צילום תמונה ראשית: אמיר הלוי

 

ניצן אלון, בת ה-24 ממסילת ציון, היא זמרת, גיטריסטית ומפיקה, ששחררה לאחרונה את הסינגל הראשון שלה "קצת זמן" שמהר מאוד הפך ללהיט, כבש מאזיני מוזיקה רבים, ואף הושמע בתחנות הרדיו השונות. אלון, שבשנתיים האחרונות הספיקה לגרוף את המקום הראשון בשתי תחרויות מוזיקה שונות שנערכו בבית הספר למוזיקה רימון, לא מתכוונת לעצור וכבר מציבה לעצמה את המטרות הבאות ("מקווה להגיע למקום אליו הגיע הזמר דודו טסה"). בשיחה עם שמשנט היא מספרת על אהבתה הגדולה למוזיקה, על ההופעה הקרובה שלה שתיערך בתיאטרון תמונע בתל אביב ומה היא חושבת על תוכניות הריאליטי למוזיקה.

"אני שרה מאז שאני זוכרת את עצמי, אז תמיד היה לי ברור שזה מה שאעשה כל החיים", אומרת ניצן כשנשאלה מתי גילתה שיש לה קול שיכול להפוך אותה לזמרת. 

איזה סגנון של מוזיקה את שרה?

"בשנים האחרונות התחברתי יותר למוזיקה הישראלית, ולכן המוזיקה שאני יוצרת ושרה מושפעת מהאמנים שאני אוהבת לשמוע - זמרים כמו דודו טסה, נינט טייב ואביתר בנאי".  

לאחרונה שחררת סינגל ראשון בשם "קצת זמן" - שיר מיוחד ומרגש אותו את כתבת, הלחנת והפקת. איך היו התגובות לשיר ולקליפ?

"השיר 'קצת זמן' נכתב לפני שנה והעליתי אותו אז לפייסבוק באופן לא רשמי. התגובות שקיבלתי היו מאוד מפרגנות ומרגשות, והשיר הגיע לכמות מאוד גדולה של אנשים בצורה אורגנית. לכן, החלטתי שהסינגל הראשון שאני משחררת יהיה השיר הזה, הפעם בגרסה יותר מופקת ומקצועית". 

ניצן, שבעבר זכתה במקום הראשון בתחרות השנתית של בית הספר למוזיקה רימון עם השיר "געגוע" של יהודית רביץ וגם קטפה את המקום הראשון בתחרות שירים מקוריים שנקראת "רוקרימון", כבר הספיקה לכבוש כמה וכמה במות מאז החלה להופיע כאשר ההופעה הבאה שלה תיערך במוצ"ש הקרוב, ה-25.12, בתיאטרון תמונע בתל אביב. "זה מופע להקה חשמלית שנע בין מוזיקת פופ - רוק ישראלית למוזיקה אתנית", מתארת ניצן ומדגישה כי "כל השירים הם חומרים מקוריים שכתבתי ומלווה אותי הרכב מדהים של נגנים". 

 

(צילום: אמיר הלוי)

 

לפני מספר שנים, כשעדיין הייתה חיילת בצה"ל, מפיקי תוכנית הריאליטי "הכוכב הבא" פנו אליה והציעו לה לגשת לאודישנים של התוכנית. אחרי לבטים והתייעצויות, היא ניגשה לאודישן הראשוני ועברה אותו בהצלחה רבה. אולם, דווקא לאחר שגרפה אינספור מחמאות על האודישן המוצלח, היא החליטה לוותר ופרשה מהתוכנית להפתעת משפחתה וחבריה.

למה לא המשכת? הרי תוכניות מוזיקה כמו "האקס פקטור" וגם "הכוכב הבא" שדרגו קריירה של לא מעט זמרים בישראל. 

"הרגשתי שאין באמת מקום לזמרים שהם גם יוצרים ושאני פחות מרגישה בנוח עם התחרותיות. היום אני רואה שהאופציה להביא שירים מקוריים לתחרויות האלו היא יותר אפשרית, אבל עדיין אני לא מאמינה שאגיע לאחת התוכניות בקרוב". 

מהן השאיפות שלך?

"אני רוצה להתעסק רק בדברים שאני נהנית מהם באמת. לעשות מוזיקה גם מהצד היוצר שנמצא על קדמת הבמה, וגם ללוות אמנים אחרים בדרך שלהם - בין אם זה כגיטריסטית, ובין אם כמפיקה". 

מיהו המודל לחיקוי שלך ולמה? 

"אני מאוד מתחברת למוזיקה של דודו טסה ושואבת ממנו השראה. הוא גם זמר וכותב מדהים, אבל גם גיטריסט ומפיק שיש לו חותמת סגנונית מאוד מובהקת בכל פרויקט שהוא לוקח בו חלק. אני שואפת להגיע למקום כזה גם ביצירה שלי". 

מילה אחרונה לתושבי בית שמש והסביבה.

"מוזמנים להאזין לשיר החדש שלי ולעקוב אחרי המוזיקה שתצא בחודשים הקרובים". 

צפו בקליפ והאזינו לשיר: