בפרשת נשא אנחנו עדיין ממשיכים עם הסדר והספירה ממשיכים את ההכנות האחרונות לקראת יציאת בני ישראל למסע הגדול מן המדבר אל ארץ ישראל.
כל ההכנות והסדר הם סביב המשכן אמנם המשכן שלנו עדיין הרעי נייד או איך שתרצו לקרוא לו , אבל הוא מאוד חשוב ויש המון כללים שצריך לדעת וכך גם מסתיימת הפרשה שלנו  בחגיגה גדולה, חנוכת המשכן.
לאחר כל ההכנות הרבות המשכן סוף סוף מוכן, הכהנים והלווים יודעים את עבודתם והעם רוצה לחגוג את תחילת הפעילות של המשכן.
ומה עושים כשיש מסיבה ? ... מביאים מתנות לכבוד החגיגות, כל שבט בכל יום הביא מתנה למשכן, שניים עשר ימים  חגיגה ושמחה לכבוד המשכן .
ובתוך כל החגיגות כמובן שלא שכחנו את המסע הגדול המחכה לבני ישראל. ההכנות תמו וסוף סוף אפשר לצאת לדרך.

אז באו נתחיל בסדר גם שבוע שעבר דיברנו על זה , כל ההתעסקות בסדרו בחלוקת התפקידים בין משפחות הלויים.
כל משפחה קיבלה תפקיד משלה וזה מה שהיא מבצעת, חלוקת תפקידים ,סדר וארגון מאוד חשובים בכל תחומים בחיים שלנו , גם זה שאני יושבת וכותבת עבורכם דרשה על פרשת השבוע גם בשבילה אני צריכה סדר ואירגון לדוגמא החלטתי שאני כותבת אותה ביום רביעי ,שרוב השבוע יעבור לי וגם אזכור לספר לכם על הכל , דבר שני, אני צריכה שקט ,מבקשת מהבית שישתיקו מכשירים שלא ידברו לידי כי הכל רץ במחשבה , בכל דבר בחיים אנחנו צריכים סדר.

איך אנחנו יכולים לשמור על הסדר בתוך כל האי סדר שאנחנו חיים בו ולהחליט להיות בית מאורגן ,איך אנחנו מארגנים את חיינו ואת חיי בני משפחתינו , נראה לי שהקורונה לימדה את כולנו המון .
הכל מתחיל בנו ההורים כן אתם הורים יקרים ,רוצים שהילד יקרא ספר תתחילו בעצמכם לקרוא, רוצים שהילד ידבר יפה תדברו יפה בעצמכם ,כך גם בסדר אתם רוצים בית מסודר תתנו דוגמה אישית , זה סוד המשחק !

כל כך הרבה השפעות על חיי היום יום שלנו, הסדר זה אחד מהם , חיבור עם אנשים יכול להשפיע עלינו לטובה ולרעה כמו גם מה שאנחנו רואים בכל כליי התקשורת נרצה או לא נרצה יש לזה השפעה מאוד גדולה עלינו , לדוגמא בן אדם שכל היום רואה חדשות ושומע הודעות על מה שקורה במדינה נמצא בסטרס תמידי ומושפע ולחוץ ממה שקורא , זה שכל היום עסוק בלשמוע שעורי תורה מחכים שליו רגוע יודע שיש על מי לסמוך,
כמו גם אנשים שמכעיסים אותנו או שגורמים לנו להשתנות מכל סיבה שהיא שמשפיעה עלינו צריך לחשוב אולי לא להיות מחובר אליו אולי ההשפעה שלו גדולה והקשר בינכם גורם לכם להתנהג בצורה לא טובה ומוציא מכם משהו שאתם לא רגילים אליו.
ואותו דבר הפוך בן אדם שליו שמח אכפתי שנמצא לידכם יהפוך אתכם לכאלה בדיוק ,בקיצור אין סוף השפעות.

