת 119 שברמון. והוא לא היחיד, סבו היה טייס תובלה בטייסת 100. בילדותו, התגורר סגן ר' בבסיסים חצרים, רמון ותל נוף. בשנות התיכון גר עם משפחתו בוורשה שבפולין. סגן ר' למד בבית ספר תיכון בפולין, שם הרחיב את המגמות פיזיקה, כלכלה ואומנות. בזמנו הפנוי אוהב טיולי ג'יפים, לעשות סקי, לשחק כדורגל ולבלות עם חברים.

סגן ר' תמיד חלם להיות איש צוות אוויר: "גדלתי על זה מהבית, חוויתי את תחושת הגאווה והשליחות של אבא וזה גרם לי לרצות לקחת חלק בעצמי ולתרום למדינה בכל דרך שאוכל ובכל מקום שהייתי מגיע אליו".

חוויה שזכורה לסגן ר' במיוחד היא הטיסה הראשונה במסוק בשלב הראשוני בקורס, הוא מספר: "הפעם הראשונה שעליתי על מסוק הייתה מאוד מרגשת, זו הייתה הפעם הראשונה שהתאהבתי בטיסה".

סגן ר' מסכם 3 שנים בקורס: "הקורס מלמד אותך להתמודד עם אתגרים ולהשתפר, להיות חבר טוב ולזכור את המטרה החשובה שלשמה אנחנו פה - להגן על המדינה".

סגן ב' מסכם את שלוש שנות הקורס: "זה האתגר הכי גדול שיכול להיות. לא משנה מה תהיה המשימה, תמיד אפשר לעמוד בה. לקורס אפשר להגיע מכל רקע וכל אחד יכול להצליח אם יש מספיק רצון ועבודה קשה".

ראש המועצה ניב ויזל מסר את ברכתו לטייס הטרי: "הלב מתמלא גאווה והתרגשות שבנינו ובנותינו עושים חיל ושומרים על ביטחון המדינה. סגן ב' הוא דוגמה ומופת למצוינות - המשך כך. אנו פה במועצה גאים בך ומאחלים לך הצלחה בהמשך. נאחל לכל חיילנו - באוויר, בים וביבשה - תשמרו על עצמכם ותחזרו בשלום הביתה".