בתמונה: ילדי בית שמש משחקים בשלג (תמונה משנות ה-90, מתוך ארכיון עיריית בית שמש)

 

חגיגה בלבן: תושבי בית שמש מספרים על החורפים בהם ירד שלג בעיר, רוכבי הרייזרים שיצאו לשטח המושלג מספרים על החוויה הגדולה, והחזאית שמדברת על רצף הלילות הקרים שהיו בבית שמש בשבועיים האחרונים. 

שכבה לבנה כיסתה במהלך הלילה, שבין רביעי לחמישי, אזורים רבים ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה. תושבים רבים מבית שמש והסביבה לא רצו לפספס את ההזדמנות הנדירה ונסעו במרחק של מספר דקות להתרשם מהשלג שנערם בסביבה.

יש לציין כי בעקבות מזג האוויר הסוער - בשעות הבוקר המוקדמות נחסמו לתנועה הצירים הבאים בשני הכיוונים: מרכז - כביש 1 מצומת הכניסה לירושלים ועד מחלף שער הגיא, כביש 443 מהיציאה מירושלים ועד למודיעין, 395 מאשתאול לצפון הר איתן. אולם, בהמשך היום הצירים נפתחו וכתוצאה מכך רבים מתושבינו פקדו את האזורים המושלגים.

היממה האחרונה החזירה את התושבים המבוגרים יותר לחורפים בהם גם בית שמש נצבעה בלבן. "אני זוכר בתחילת שנות ה-90 שחורף אחרי חורף ירד בבית שמש שלג אבל ממש שלג, כזה שנערם", מספר תושב העיר יעקב דהן ומוסיף: "המזל שלנו שמבוא ביתר ונס הרים מאוד קרובים אלינו אז ניצלנו את ההזדמנות כדי גם ליהנות מפתיתי השלג הקפואים".

חגיגה בלבן (צילום: פרטי)

 

איזה זיכרון יש לך מהשלג שבעבר ירד בבית שמש?

"אני זוכר שכל השכונה הייתה לבנה וכולנו היינו בחוץ לא מעט זמן. בנינו בובות שלג, שיחקנו עם כדור וזרקנו פתיתי קרח זה על זה. אלו חוויות שאי אפשר לשכוח לעולם".

בשעות הבוקר המוקדמות יצאה מבית שמש קבוצה של רוכבי שטח ליערות הסמוכים בהם ירד שלג. בשיחה עם "שמשנט" שנערכה בשעות הצהריים הם סיפרו: "אנחנו כמעט כל שישי יוצאים לטיולי שטח עם רייזרים, טרקטורונים וכד', וידענו שאמור לרדת שלג באזורנו. כל אחד מאיתנו לקח חופש מהעבודה, הצטיידנו במזון ושתיה, התלבשנו היטב, ויצאנו לדרך. לצאת לטיול בשלג זה משהו שקשה להסביר במילים".

 

חגיגה בלבן (צילום: פרטי)

 

"אנחנו זוכרים כשהיינו ילדים וירד שלג בבית שמש, ישר היינו עולים על האופניים ורוכבים על המשטח המושלג. היה כיף לעבור את זה בילדות ועכשיו עוד יותר כיף לחוות את זה כאנשים מבוגרים עם הכלים הממונעים", מוסיפים הרוכבים.

 

חגיגה בלבן (צילום: פרטי)

 

גם אושרית כהן, אם לשלושה ילדים, ניצלה את היום המיוחד ונסעה יחד עם בעלה וילדיה לתחנת הדלק במבוא ביתר. "הגענו למקום באזור השעה 14:00 ולשמחתנו ראינו גם סוסים. הילדים שיחקו בשלג, השתוללו ומאוד התלהבו", מספרת אושרית, "גם כשאני הייתי ילדה, בערך בגיל 10, ירד בבית שמש שלג שנערם לסנטימטרים מאוד גבוהים, ואני זוכרת שלא הפסקנו לשחק ולהצטלם".  

אז למה אתם לא נוסעים לחרמון?

"בעבר נסענו לחרמון אבל הדרך ארוכה ומעייפת. לדעתי לא צריך לנסוע לחרמון כי ברוך השם כמעט כל שנה יורד שלג בירושלים והסביבה - כך שגם אנחנו מרוויחים מזה".

 

חגיגה בלבן (צילום: פרטי)

 

חגיגה בלבן (צילום: פרטי)

 

אילנית אדלר, חזאית חדשות ערוץ 12, בשיחה שערכנו עמה הערב מסרה כי "רצף הלילות הקרים שהיו בבית שמש בשבועיים האחרונים לא היו בעיר מאז שנות ה-90, כך גם כמעט בכל רחבי הארץ".