פרשת השבוע בהלותך מגיעה מיד אחרי חג השבועות חג מתן תורה ,הכנו כלי גדול וגדוש לשנה שלמה של תורה ומצוות היה חג שמח וטעים במיוחד ואנחנו יוצאים ממנו מחוזקים, התרגשתי בחג מדבר מיוחד שדיברנו עליו שבוע שעבר דוגמא אישית וככה אמרתי דרשה על שולחן החג ואז יצאו דיבריי תורה מהגיסים היקרים שלי דיבריי פנינים ממש ,בעלי היקר שמפתיע עם דיבריי חכמה כל פעם מחדש וזה משמח אותי לראות אילכולם נסחפים אחריי כל כך מרגש אם לרגע מסתכלים מהצד.

בדיוק כמו בפרשה שלנו הקדוש ברוך הוא מבקש ממשה שידבר עם אהרון להעלות נרות שבעה נרות במנורה.
לכל אחד מעם ישראל יש ניצוץ של יהודי וזה התפקיד שלנו גם להדליק את השלהבת את הניצוץ בלב של כל יהודי ויהודי ,להעלות לו את הנרות אל המנורה הפרטית שלו ולהדליק לו את השלתר.

והיי לא לפחד לזרוח כי האור שלנו הוא שלנו והוא לא דומה לשום אור שאתם מכירים והאור של אחרים הוא לא האור של שלכם וה' אוהב שאנחנו שונים ולא צריך להיות דומים או לנסות להיות דומים אלה לזהור באור מיוחד משלכם כי ככה אתם מיוחדים וכשאתם זוהרים אתם מדליקים ניצוץ מדהים ואין אור גדול כזה בכל העולם.

אני רוצה לעמוד על התפקיד של הכהן הגדול ,תחשבו כל יום בעצם הוא יעשה את אותה פעולה "בהעלותך את הנירות " ויש בזה המון אחריות וגם התמדה גדולה זה לא פשוט להיות קדוש ולעלות במעלות הקדושה העניין פה זה להשאיר את זה בקבוע ,אהרון היה צריך להתייצב בכל ערב במשכן, ולהדליק את המנורה. אסור היה לו לשכוח, או לעשות דברים אחרים בזמן הזה.
זה כמו אדם שיגיד לעצמו, אני מהיום הופך להיות צדיק! יקום בוקר אחד או שניים יניח תפילין ויניח להם אחריי כמה ימים ,אז כדי להיות כהן גדול צריכה להיות התמדה .

כך גם בחיי היום יום שלנו, יש לנו ,לכל אחד מאיתנו  תפקידים שאנחנו עושים דרך קבע ועם הקביעות מגיעה גם אחריות גדולה.
כתוב בתהילים "מי יעלה בהר ה' ומי יקום במקום קודשו"
זה קל להתחזק לקחת על עצמך תפילות אבל רק לכמה ימים , ומה עם להשאר קבוע בתשובה ולהתמיד זו כבר אחריות וזה לא רק מהפה לחוץ אני מבטיחה לכם שאחריות והתמדה משתלמת ומברכת שתעלו מעלה מעלה במדרגות התורה .

בהמשך הפרשה ידוע  לכולנו שיתרו לא היה יהודי אלא מדייני. לאחר שעם ישראל יצא ממצרים בא יתרו חותן משה למדבר לבקר אותו ,הוא יכול היה לשבת ולא לעשות כלום אבל במקום זה ,עזר למשה בהנהגת עם ישראל.
ועכשיו כשבני ישראל עומדים לפני במסע לארץ ישראל יתרו מבקש להצטרף אליהם  למרות שהוא ממדיין.
יש פה שאלה גדולה עלינו כעם ופגשנו את זה בהמון מקומות , את גודל הכרת הטוב שיש לנו לכולם.
למשה היתה הכרת הטוב גדולה ליתרו חותנו ולמרות שהוא מדייני הוא יכול להכנס לארץ ישראל וזוהיא הזדמנות גדולה בשביל כולנו לזכור  עד כמה חשוב להודות למי שעשה לנו טוב.

