לרגל שבוע האחים והאחיות הבינלאומי שהתקיים השבוע (6-12.5), בהובלתה של האחות הראשית ומנהלת אגף הסיעוד במאוחדת מלי קושא, מאוחדת הכריזה על פרויקט "ראש עיר בהפתעה", במסגרתו הפתיעו ראשי ערים ברחבי הארץ מספר אחים ואחיות, שהצטיינו והתבלטו בעבודתם ובמסירותם כלפי המטופלים שלהם.

ד"ר עליזה בלוך, ראש העיר בית שמש, הפתיעה את האחות ילנה פולובויארינוב במרפאת מאוחדת בעיר, והעניקה לה תעודת הוקרה וזר פרחים. בלוך הודתה לה על עבודתה המסורה למען תושבי העיר ובפרט על שנתיים מאתגרות של התמודדות עם מגיפת הקורונה, במקביל להמשך עבודתה השוטפת כאחות בקהילה. בכירים נוספים שהשתתפו במפגש המרגש; עופר משולם, מנהל מחוז ירושלים במאוחדת, יאנה כץ, סגנית מנהל הסיעוד, אלה גולדשמידט, מנהלת המחלקה להכשרה ופיתוח מקצועי באגף סיעוד, שרי סולומון, מנהלת הסיעוד במרחב ורות ססבון, מנהלת המרפאה.

מלי קושא, האחות הראשית, בירכה במפגש "האחים והאחיות שלנו מהווים קרן אור עבור המטופלים ונוטעים בהם תקווה ואמונה, בעתות חירום וגם בשגרה. המקצועיות שלהם, מתוך שליחות ואחריות, בלטה במיוחד בשנתיים האחרונות בתקופת הקורונה ובשמירה על האוכלוסיות שבסיכון". 

בשנתיים האחרונות הצוות הרפואי ואנשי סגל המרפאות של קופ"ח מאוחדת בכל רחבי הארץ עבדו סביב השעון, ימים כלילות על מנת להעניק את השירות הרפואי למבוטחי ומטופלי הקופה - על הצד הטוב ביותר, תוך שהם עומדים בחזית ההתמודדות עם מגפת הקורונה, ומובילים מבצעי חיסונים במטרה למגר אותה ולשמור על בריאות כולנו.

אגף דוברות עיריית בית שמש