עומרי כהן (35), תושב בית שמש, נשוי לרחלי ואב לארבעה ילדים, הוא חובש בכיר במד"א מחוז ירושלים מזה כשבע שנים ובנוסף מתנדב במד"א כבר 20 שנה. כמו רבים מעובדי הרפואה וההצלה, גם עומרי עובד ללא הפסקה מאז שהקורונה נכנסה לחיינו. בשיחה עם שמשנט הוא מדבר על העבודה המורכבת אליה הוא וחבריו נקלעו, על האפשרות להידבק ועל תחושת המחויבות. 

"אישתי (רחלי) המדהימה יודעת להכיל ולעודד על אף כל המורכבות שאני מביא עימי הביתה בכל יום", מספר עומרי ומדגיש כי "למרות זאת, אין הרגשה יותר מספקת מלעזור לאדם בשעתו הקשה. בשנה האחרונה אנחנו חווים מציאות אחרת, שונה ממה שהורגלנו".

 

עומרי במהלך העבודה (צילום: באדיבות המצולם)

 

ברור לרבים מאיתנו שהעבודה שלכם היא מאוד קשה ומאוד אינטנסיבית, אך האם ישנו אור אחד חיובי כלשהו בכל הטירוף הזה? 

"אני מאמין שהאור בכל הסיפור הזה הוא שהיחס כלפי הזולת מאוד השתנה - אנשים יותר איכפתיים האחד כלפי השני ומביעים יותר רצון לסייע ולעזור לאחרים. מחמם את הלב לראות את זה". 

היו רגעים שנשברת מרוב עומס בעבודה?

"לפני כחצי שנה הייתה לי תאונת עבודה, אך גם זה לא מנע ממני להמשיך לסייע כדוגם קורונה בתחנת מד"א ברמת בית שמש ובקרוב אחזור גם לשטח בעזרת השם. העבודה שלנו היא שליחות ואנחנו תמיד נהיה שם בשביל כל אדם".

עומרי גם משתתף באתגר גדול שנפתח ברשתות החברתיות ומחזק את מתנדבי ועובדי מד"א. כך נכתב: "צובעים את הרשת באדום ולבן - אנחנו לא מבקשים שתמחאו לנו כפיים. אנחנו עושים את זה יומיום שעה-שעה. באמבולנסים, במתחמי הבדיקות והחיסונים, מול כל הנגיפים והווירוסים המדבקים ולא רק אל מול הקורונה". 

עוד נכתב: "אנחנו עושים את זה כי זה מה שאנחנו יודעים לעשות. עכשיו נשאר לנו רק לעמוד מול הנגיף ולנצח. ובסוף ננצח. אין לי בכלל ספק! הבטחנו שנהיה אתכם ולמענכם בכל צרה ומשבר, הבטחנו שנהיה לכם לאוזן קשבת, הבטחנו שנחבק גם מרחוק, הבטחנו שנהיה לכם לעזר במצבי שגרה ובעת חירום, הבטחנו להציל חיים!". 

"ההדבקה בחוץ מטורפת, הבידודים אינסופיים, הבדיקות וההנחיות מבלבלות והכל נראה כמו סרט רע. אז עטו מסכה בחללים סגורים או בין אנשים, חסכו יציאות שאינן נחוצות, שימרו על מרחק והיגיינה, הימנעו ממפגשים גדולים וביחד נשמור על עצמנו, על המשפחות היקרות שלנו ועל הצוותים הרפואיים שנמצאים בחזית. זהו צו השעה, זוהי המלחמה שלנו ורק ביחד אתכם אנחנו ננצח!", מוסיף ומדגיש עומרי. 

 

תחושת מחויבות (צילום: באדיבות המצולם)

 

חשוב לציין כי "לאור הדיווחים על אזרחים רבים שנמצאו נשאים לנגיף הקורונה, התגברו המאמצים למניעת הידבקות והתפשטות המחלה במדינה. מגן דוד אדום, מפעיל צוותי רפואה ייעודיים, במקביל להנחיית הציבור לנקיטת פעולות שיסייעו לצמצם את סיכויי ההדבקה. עקבו אחר ההנחיות באתר של מד"א ושמרו על חייכם!". 

מילה אחרונה לתושבי בית שמש ומטה יהודה.

"אני מאחל שהקדוש ברוך הוא ישלח ברכה ורפואה שלמה לכל תושבי עירנו ושנעבור את זה בהקדם האפשרי".