מה אנחנו נותנים לתושבים שלי ברחוב ביאליק, ברחוב נרקיס? היום, מחר- לתת פתרון אמת, מהיר, מידי ובמקביל לבנות תוכנית ארוכת טווח. העובדה שאנחנו היום כנציגי המדינה נתונים לחסדים של יזם, יבנה או לא יבנה, בקצב שנח לו, בקצב שהוא יחכה עד שערך הקרקע יעלה, בקצב שהוא יסתדר עם השותף שלו. זה לא סביר! צריך לקחת בחשבון, מדינת ישראל בנתה את הביניים האלה, מדינת ישראל עודדה לקנות את הביניים האלה, המדינה לא  תחזקה את הביניים האלה, הם מטים לנפול. ועכשיו כל הדיון - אם יש רוב רוכשים או אין רוב רוכשים... בסופו של יום, אותה משפחה שבקושי סוגרת את החודש וצריכה עכשיו למצוא פתרון - להשכיר דירה, ממי היא תשכיר? לכמה זמן תשכיר? מה הפתרון שיש לנו כמדינה להציע? זה לא סביר כל הסיטואציה הזאת.

ברור לי ואני אומרת זאת בצער, ביום שבו יקרה אסון כל המערכות ישתוללו ואיכשהו יתגלו תקציבי ענק וכולם יגידו "היינו שם ואמרנו". כל הבקשה שלי לכולנו - להגיד את זה דקה לפני הקריסה, לא נחכה שיקרה אסון ושתקום ועידת חקירה ואז איכשהו יהיו מיליארדים ולא תהיה רגולציה וכל המשרדים יהיו ראשונים בתור. הכתובת על הקיר, אנחנו רואים את הסדקים... אני היום כעיר שיש לה כרגע משפחות שאנחנו הוצאנו מהבית כי אני לא יכולה לקחת על עצמי את הסיכון הזה. וכל התוכניות היפות כרגע לא נמצאות בשטח. אין לי שום פתרון היום, שמדינת ישראל יודעת להגיד לי- קחי, תעשי, תקדמי.

יו"ר הועדה ח"כ מיכאל ביטון: כמה מבנים כאלה קיימים בבית שמש?

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: בדקה הזו יש לנו שני בניינים שרוקנו מדיירים

יו"ר הועדה ח"כ מיכאל ביטון: מתי זה קרה?
ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: בחודשיים האחרונים, יש לי עוד בניין אחד שבתום 30 יום צריך לפנות אותו.

יו"ר הועדה ח"כ מיכאל ביטון: אילו כלים יש לך כעירייה לעזור?

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: יש מחלקת רווחה שמנסה לעזור למשפחות, יש את אגף ביטחון שעזר לארגן מחסנים בכדי שהדיירים יוכלו לאחסן את חפציהם.

יו"ר הועדה ח"כ מיכאל ביטון: איזה עזרה קיבלת מהמדינה?

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: רצון טוב, חיוך, סיורים (בהגכחה)... בואו נגיד את האמת, אני אומרת את זה באהבה גדולה אבל גם בצער גדול. בסוף מדובר בחיי אדם, לא מדובר במותרות. אנחנו עיר שעסוקה מאוד בבניה של שכונות חדשות, אני אומרת - רגע, עצרו בוא נטפל באוכלוסייה הוותיקה, בואו נתן להם מענה.

יו"ר הועדה ח"כ מיכאל ביטון: האם הכרת את המודל של קריית גת?

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: אני מכיר את המודל הזה מצוין, אנחנו מאוד מנסים לקדם את הדבר הזה. אני עושה הבחנה בין טיפול שורש גדול, מיפו המבנים המסוכנים. אני בכוונה אומרת המיפוי הוא לא האתגר, בסוף צריך לתת מענה. זה לא יעזור אם אגיד לבן אדם אתה גר במנה מסוכן. אני בסוף צריכה להסתכל לתושב בעיניים ולהגיד  אנחנו עשים את המקסימום בשבילך! היום צריך פתרונות מהירים יותר, לתת מענה. אי אפשר להשאיר את התושבים נתונים לרצון הטוב של איזה יזם".