ביקור שרת הפנים איילת שקד במטה יהודה

 

ראש המועצה ניב ויזל והנהלת המועצה אירחו היום (ד׳) את שרת הפנים, איילת שקד לביקור במטה יהודה יחד עם אנשי משרדה.

את הסיור פתחו ביישוב החדש גבעות עדן שם פגשה השרה את נציגי היישוב החדש והתרשמה מאוד לראות את תנופת הבנייה והפיתוח.

השרה ציינה לטובה את עשיית המועצה למען פיתוח והרחבת יישובים והמשך קידום המפעל הציוני ופיתוח היישוב החדש הסמוך לקו התפר.

בהמשך השרה ערכה סיור עם ראש המועצה באזור עוטף בית שמש, והשניים דנו בנושא תכנית המתאר של ועדת גבולות בית שמש, שהתרחבותה מאיימת לפגוע בשטחי המועצה ובמרחב הכפרי.

ראש המועצה הסביר לשרה את חשיבות השמירה על השטחים הפתוחים הירוקים והשמירה על ערכי הטבע.

לאחר מכן המשיכו לסיור בנקודת תצפית מאנדרטת פורצי הדרך בסמוך למחלף שורש, שם הציג ראש המועצה ניב ויזל לשרה ולאנשי משרד הפנים את עמדת המועצה והחלטת ועדת הגבולות קרית יערים כמה חשוב לשמור על האזור הירוק והחקלאי ולא לאפשר התרחבות של קרית יערים על חשבון שטחי המועצה.

את הסיור סיימו ראש המועצה ניב ויזל ושרת הפנים איילת שקד במפגש בצור הדסה.

שרת הפנים, איילת שקד:  ״שמחתי לסייר במטה יהודה יחד עם ראש המועצה, ניב ויזל, איש רציני מאוד שמוביל את מטה יהודה קדימה. התרשמתי מאוד מהעשייה הרבה ומנכונות ראש המועצה להמשיך ולשתף פעולה עם משרד הפנים בצורה טובה ומקצועית כפי שעשה עד כה. מטה יהודה היא הטוסקנה של ישראל, חבל ארץ יין שמונה 50 ייקבים מדהימים ואיכותיים שניצבים אל מול נופים עוצרי נשימה״

ראש המועצה אמר בנוכחות השרה:  "ראשית אני מודה לך שהגעת לראות את מטה יהודה מקרוב ושמחנו לארח אותך בלב הירוק של ישראל״.  ראש המועצה במעמד זה חזר ואמר בהמשך להחלטת השרה על יציאה לעצמאות של צור הדסה מתוך מטה יהודה: "אני חוזר ומדגיש כפי שעשיתי עד כה, אנו נדאג שצור הדסה לא תיפגע ונשמור על מרקם החיים הקיים.  צור הדסה תעמוד על הרגליים בצורה עצמאית ובתמיכת המועצה".

השרה איילת שקד בצור הדסה

צילום: ניצן בסן

 

ביקור בצור הדסה

לאחר שהכריזה בחודש שעבר על כוונתה להפוך את צור הדסה למועצה מקומית עצמאית, ביקרה היום (3.5) שרת הפנים איילת שקד ביישוב. במהלך הסיור נפגשה השרה שקד והצוות המקצועי במשרד הפנים עם חברי ועד היישוב שהציגו לשרה את תפיסת הועד בנוגע לכינונה של צור הדסה כמועצה עצמאית. 

חברי ועד היישוב ציינו בפני השרה כי הם מבקשים שכל תהליך היפרדות היישוב ייערך בצורה מסודרת ושקופה. בנוסף, חברי הוועד הדגישו בפני השרה כי ועד היישוב הינו הגורם היחידי שיכול וצריך לייצג את תושבי היישוב ולהגן על האינטרסים של ציבור התושבים.

במהלך הפגישה הזמינו גם חברי הועד את השרה שקד לשתף פעולה בנוגע ליוזמות חדשניות ומתקדמות ברשות העתידית שצפויה לקום. בנוסף, ביקשו בוועד צור הדסה מהשרה שקד להעמיד העמדת מסד נתונים באשר לניהול הישוב עד כה מצד ממועצת מטה יהודה על מנת שיאפשרו בניית תקציב ותכנית עבודה שתבטיח רשות משגשגת.

יו"ר ועד צור הדסה דלית רוסו: "ועד צור הדסה שמח על ביקורה של השרה שקד שמצביע על הבנתה בחשיבות התהליך. במהלך המפגש הדגשנו את החשיבות בשקיפות ובשיח ישיר של כלל הגורמים המקצועיים מול ועד היישוב על מנת לפעול ולהתקדם בתהליך עצמאות צור הדסה בצורה מיטבית".