בשעה טובה ומוצלחת ספר חדש פרשה חדשה נעמוד על כל פרשיות ספר במדבר בע"ה ונבין יחד את כולם ואני לקחתי חלק גדול מתחילת הפרשה כדי שתסימו לב ששוב סופרים אותנו ...
למה זה?
למה סופרים אותנו כל הזמן?
למה חשוב בכל זמן מסויים לדעת כמה אנחנו?
באו ניקח לדוגמא אדם שיש לו יהלומים מה הוא יעשה איתם? מפחד שמשהו נעלם הוא סופר אותם כל הזמן, אילו היו לו מסמרים גם היה סופר אותם? לא , הם פחות חשובים .
אז אנחנו רבותי יהלומים הבנים של הקדוש ברוך הוא וכל פעם שיספרו אותנו תזכרו את זה שאתם זן משובח.

תקופה מיוחדת לעם ישראל אנחנו עדיין בספירת העומר וממשיכים לעלות במדרגות הקדושה עד ליום חג מתן תורה , שני משפטים שלקחתי איתי השבוע צידה לדרך , משפטים שאמר אותם רבי שמעון בר יוחאי :
"נוֹחַ לוֹ לְאָדָם שֶׁיַּפִּיל עַצְמוֹ לְתוֹךְ כִּבְשַׁן הָאֵשׁ ,וְאַל יַלְבִּין פְּנֵי חֲבֵרוֹ בָּרַבִּים" רבי שמעון בר יוחאי נותן כבוד הזולת.
רבי שמעון האש הכי גדולה שאנחנו מכירים אומר לנו שעדיף להכנס לכבשן האש ולא חלילה לפגוע באדם אחר ה' ישמור ועוד משפט גדול שצריך לשמור ולזכור "קָשָׁה תַּרְבּוּת רָעָה בְּתוֹךְ בֵּיתוֹ שֶׁל אָדָם ,יוֹתֵר מִמִּלְחֶמֶת גּוֹג וּמָגוֹג" דור ההמשך הילדים שלנו תרבות היחסים הורים ילדים ,הורים הורים הם אלה שמעצבים דור ישרים , אל לנו לחשוב שהחוץ זה משפיע , גם אבל, לא כמו הבית אם השורשים חזקים העץ חזק , שנזכה בעה לדרך ארץ בתוך ביתנו .

בני ישראל נמצאים במדבר סיני כבר שנה שלמה. אנחנו כבר כמה שבועות מדברים על כל מה שהם עוברים בדרך, העכשיו הכל מוכן הינה הגיעה השעה להכנס לארץ ישראל ואני דווקא אוהבת את כל הסדר הזה.
אדם או קבוצה חייבים לחיות ולעבוד בסדר אז אחד הדברים הראשונים זה לעשות מפקד לדעת שכולם נמצאים וגם לדעת כמה יהיו במסע , דבר שני משה לא יכול לבדו לספור את כולם אז הוא נעזר בנשיאים של 12 השבטים ואל לנו לשכוח שמשה רבינו כבר בן שמונים, זה מזכיר לי שקראתי לגד הבן שלי אליאסף שם שני, אליאסף בן דעואל היה הנשיא של שבט גד, כן יש לי נשיא בבית.

ממשיכים את הפרשה ועוברים מהכלל לפרט מהספירה של כולם לשבט אחד יחיד ומיוחד שבט לוי , שבט לוי  מוקדש לעבודה באוהל מועד, התפקיד שלהם היה לשרת את ה' במשכן , עבודה קדושה שהוטלה עליהם ממש בזמן יציאת מצרים..

