רבי נתן אומר לנו על הפרשה "ואם פרוח תפרח הצרעת ...
אם אדם יהיה במקום הכי נמוך שהגיע אליו וכל תקוותיו אבדו באותו זמן בדיוק ה' יתברך מרחם עליו ושולח לו טיהור וסיוע מלמעלה כדי שיכול לחזור אליו יתברך.

הפרשה מסבירה לנו על מחלת הצרעת ועל האדם שחולה בו. העונש של המצורעים היה מחלה פיזית קשה וגם הקושי של  הנידוי מהמחנה עד שהמחלה תעבור.
כל הזמן אומרת שאין הבדל בין מחלות זה שחולה בנפש או זה שחולה במחלה רגילה ה' ישמור והקושי שהסביבה  יוצרת זה הסבל היותר גרוע.
את בר שלי אני שמרתי כמו אתרוג , לא רציתי שישאלו שאלות ,לא רציתי שירחמו ,לא רציתי שיחקרו רציתי לתת לה כח ואז באמת אחריי זמן שאמא נותנן לה כח יכלה על הסביבה כי הסביבה זו המלחמה האמיתית , במילה אחת בן אדם יכול להפיל אדם שהוא חולה אחריי שעשית איתו עבודה של ממש , ואני מודה לה' שהצלחתי לתעת בה את הכוח הזה.

בכלל היחס כלפי השונה כמו לדוגמא בעלי מוגבלויות , אנשים זרים שאנחנו לא מכירים , עולים חדשים שהשפה שלהם יוצרת ניכור כמה אנחנו צריכים להיות מתחשבים , אפילו חברה טובה שבגללך כל החברות לא מדברות איתך , אנחנו צריכים לתת דוגמא לאחרים כל הזמן לחשוב שכל העיניים מסתכלות עלינו , אנחנו אלה שנעזור נדבר נהיה מתחשבים בצד החלש ואחרינו נסחוף את כולם .
הכל מתחיל מדוגמא אישית וברב המקרים זה מתחיל מהבית למרות שלסביבה יש השפעה רבה.

ולמה לדבר רק על הדברים הלא טובים יש ביננו כל כך הרבה טוב , "וְעַמֵּךְ כֻּלָּם צַדִּיקִים לְעוֹלָם יִירְשׁוּ אָרֶץ נֵצֶר מַטָּעַי מַעֲשֵׂה יָדַי לְהִתְפָּאֵר" המשפט הזה כתוב בספר ישעיה , צריך להבין מה כוונתו של הנביא. האם זוהי נבואה לעתיד לבא ?
האם מדובר בתנאי לגאולה?
או אולי זוהי קביעה מוחלטת ואיך מגדירים את  עם ישראל.
אם כך, צריך לברר כיצד פסוק זה מסתדר עם  השטח.
גם אם חלקים מסוימים של העם, בעולם הזה, אינם דואגים ללכת בדרך התורה והמצוות, לאחר כל תהליך הדין והחשבון שיתנו על מעשיהם, כולם יגיעו לחיי העולם הבא, כנראה איש איש לפי מעשיו ומדרגתו אם כך כל העם צדיקים.

חכמי ישראל פירשו את המילה מצורע וחילקו את המילה  לשני הברות , מצו רע, ופירשו שהמילה 'מצורע' רומזת למוציא רע, אדם שהוציא שם רע לחברו, או במילים שלנו דיבר עליו בגנותו  וגם שבוע שעבר דיברנו על מרים אחותו של יוסף ...
מדוע מתיחסים להוצאת שם רע בחומרה כזאת?
האם לדעתכם יש סיבה שבגללה העונש על הוצאת שם רע הוא פצעים מכוערים המופיעים על הגוף כך שייראו לעיני כל ?
אני רוצה לענות על השאלות האלה בדרך עכיפה...

