צילום: PIXABAY

 

רמת הגולן נחשבת לאחד האיזורים היפים ביותר בישראל; עם הרי געש כבויים, שדות ירוקים אדירים, נחלים ונהרות, היא גן עדן של שקט, שלווה וטבע למי שמחפש להתנתק מעט מהרעש והפיח המאפיינים את מרכז הארץ. שביל הגולן הוא חלק משביל ישראל, המציע הזדמנות לצאת ולגלות את איזור הגולן כולו – החל מהחרמון ועד לכנרת הדרומית, בשביל מאורגן ומסודר המחולק לשבעה מקטעים.

למיטיבי הלכת שמתכננים להקדיש את מלוא הזמן למסלול, כדאי להתכונן היטב לטרק שבחלקו משתלבים הרים וגבעות, נחלים ואתגרים לא מעטים. כדי לעזור לכם להתכונן כמו שצריך, אספנו כמה טיפים יעילים במיוחד הקשורים בטיול שאתם עומדים לצאת אליו.

טיפים יעילים על שביל הגולן

  • מתי מומלץ לצאת אל שביל הגולן – העונות המומלצות לטיול הן הסתיו והאביב. זאת מכיוון שבחורף האדמה בוצית ורטובה, ובקיץ חם מאוד ולח. מסיבה זו, כדאי לבחור בעונות המתונות יותר מבחינת מזג האוויר, כשלכל אחת מהן יתרונות משלה; באביב הנחלים כולם מלאים במים, ישנה פריחה נהדרת ומרהיבה סביב, הימים ארוכים יותר. בסתיו לעומת זאת הנוף שונה מאוד, כשהגולן כולו נצבע בגוונים של צהוב, כתום ואדום של שלכת. ייתכן מאוד שבמהלך התקופה עדיין יהיה מעט בוצי ולח בשל הגשמים שמתחילים, אך יש שיאמרו שהנוף הסתוי המיוחד שווה את זה.
  • חלוקה למקטעים וימים – אורכו של השביל בסך הכל 120 קילומטרים. באופן טבעי, אף אחד לא יוכל ללכת 120 קילומטרים ביום. לכן, המסלול מחולק לשבעה מקטעים כך שבכל יום בטיול, מכסים כמה קילומטרים בודדים. בכל מקרה כדאי לזכור שהטיול דורש כושר גופני מסוים – טיפוס במעלה הרים, סחיבה של ציוד רב על הגב ועוד.
  • אפשרויות לינה שביל הגולן מלא באפשרויות לינה שונות, מה שמאפשר למטיילים לגוון בהתאם לצרכים שלהם ובהתאם לאופי הטיול, המקטע והסביבה: האופציה הראשונה היא לינת שטח, כלומר לקחת אתכם שקי שינה ואוהלים ולארגן את המחנה שלכם בכל ערב מחדש. היתרונות הם כמובן לינה בטבע, חוויה ייחודית בפני עצמה, אבל לא תמיד נרצה לישון על אדמה קשה. אז, האופציות הן אכסניות המפוזרות בדרך, או לינה אצל מלאכי השביל – אלו אנשים המתגוררים ביישובים הפזורים לאורך השביל שמארחים בביתם את המטיילים. זכרו שלכל יישוב אופי משלו, ויש לכבד זאת.

 

מי אמר שצריך לעלות על מטוס כדי ליהנות מטבע מרהיב?

שביל הגולן הוא דוגמא נהדרת לכך שלא תמיד צריך לעלות על מטוס ולטוס רחוק מידי בשביל ליהנות מטבע מרהיב שנראה כאילו יצא מתוך גלויה. ממש כאן בישראל, במרחק נסיעה קצר מחכה הצפון הנפלא שלנו, וכל מה שנותר לכם לעשות זה רק לבנות מסלול ברמת הגולן לטיול המתוכנן הקרוב, לארגן את כל הציוד הנדרש ולצאת להתהלך בארץ.


    * האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.