הטרגדיה בבקעה: כפי שדווח הבוקר, חמישי, בכלי התקשורת הארציים לאחר שהותר לפרסום; רב-סרן אופק אהרון ז״ל בן ה-28, ורב-סרן איתמר אלחרר ז״ל בן ה-26, מפקדי פלגה ביחידת הקומנדו אגוז, נהרגו הלילה כתוצאה מירי של קצין אחר בעקבות טעות בזיהוי, במהלך פעילות אבטחה סמוך למחנה צה"ל בבקעת הירדן. 

 

מימין לשמאל: אופק אהרון ז"ל ואיתמר אלחרר ז"ל (צילום: באדיבות דובר צה"ל)

 

דביר יצחק (26), עוזר מנכ"ל רשת המרכזים הקהילתיים בבית שמש, שבמהלך שירותו הצבאי היה הקשר של איתמר ז"ל, בשיחה עם שמשנט מספר על המפקד שכל כך אהב והעריך.

"קמתי לבוקר קשה, בו התבשרתי על נפילתו של איתמר אלחרר ז"ל", מתאר דביר ומוסיף: "איתמר היה מפקד המחלקה שלי בשמונת החודשים האחרונים של שירותי הצבאי. זכיתי להכיר מפקד דגול וחבר אישי יקר שהיה גיבור בחייו ובמותו". 

דביר מציין כי "איתמר לא היה מוכן לקבל את המציאות שבה פורעים ערבים גונבים ציוד צבאי, ויצא ביוזמתו יחד עם אופק אהרון ז״ל כדי להילחם בתופעה הזו". 

דביר יצחק (צילום: מתוך הפייסבוק של דביר)

 

מוקדם יותר היום פרסם דביר פוסט לזכרו של איתמר ז"ל בו הוא כתב: "איתמר אחי היקר, לא נתפס שאני מדבר עליך בלשון עבר. אני מנסה למצוא את המילים שיגידו כמה היית משמעותי בחיים שלי, ובחיים של כל מי שאי פעם זכה לפגוש אותך ולהיות במחציתך. אתה היית אחת מהדמויות שעיצבה את חיי. אנחנו היינו לוחמים ותיקים במחלקת ה8 מסייעת 51, ואתה הגעת לפקד על המחלקה שלנו אחרי כמה מפקדים שהוחלפו. מהמפגש הראשון שלנו ידענו שאתה תהיה המפקד האחרון. הובלת אותנו במשך 8 חודשים להישגים מחלקתיים וגם אישיים. אחריך הלכנו בעיניים עצומות לכל פעילות מבצעית שנדרשה מאיתנו". 

"וגם בשיחת וידאו האחרונה שלנו, לפני שלושה שבועות, אמרתי לך שאני מוכן לעזוב הכל ולחזור להיות הקשר שלך. איתמר, לעולם לא אשכח את השיחות שלנו, את הצחוקים בבקרים והרצינות בלילות. החיוך המיוחד שלך שבגללו תמיד הלכנו אחריך, ימשיך ללוות אותי לכל החיים. יהי זכרך ברוך", עוד כתב דביר. 

ספר לנו על התמונה שלך עם איתמר.

"בתמונה שלי עם איתמר נהגתי להשתמש בפוסטים שקשורים לשירותי הצבאי וכעת  התמונה הזו מקבלת משמעות אחרת".

מילה אחרונה לסיום. 

"כמו שכתבתי בפייסבוק, רק לפני פחות מחודש דיברנו באמצעות שיחת וידאו ואמרתי לו שאני מוכן לעזוב את הכל כדי לחזור להיות הקשר המבצעי שלו. היו לנו המון שיחות ועברנו הרבה חוויות ביחד. אזכור את איתמר לנצח".