יום העצמאות מסמל עבור רובנו יום חג ישראלי, גאווה במדינה, גאווה בצה"ל ויום בו אנו יוצאים לחגוג ולפקוד את כל האתרים הלאומיים שלהם זכינו. לרגל יום שמח ומיוחד זה, ביקשנו ממספר תושבים לספר על “יום העצמאות שלי” ומה מסמל עבורם יום זה?

מימון בן חמו, מנכ"ל רשת מרכזים קהילתיים

"יום העצמאות מסמל בעבורי מתנה שקיבלנו, שקיבלו אבותינו - ארץ ישראל, המדינה היהודית, אחרי שנות גלות. ביום הזה אחנו צריכים להיות גאים מקטן ועד גדול ולומר בגאון: אנחנו כאן! עם חזק, צבא חזק, ותפקידנו לשמור על המדינה הזו - על היהדות, על הציונות ואהבת הארץ.  יום העצמאות הוא יום של יחד של משפחתיות.
 כמובן איך אפשר בלי מנגל? שהוא עוד סמל לחג כחול לבן. חג עצמאות 74 שמח!". 

מעיין דנין, רוקחת בסופר-פארם

"יום העצמאות בשבילי זה יום חג. יום העצמאות בשבילי זה המון דברים קטנים שמתחברים לאירוע אחד גדול.
זה להתרגש כשמציעים סמבוסק חינם לחיילים בתחנה המרכזית, זה לקבל צו מילואים שיוצא בדיוק על משהו שקבעתי ובכל זאת להתייצב.
יום העצמאות זה לזכור שרק 12 שעות לפני הזיקוקים עמדתי בהר הרצל ביחד עם עשרות אלפי משפחות שכולות. יום העצמאות זה לזכור שלפני 70 שנים ייבשו כאן ביצות אבל היום אנחנו מעצמה בטחונית וכלכלית. זה להזיל דמעה כשמתנגת 'התקווה' בתחרויות בינלאומיות בעולם.
יום העצמאות זה לקלל את הפקקים, את המיסים ולהתלונן כמה הכל כאן יקר אבל גם להבין שאין לנו ארץ אחרת. יום העצמאות זה יום מרגש, יום של גאווה. יום שבו אנו זוכרים ומוקירים את כל מי שחרף נפשו כדי להגן על הארץ שלנו. יום העצמאות בשבילי זה לשאת עיניים אל השמיים ולומר 'הללויה'". 

גל לחמני, מנהל אזור בחברת partner

"יום העצמאות עבורי הוא הרגשת גאווה להיות יהודי בארץ ישראל. המעבר הקיצוני בין עצבות על טובי בנינו שנפלו על הגנת המולדת לבין השמחה על הזכות להיות ולחיות במדינתו גורם לנו בכל יום מחדש להעריך ולומר תודה". 

חן ביטון, חשבת שכר בהדסה עין כרם

"יום העצמאות הוא היום העוצמתי ביותר עבורי בשנה! יום שמוכיח כמה עם ישראל מאוחד וחזק. מעבר חד מיום עצוב מלא אובדן וכאב ליום עצמאות של המדינה שלי. בזכות חיילנו, מלח הארץ, אנחנו זוכים לחגוג כל שנה. לעוד הרבה שנים של עצמאות ושמחה, בלי אלימות ומלחמה בעזרת השם בלי אבדות בנפש. יום הולדת שמח 74 ישראל שלי". 

תומר אלימלך, די.ג'יי ויוצר מוסיקה 

"עצמאות בשבילי זה יום הולדת למדינה - היומיים הכי חשובים בעולם: יום הזיכרון ויום העצמאות. 
יום העצמאות זה תמיד בשבילי סיבה טובה להשתחרר ולפרוק את השמחה שלי עד הסוף - לרקוד ולהשתגע. 
אוהב את המדינה כל כך ומאחל לה שנים בריאות וטובות, שלום בין אנשים יהודים, עזרה לזולת ומלא אהבת חינם". 

אור דוד, חונכת שח״מ במכללה הלאומית לשוטרים

"יום העצמאות עבורי הוא יום של גאווה. גאווה עצומה להיות שייכת למדינה ולעם שלחם על עצמאותו וניצח. ועצב על כאב ואובדן של חברים שלי ואחים שלי  שבזכות גבורתם קמה מדינת ישראל. דווקא השילוב הטרגי בין שניהם מדגיש את המיוחדות, הלכידות, הסולידריות החברתית, והערבות ההדדית של עם ישראל .יום העצמאות מסמל בעיניי את יום הקמתה של מדינת ישראל, המדינה שלי שכנראה בזכותה ניצלו חייהם של מיליוני יהודים לאורך כל שנות קיומנו. יום העצמאות זה יום של גאווה עבורי. חג שמח לחברים שלי, השוטרות והשוטרים, שפרוסים בכל רחבי הארץ וילוו את האירועים והחגיגות וישמרו על שלומו וביטחונו של הציבור בזמן שכולם חוגגים ומבלים עם המשפחות שלהם. אתם היום מקור גאוותי, אתם סמל עצמאותנו, ואתם על ראש שמחתנו. יום עצמאות שמח". 

ישראל אבוקסיס, קומיקאי מקומי ונהג אוטובוס בחברת קווים

"יום עצמאות עבורי זהו בעיניי יום  שמסמל את הדרך הארוכה שעשינו על מנת להגיע לכאן ולחגוג את עצמאותנו האמיתית במדינה משלנו. מדינת ישראל - מנרדפים ברחבי התפוצות לעם חזק במדינה יהודית ודמוקרטית שמגנה על אזרחיה והעם הכי מיוחד שקיים בכל רחבי תבל, העם הנבחר, העם עם המוסר והרגישות הכי גדולה, עם שהוא נצח ושלא מפחד מדרך ארוכה וששום דבר לעולם לא ינצח אותו עם כל מה שהוא עבר ועובר". 

שיקמה טייב, מנהלת משרד ברימקס

"בעיניי יום זה מסמל את הדרך הארוכה שעשינו על מנת להגיע לכאן ולחגוג את עצמאותנו האמיתית במדינה משלנו - מדינת ישראל. חג עצמאות שמח!". 

ראשית בן טולילה, רכזת נוער ברשת מרכזים קהילתיים

"יום העצמאות זה יום של גאוות יחידה. לראות את כל דגלי ישראל מתנופפים ברחבי הארץ, להרגיש שכל מי שאנחנו רואים ברחוב הוא אח שלי, ונמצא איתנו ביחד. בטוב וברע. יום מאושר".