תפקיד מיוחד ניתן ללויים , האם אתם מרגישים שאתם בשליחות שיש לכם תפקיד בעולם ואם אתם מרגישים שאין לכם עדיין תפקיד רוחני זה הזמן לחפש לעצמכם משהו כזה כל תפקיד טוב שיעשה טוב לעם הנבחר.
השבוע עשיתי ערב הפרשת חלה לבנות יקרות שעוברות שנת בת מצווה במדרשת בית שמש. ערב לבנות ולאמאות וסיפרתי להם על השליחות שלי , הרי לא צריך שיקרה משהו כדי שנעשה טוב לאחרים ,אפשר להתחיל מדברים שבשגרה והרבה פעמים נופלים לנו לידיים ,לדאוג לכל מי שחולה הרבה פעמים לקחתי על עצמי כשמישהו חולה לפנק אותו במאפים שלי , תמיד אומרת שמי שיכל מהלחם הזה יבריא תחשבו איך לעשות טוב בטוח יש לכם תפקיד.

אז אנחנו יודעים כמה אנשים יוצאים למסע, אנחנו גם יודעים מי אחראי על המשכן, נשאר לנו  רק לסדר את כל העם הסגולה המיוחד הזה .

אז איזה שבט הכי גדול יודעים ? ברור יהודה שבט או מחנה יהודה או איך שתקראו לזה , אני הייתי קוראת לו מחנה יהודה , מכאן גם שם השוק המדהים בירושלים , שוק חי שנושם ובועט שנים רבות התחיל בפחים ובמבנים עראיים והיום אחד המקומות היפים בארץ איזה עם נפלא אנחנו כמה אנחנו מיוחדים כמה אנחנו משורשים לארץ לאדמה ,למקורות שלנו ,עד היום סופרים אותנו בזכר מחצית השקל ,כל חג מביא איתן צמיחה חדשה עשייה מרובה והתרגשות עצומה, תחשבו על זה שבמשך 3000 שנה אנחנו כל שנה חוגגים את חג מתן התורה ואת שאר החגים.

פרשה קצת תכנית אל אין משהו שאנחנו לא יכולים ללמוד , גם כשהדברים קצת תכנים!
אחד הצדיקים ראה פעם אדם שהתגאה בכך שהוא נכד של צדיק פלוני ונינו של צדיק אלמוני, אך מעשיו לא היו טובים והוא לא הלך בדרכי אבותיו. אמר לו הצדיק: "ייחוס הוא כמו הספרה אפס. אם תעמיד הרבה אפסים זה ליד זה עד סוף כל הדורות, לא יהיה לזה שווי כלל, ולכן כל הצדיקים שהם סבים שלך כולם שווים לאפסים רבים, אך אם תעמיד בסוף השורה את הספרה 1, דהיינו שאתה עצמך תהיה שווה משהו ולא אפס במעשים, אז יהפוך כל המספר למיליונים רבים ויותר".

כמה חשוב כל מעשה טוב שאנחנו עושים כל אחד ואחד מאיתנו ,כולם מצטרפים למעשים של עם גדול ומיוחד בן של אב רחמן, עם מלא בנתינה אהבה ודרך ארץ , שלא מדבר לשון הרע לא גונב, שחי ללא תחרות , שנאה וקנאה , מכבד את ההורים שומר שבת ועושה טוב לאחרים בכל דרך,עם נבחר יקר שתכף ממש מקבל את התורה הקדושה בקיצור עם יוצא מן הכלל!
תרי"ג מצוות שאת כולם אנחנו צריכים לשמור , אין בערך יש איך אני מתקדם איך אני מגיע למדרגה הכי קדושה ,
אנחנו הרי כמו המנורה של המשכן , שכולה עשויה מקשה אחת ולכן אנחנו ערבים זה לזה וזה מה שיפה ביננו , מישהיא כותבת תתפללו עליי כולם מתפללים, האחר כותב שמארגן אירוע לנזקיים כולם תורמים ונרתמים כיף לראות  כמה שאנחנו טובים.

שבת שלום שבת המלכה מגיעה לעשות לי טוב קול דודי הינה זה בא לשמור אותי להגן עליי ועל כולכם


על הכותבת
אסנת אלעזרי בעלת משרד אדריכלות עיצוב פנים ויועצת בטיחות אש.אסנת הקימה מפעל חסד "יפה כלבנה ברה כחמה" לעילוי נשמת בתה בר מזל זכרה לברכה.