הקיץ כבר פה. אבל יחד עם השמש, הים, הבריכה, הכיף והוייב של החופש - מגיע הצורך המשמעותי להיצמד למסנן הקרינה.

נזקי השמש מצטברים לאורך השנים. במדינה כמו ישראל אנו חשופים לנזקיה כל השנה, אך בקיץ יש צורך בשימוש תכוף, נכון ויומיומי על מנת לייצר הגנה מספקת. לא מספיק למרוח קרם הגנה רק כאשר הולכים לים, לבריכה או לחופשה. אנו חשופים לנזקי השמש גם בפקק במכונית, כאשר יושבים מול חלון במשרד, כאשר הולכים לאסוף את הילד מהגן, בריצה, הליכה וכו'. לכן, על מנת לייצר הגנה מספקת, יש צורך במריחה קבועה לאורך כל היום וכל השנה.

חשוב לבחור מסנן קרינה המכיל הגנה גם בפני UVA וגם בפני UVB: שני סוגי הקרינות הללו פוגעים בעור ובחשיפה מתמשכת מזיקים לו ולכן ישנה חשיבות רבה לשימוש יומיומי. חשוב שמסנן הקרינה יהיה מותאם לסוג העור ולסוג הפעילות. במידה והתכשיר לא יהיה נח לשימוש או יותיר את העור דביק ועם 'מסיכה' לבנה - הוא לא ייכנס לשימוש קבוע. בהגנה מהשמש - מה שלא קבוע, הרבה פחות מגן.

זו הסיבה שיש היום בשוק שלל תכשירים במרקמים שונים שמתאימים לכל סוגי העור ואפילו מכילים גוון, כך שניתן לחסוך שימוש במייקאפ למי שמעדיפה לחסוך בשכבות בעונה הלחה. ישנם תכשירים שמותאימים לעור רטוב ומזיע, יש תרסיסים שניתן למרוח בקלות על ילדים ואזורים עם שיער וכאלה שמתאימים לפנים מבלי שיותירו את הפנים דביקות ולבנות, לדוגמה: שלל מוצרי השמש מסדרת 'אנתליוס' של 'לה רוש פוזה'.   

כיצד נדע לבחור את מסנן הקרינה האידאלי עבורנו? איך נדע איזה תכשיר מתאים לנו מתוך המגוון הקיים בשוק?

תכשירים נוחים ויעילים שמספקים הגנה מהשמש: בחרו בתכשירים קלים לשימוש ונוחים, שמספקים הגנה מלאה מהשמש, משלבים מספר פתרונות ובכך חוסכים 'שכבות של תכשירים'.

מומלץ בקיץ להשתמש בתכשירים במרקם קליל שממעיטים בשכבות בכדי לא להעמיס על העור ולא לגרום למראה מבריק. כמו כן, יש להשתמש בקיץ אך ורק בתכשירים שנספגים בקלות ולא כאלה שנוזלים בשנייה שיוצאים לשמש.

לפני שאתם רוכשים תכשיר, תבקשו מהרוקח לנסות באמצעות דוגמיות את המוצר ובדקו: את המרקם שלו – נעים לכם? שהוא נטול שומן ולא מותיר את העור דביק; וכן יש תכשירים שמגיעים גם עם גוון, כך שניתן לחסוך בשימוש במייקאפ.

חפשו תכשירים איכותיים, אשר נותנים הגנה רחבה מהשמש ובעלי מסנני קרינה איכותיים ומוכחים. התכשיר חייב להתאים לסוג העור ולאופי הפעילות. מי שנמצא כל היום בחוץ, יעדיף תכשיר במרקם קליל ולא דביק, ספורטאים יעדיפו נוזל, לילדים תכשיר בצורת ספריי וכדומה.

נסו לחסוך בשכבות ולמצוא תכשירים אשר נותנים בתכשיר אחד מענה למספר בעיות - הגנה, לחות, אנטי אייג'ינג, גוון ועוד.

לא לשכוח לחדש את מסנן הקרינה בהתאם לאופי הפעילות ובהתאם להוראות שרשומות על האריזה.

בחרו מסנן קרינה שלא יעיק על שגרת הטיפוח. למשל, תכשיר עם גוון - ככה יוטמע השימוש בקלות בשגרת היומיום. מה שלא נוח - לא יהפוך לשגרה.

החידוש לשנת 2022: תכשירים חדשניים ומהפכניים משלבים יחד הגנה מושלמת מהשמש וטיפוח של עור הפנים. 'אנתליוס אייג' קורקט SPF50' מבוסס על פטנט עם טכנולוגייה חדשנית שמשלב מספר פעולות יחד באופן יעיל: קרם לחות אנטי אייג'ינג שמטפל בסימני ההזדקנות ומניעת נזקים עתידיים ופיגמנטציה שאליו מתווספים מסנני קרינה ברמה הגבוהה ביותר: SPF50 של 'אנתליוס'. המוצר איננו דביק ואף ניתן להשיג אותו עם גוון – במקום מייקאפ.