לכל אישה הרגלי טיפוח שהיא מקיימת שנים רבות ואינה מוותרת עליהם. על אף שהמחויבות וההתמדה ראויים לשבח בעידן הטכנולוגי של היום ומוצרי קוסמטיקה המתקדמים, לא כל הרגל יופי שהיה אולי נכון לפני עשורים, מתאים כעת. עם שפע המוצרים בשוק, האחריות היא לשאול שאלות, לבקר הרגלים ישנים ולדאוג לכך ששגרת הטיפוח שלנו תתאים בדיוק לעור, לשיער, לגוף וגם לאורח החיים שלנו.

בשורות הבאות: שבעה הרגלי טיפוח שגויים נפוצים שכדאי לשנות עוד היום

 

 

הרגל ראשון: המחשבה שיש לנו סוג עור קבוע

כולנו מכירות את החלוקה לעור פנים רגיל, מעורב, שמן או יבש. בניגוד למחשבה שכל אחד ואחת מאתנו נולד עם סוג עור פנים קבוע, האמת היא שעור הפנים שלנו משתנה כל הזמן בהתאם לגיל, מזג האוויר ושינויים הורמונליים שהגוף עובר. היום, עם שפע של מוצרים קוסמטיים מתקדמים, חלוקת מוצרי הקוסמטיקה שאת צריכה לפי סוג עור פנים אינה תמיד נכונה שכן סוג העור שלך משתנה.

 

הרגל שני: שטיפת הפנים במים קרים

בוודאי שמעת כי שטיפת הפנים במים קרים מעולה לכיווץ הנקבוביות. הרשת מלאה בשלל המלצות שמעודדות לשטוף את הפנים במים קרים. חלקן אפילו מוסיפות המלצה לשילוב קוביות קרח במי השטיפה של הפנים בבוקר. חשוב לדעת, כי שטיפת הפנים במים קרים אינה מתאימה לכל סוג עור. למעשה, אם עורך עדין ורגיש, מומלץ לשטוף את הפנים במים חמימים כדי לא ליצור כוויות קור או טראומה בעור שבאה לידי ביטוי באדמומיות שאינה יורדת.

 

הרגל שלישי: שימוש במוצרי פנים מבוססי אלכוהול

נכון, אלכוהול מחטא ומנקה, אבל כל עוד לא מדובר בפצע שיש לחטא, הנחת אלכוהול על הפנים עלולה לגרום לכוויות, צלקות ויובש קיצוני בעור. חפשי מוצרים קוסמטיים שמבצעים פעולת ניקוי וחיטוי יסודית מבלי להכיל אלכוהול.

 

הרגל רביעי: לא לשנות מינוני קרם לחות בקיץ ובחורף

נכון שאת נוטה לשים יותר קרם לחות בחורף מאשר בקיץ? זו טעות. האמת היא שעורנו זקוק לאותה מידה בדיוק של לחות, גם כשחם בחוץ וגם כשקר. בעונת הקיץ, אל תתני לתחושת הזיעה והלחות לשבש את מינון הלחות שהעור זקוק לו. מרחי קרם לחות ואל תוותרי עליו. בחורף, כשקר ויבש, עודף קרם לחות לא יפתור את בעיית היובש אלא דווקא פתרונות הזנה אינטנסיביים יותר כמו סרום לפנים יעזרו להזין את העור. השתמשי במוצר הנכון והקפידי על מינונים.

 

הרגל חמישי: ייבוש קיצוני של האקנה הוא לא הפתרון הנכון

הלכת לרופא וקיבלת משחה או כדורים אשר תפקידם לייבש את פצעוני האקנה? שימי לב שאת לא גורמת נזק לשאר חלקי הפנים והגוף שאינם נגועים באקנה. ייבוש קיצוני יחסל את האקנה, אך עלול להותיר בעור חטטים וסימנים חיצוניים רבים שקשה יהיה להיפטר מהם. כמו כן, יכולות להיות גם בעיות פנימיות רבות. ייבוש פצע האקנה חייב להיות הדרגתי ולכן הסבלנות פה משתלמת. הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על ניקיון הפנים באמצעות סבון חיטוי שאינו מייבש את העור וגם להקפיד על סביבת הפנים ולהחליף מצעים ומגבות בתדירות גבוהה מהרגיל.

 

הרגל שישי: לחשוב ששימוש רב במקדם הגנה גורם לחוסר בוויטמין D 

מקדם ההגנה מיוצר במטרה לחסום את קרני ה-UV שפוגעות בעור, אך הוא אינו חוסם את הוויטמין D  שמתקבל מהשמש. מחסור בוויטמין D הוא תוצאה של אי חשיפה לשמש ולא מכמות השימוש בקרם ההגנה.

 

הרגל שביעי: לא הולכים לקוסמטיקאית בימי מחזור

טעות לחשוב כך. נכון שהמחזור החודשי גורם לנו לסערה הורמונאלית בגוף ומביא אתו תגובות אלרגיות ורגישויות בעיקר באזור הפנים - אחת מהן היא פצעונים הורמונאליים. לכן, כאשר את הולכת לקוסמטיקאית בימי הווסת החודשיים, דאגי קודם לעדכן אותה שאת במחזור. רצוי ואף חשוב ללכת לקוסמטיקאית בימי המחזור, אך צריך לדעת שהתחושה כואבת מהרגיל ולפעמים אדמומיות אחרי טיפול פנים לא יורדת במהרה.

השתדלי להימנע מחיטוט בפצעונים שיצאו. כאשר יסתיים המחזור, הם ייעלמו כפי שהגיעו. כדי להקל על תהליך הטיפול, תבצע הקוסמטיקאית במקרים רבים טיפול לחות קליל וניקיון באמצעות חומרים על בסיס טבעי או לחילופין תבצע טיפול קוסמטי מלא חמצן כדי למלא את עור הפנים ב'סם החיים' ולהאיר את הפנים כאילו לא היו תופעות הורמונאליות. טיפול חמצן עוזר לעור לקבל חמצן חדש וטהור, ממש כמו מכונת הנשמה לעור הפנים.