ובכלל משה מלמד אותנו כל כך הרבה ומי ששמו משה ידע שאפילו אם היה המנהיג האנטי כריזמטי שלא הניע את דורו, אך ממשיך להניע את הדורות כולם ולמרות שהיה ערל שפתיים וחיפש איך לא לצאת לשליחות ולגאול את ישראל הוא משה מנהיגנו, והענוה זה הסוד.
כתוב באיגרת הרמב"ן "השפל עצמך וינשאך המקום" איגרת שצריך ומומלץ לקרוא אותה פעם בשבוע כך כתוב ולא תפחת וכולה סוד מנהיגות והצלחה.

השבוע ביום שני הייתה ההילולה של רבי ישראל הבעל שם טוב , ביום זה נתבקשתי מבית הדפוס שאחראים על כל ההוצאה לאור של הסידורים המרגשים שלנו "פאר הקודש" ולכתוב את ההקדמה לחומש החדש שיצא לאור לקראת ההזכרה של בר מזל  ,משתפת אתכם באור שלי בחומש המפואר " אור גדול " ובחלק מדברי ההקדמה .
בסיעתא דשמיא כותבת דברים אלו ביום ההילולה של רבי ישראל הבעל שם טוב היום ז' סיון מברכת אתכם שזכותו תגן על כולנו , זהו יום מיוחד עבורי ועבור משפחתי.
יום חג הילולה של צדיק אשר נפשו קשורה בנפשו , רבי ישראל הבל שם טוב אור שבעת הימים סבא דסבין הסבא רבא של רבי נחמן , זכינו בחסד עצום גדול להיות בציון שלו בבית הכנסת ובמעיין המתגבר אנו עדים לראות  ממנו ניסים גדולים .
ביום זה זוכה לכתוב דיברי פתיחה לחומש החדש שיוצא לאור חומש "אור גדול" חומש מפואר שיוצא לזיכוי הרבים בהמשך לכל פעולות העמותה "יפה כלבנה ברה כחמה"
כשאדם הולך עם כיסופים הוא עושה מהפכה בשמים ואת זה היצר הרע יודע !
לכן הוא נלחם שנפסיק לרצות...
אז אנחנו לא עוצרים את מפעל החסד שהקמנו
ומודים לה' יתברך על החומש החדש חומש מפואר          
                                    אור גדול
                    מבראשית ועד וזאת הברכה
          החומש הגדול הכולל הפטרות לכל השנה
                               חמש מגילות
                            יסידור שלם לשבת

על כל הסידורים שהוצאנו לאור מתנגנים לנו המשפטים של הבעל שם טוב וגם על החומש החדש זכינו לכתוב משפט אשר יבשר לכולנו גאולה שלמה "ושאלתי את פי משיח: אימת אתי מר? והשיב לי: בזאת תדע, בעת שיתפרסם לימודך ויתגלה בעולם ויפוצו מעיינותיך חוצה"
וזו הכן התקופה כולנו שומעים סיפורים של הבעל שם טוב ,זוכים לספר וזוכים לכבד אותו כל ערב הפרשת חלה בניגון התעוררות אשר מדליק אור גדול לכל בנות ישראל .
תודה לאבא על הזכות הגדולה שנפלה בחלקנו , תודה על  הכלי הגדול שהכנו לכבוד ה' בחג מתן תורתינו תודה לאבא על השמחה הגדולה בליבנו תודה על החסדים הגדולים ותודה לכל התורמים שבונים יחד איתנו עולם של חסד.
חומש זה הינו המשך לכל הוצאת הסידורים שזכינו להוציא לאור לעילוי נשמת ביתנו היקרה בר מזל אשר מאירה את העולם בתפילות ובחסד גדול , ההמשך בחומש בע"ה

כמה שמחה כמה התרגשות כמה אחריות כמה התמדה
שבת שלום צדיקים.


על הכותבת: 
אסנת אלעזרי בעלת משרד אדריכלות עיצוב פנים ויועצת בטיחות אש.אסנת הקימה מפעל חסד "יפה כלבנה ברה כחמה" לעילוי נשמת בתה בר מזל זכרה לברכה.