לקחתי על עצמי כל יום לשמוע הלכות לשון הרע וכך כל יום עולה לי במחשבה מה מותר לי להגיד ומה לא ואז מן הסתם אני חוסכת מצרות נפשי , כנל לגביי שם רע השבוע שמעתי סיפור יפה שאפילו כשמדברים על אדם בפרסיה ומדברים בשיבחו גם אז מישהו בקהל יכול לקום ולדבר בגנותו אז כמה אנחנו צריכים להיזהר גם כשאנחנו אומרים דברים טובים.

רש"י כותב על המילים "תורת המצורע" וממשיל זאת במשל, אחד זה הנגעים באים לאדם על לשון הרע ופטפוטי דברים ובגלל זה אנו זקוקים לציפורים כחלק מהטהרה כי אנחנו כמו ציפורים שמפטפטות כל הזמן , ועוד כותב שמשתמשים בעץ ארז לטיהור בגלל גסות רוח  ושני תולעת ואזוב שזו תהיה התקנה שלו , רוצה להתרפא? תשפיל את עצמך מגאווה כמו התולעת...
כך קיים בכל מידה כנגד מידה , המכות במצרים כנגד ההתנהגות של המצרים לעם ישראל , ה' אלינו ... וגם על נגעים הטיפול בהם כנגד החולי בקיצור תורה שלמה .

השבת הקרובה שתבוא עלינו לטובה נקראת שבת הגדול השבת שלפני פסח...
מה נהוג לעשות בע"ה בשבת הגדול ? אחד צריך להתחזק בתורה לפני הגאולה הקריבה ובאה בעוד בערך שנים עשר ימים הקדוש ברוך הוא בכבודו ובעצמו ופמליתו יורדים למטה ויהיו אצלנו בכל בית בע"ה צריך לדעת שיש ללילה הזה סגולות גדולות ועמוקות שערי שמים יהיו פתוחים ,במילים מה נשתנה תבקשו על עצמכם זיווג זרע קודש בריאות איתנה פרנסה כל אחד צריך להתכונן בכל הכח , קחו על עצמכם ללמוד הלכות על החג ולהתכונן לחג בע"ה .
השבת הזו נקראת כך על שם הדרשה הארוכה שדורשים הרבנים בבתי הכנסת לכבוד החג וחשוב לברך אחד את השני בע"ה שבת הגדול שלום ...

הימים האלה כל כך קדושים שהרבה פעמים יצר הרע מגיע ומשבש אחרי שעמלנו רבות בנקיון הבית בקניות בבישולים לכבוד החג וגם בליל הסדר עצמו והכי חשוב להתגבר על הכל לצאת מעבדות לחירות מחושך לאור גדול והכל יהיה הזכות זה שוויתרתם .
לפני שנתיים בר חלתה אפשר להגיד שהסדר לא היה סדר והכל השתנה בצורה כזאת שכל הבית התהפך ועם כל זה דאגנו לערוך הכל ולחגוג ולכבד את המעמד שאנחנו נמצאים בו מלאים באמונה שהכל יסתדר , כי אנחנו הילדים של הקדוש ברוך הוא ואבא אוהב את הילדים שלו ודואג לכל אחד ואחד מהם אז למה לנו לדאוג גם ככה הכל בידים שלו כתוב "הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים" אז נשאר לנו להתפלל על כל מה שאנחנו עוברים בחיים חוץ מזה יש מי שמנהל את העולם ...

כותבת שורות אלו ואני בדרך להפרשת חלה לבנות מצווה שאין להן את האפשרות לחגוג את המעמד שעלי תקווה לקחו על עצמם מעמד מרגש רגע לפני החג והכל סמבולי בשבילי כל אחת תקבל סידור "אלי אתה ואודך"
ויש על כל כך הרבה להודות...
שבת הגדול שלום .

מי יתן שכשם שנעשה נס גדול לאבותינו, כך יחולל בורא העולם נס גדול עמנו ויוציא אותנו לחירות אמיתית, עם בואו של המשיח.

על הכותבת: 
אסנת אלעזרי בעלת משרד אדריכלות עיצוב פנים ויועצת בטיחות אש.אסנת הקימה מפעל חסד "יפה כלבנה ברה כחמה" לעילוי נשמת בתה בר מזל זכרה לברכה.