בבואנו לרכוש מוצרי כיסוי לעור הפנים ובשיטוטינו בחנויות הפארם והאיפור ובאתרי הקוסמטיקה, אנו נתקלים לא אחת באותיות הצמודות לתכשיר המייקאפ/הכיסוי שבחרנו מבלי לדעת מה הן מסמלות. האותיות BB, CC ,DD שעל גבי המוצר מספרות לנו הרבה על המוצר וחשוב לשים לב אליהן על מנת לבחור את הכיסוי הנכון לנו ביותר. 

יש בשוק סוגים שוני של כיסוי עם גוון לעור הפנים. רמות הלחות, החומרים הפעילים והגוון משתנים ממוצר למוצר ולכן חשוב לשים לב לאותיות BB, CC ,DD שמופיעות על גבי המוצר.

 

מבט למוצרים

קרם לחות עם גוון: מדובר בקרם פנים שמעניק זריקה קטנה של צבע בגוון העור. הצבע בדרך כלל די שקוף ויוצר מעין אחידות של צבע הפנים ללא כיסוי מלא אלא קליל ביותר. אלה קרמים המתאימים לעור צעיר או ללא פגמים בולטים ויכולים לשמש כבסיס קליל מאוד בעיקר בימי הקיץ וחשוב לוודא את רמת מקדם ההגנה. רצוי כמובן שתהיה כמה שיותר גבוהה. 

קרמי BB: קרמים מסוג BB הם יבוא אסייתי והפכו לפופולאריים בשנים האחרונות גם במערב. הם מספקים כיסוי עם יתרונות נוספים לטיפוח העור ביניהם: הגנה מהשמש - SPF, נוגדי חמצון ועוד. הם קלים יותר מהבסיס הרגיל אבל מספקים כיסוי מלא יותר מקרמי לחות בגוונים. בעוד שתוספי לחות בקרמים BB יכולים להיות בעלי אותה יעילות כמו בסרומים, יש לוודא את רמת ההגנה מהשמש, כי רבים מהם אינם בעלי SPF מתאים לפנים ויש לשים מתחת קרם הגנה. לדוגמה: סדרת המייקאפ Perfect Skin של 'ליראק פריז' היא מסוג BB ופותחה בשיתוף עם צוות מומחי איפור מכל העולם. המרקם נועד להסוות פגמי עור בצורה טבעית, מעניק זוהר ומספק הגנה SPF 20 לפנים. הבסיס קליל ובלתי מורגש, אך הכיסוי משפר בצורה ניכרת את מרקם העור עם גימור מט וללא צורך בפודרה.

קרמי CC: ההבדל בין קרמי BB ו-CC הוא עדין - CC מייצג בדרך כלל 'תיקון צבע' (COLOR CORRECTION)  והמוצרים בסימון אותיות אלה נועדו לתת מענה לבעיות עור כמו אדמומיות או פיגמנטציה (לעומת קרמי BB שהם כמו בסיס בהיר יותר עם יתרונות לטיפוח העור). בקרם CC יהיה דגש על שיפור הצבע ותיקון פגמים, הוא ייראה בהיר מעט יותר על העור ובעל גימור אוורירי ומרקם מוס. סוג של BB משופר. יש לציין, כי היתרונות ורמת הכיסוי של BB/CC משתנים מאוד בין המותגים השונים. כלומר, קרם CC של מותג מסוים בהחלט יכול להיות אטום יותר מקרם BB של מותגים אחרים. לכן, חייבים לנסות בפועל כדי להבין מה הכי מתאים לעור שלך.

קרמי DD DAILY DEFENSE/ DYNAMIC DO-ALL: אלה הם קרמים עם גוון מודגש יותר ובעלי יכולת תיקון גוון עור גבוהה יותר, הכוללים רכיבי אנטי אייג'ינג מקדמי ההגנה ב-DD גבוהים יותר. הם למעשה הקרמים ההיברידיים של תעשיית הקוסמטיקה - גם מקדם הגנה גבוה ויעיל וגם קרם עם יתרונות אנטי אייג'ינג טובים ומעמיקים.

נסו את המוצרים לפני התחייבות ארוכת טווח למוצר אחד. כמו כן, ודאו שיש SPF גבוה, אם אין - הקפידו למרוח קרם הגנה מתחת לגוון, לרווחתכן - ודאו שערכי החברה שבחרתן עולים בקנה אחד עם הערכים שחשובים לכן כמו מניעת ניסויים בבעלי חיים והקפדה על סטנדרט ייצור ומשלוח ברמה גבוהה.