גם בשבוע שעבר הסברתי בשולחן שבת איך שהשבטים הסתדרו במקומות שמאוד השפיע עליהם ,לדוגמא  השבטים יהודה, יששכר וזבולון חנו ליד למשה ואהרון  ולכן הפכו לאנשים טובים ולמדנים.
תשאלו את עצמכם מה השפיע או מה יעשה לכם טוב ? תחשבו גם לזמן הרחוק... מי נמצא לידי ? האם החברות שסביבי אלה הם החברות שביום שיהיה לי קשה הם יהיו שם ...אז כן בדקתי אותם לפניי שנתים והבנתי שההשקעה שלי ניצחית ,הן אלו שלא עזבו אותי מבוקר ועד ערב בשעות הקשות שלי והן אלא שסידרו לי את המיטה לפני שהלכתי לישון ולא לפני שאחרון המנחמים יצא מביתנו .

וכמובן לשאול את אותה שאלה גם לגבי עצמנו , האם אנחנו משפיעים טוב על אחרים ?
אני יכולה להעיד על עצמי שאני משתדלת המון שנים לעשות בעיקר טוב לעם הנבחר ,יעדו חברות שמתפנקות כשלא הרגישו טוב, תמיד הייתי שולחת מהמאפים הטעימים שלי ותמיד כשאני אופה אני אומרת שמי שיוכל מהלחם הזה יבריא, כולו מלא ברכות ותחינות והכל כמובן מכל הלב.

השבוע שלי היה גדוש בלעשות טוב לעם הנבחר שמקדם אותנו עוד כמה מדרגות לחג מתן תורה .
מיציאת מצרים מ"ט שערי טומאה למ"ט שערי קדושה ליום הקדוש חג מתן תורה כשאני יודעת כמה הכלי שלי גדול מכיל גדוש עשוי תפילות בכי והתרוממות רוח גדולה של מאות נשים מכל הפרשות החלה שאני עושה ...
וזה לא כדי לטפוח לי על השכם ,אלה לתת לכם דוגמא , איך לא מבזבזים חיים שלמים על גשמיות , וכמה רוחניות צריך כדי להגיע לחג השבועות מלא בטנא של מצוות.

ועכשיו החגיגות למשכן סוף סוף אפשר לצאת לדרך , אפשר לחבר את מה שעוברים עם ישראל במדבר למה שאנו חשים שנה שלמה , תכף ממש קבלת התורה עברנו את ראש השנה יום כיפור סוכות למדנו על חנוכה התכוננו לסעודת פורים ניקינו את הבית לכבוד חג האביב ... שנה שלמה שאנחנו סומכים על אבא שבשמים שיתן לנו מזונות שיעיר אותנו כל בוקר ,כל אותן נשים בהריון שסמכו עליו שיצאו בריאות ושלמות עם ידים מלאות כל אותם אלו שהחלימו ומרגישים טוב כל כך הרבה עברנו השנה וכמה צריך להודות על הדרך .

תארו לעצמכם שלוש מיליון יהודים ראו את ה' פנים אל פנים במעמד הר סיני על זה אנחנו מדברים ביציאת מצרים בליל הסדר , דור המדבר העביר את המראות 3000 שנה לא סתם שאנחנו עם סגולה , ככה מדור לדור "והיגדת לבינך ביום ההוא" ואנחנו אנחנו רק שמענו על מה שהיה , מה אנחנו אמורים לעשות עם כל זה ? לשמוע קידוש ולהמשיך במטלות היום יום .
תכינו כלים רבותי תכינו כלים! תמלאו את התנא שלכם במצוות תנו לתפילות להתחיל למלא את הכלי ,תקראו תהילים תחכימו תהנו עם המשפחה זו המצווה הגדולה של החג הזה להתחבר! לא כמה עוגות גבינה ופסטות הכנתם אלה כמה תורה יש עכשיו בכם שתספיק לכם בע"ה לשנה שלמה , בקיצור תחגגו את התורה שה' נותן לנו כל שנה ושנה והכי חשוב תעשו טוב לעם הנבחר,
מאחלת לכם שבת שלום, חג שבועות מתן תורתינו שמח, שולחת לכם כוח אהבה ותעצומות נפש לשנה שלמה  זהו יום ראש השנה לתורה שירבו מצוותינו כרימון ונמשיך להאיר את התורה לכל עם ישראל .

על הכותבת: 
אסנת אלעזרי בעלת משרד אדריכלות עיצוב פנים ויועצת בטיחות אש.אסנת הקימה מפעל חסד "יפה כלבנה ברה כחמה" לעילוי נשמת בתה בר מזל זכרה לברכה.