צילום:FREEPIK

אודות המערכת

מערכת חימום תת רצפתי הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. מדובר על פתרון חימום איכותי מאוד אשר ידוע כמחזיק מעמד לאורך שנים רבות. החימום המדובר מבוסס על העובדה כי לגלי חום יש נטייה לעלות למעלה ועל כן, האם הרצפה מפיצה חום הרי שכל החלל יתחמם בצורה נעימה, איכותית וטובה. מדובר על פתרון חימום שיכול להיות מבוסס על חשמל או מים. כמו כן, מדובר על מערכת שמיושמת מתחת לריצוף הביתי. כמובן שבכדי להתקין את המערכת המדוברת יש צורך לתכנן מראש את התקנתה לרוב בתהליך בניית הבית או שיפוץ מאסיבי של הבית.

מהו חימום תת רצפתי חשמלי ?

חימום תת רצפתי חשמלי מתבצע על ידי התקנה של גופי חימום חשמליים מתחת לריצוף.  תהליך ההתקנה של החימום המדובר מתחיל כאמור בתכנון הבית או בשיפוץ הבית. יש לפרוס גופי חימום חשמליים בהתאם למדידה מדויקת וכן יש להתקין תרמוסטטים בחדרים השונים וזאת בכדי לווסת את הרמה של החום בכל חדר. מחיר חימום חשמלי מתחלק לשני מרכיבים: מחיר ההתקנה ומחיר צריכת החשמל השוטפת הנדרשת בכדי לחמם את הבית. מחיר ההתקנה של החימום המדובר זול יותר ממחיר התקנת חימום תת רצפתי המבוסס על מים, אך בטווח הרחוק הוא יקר יותר בשל מחיר החשמל הגבוה. מחיר ההתקנה נע בין 120-160 ₪ למ"ר. המחיר יהיה תלוי בגודל של הבית, במספר המפלסים שבו ועוד. ניתן לומר כי מערכת שכזאת תעלה בין 12-16 אלף ₪. וכן עוד 300-350 ₪ לכל תרמוסטט שמתקינים בחדר.

מהו חימום רצפתי מבוסס על מים ?

חימום תת רצפתי המבוסס על מים מורכב ממערכת צינורות סגורה שבה עוברים מים חמים ומחממים את הבית. הצנרת עשויה ממספר שכבות אשר מאפשרות זרימה אחידה, מבלי שיש חשש כלשהו לנזילות. התקנת החימום המדובר יקרה באופן משמעותי ממחיר ההתקנה של חימום המבוסס על חשמל וזאת בשל המורכבות של ההתקנה וכן החומרים היקרים שמשתמשים בהם בכדי להתקין את המערכת. יחד עם זאת המחיר השוטף על תפעול המערכת יהיה נמוך יותר ממחיר מערכת חימום חשמלית. מחיר התקנה של מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על מים תעלה בממוצע בין 19-23 אלף ₪.

לכל אחת מהמערכות המדוברות יש את היתרונות והחסרונות שלה מלבד הפן הכלכלי וחשוב מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום טרם בוחרים את החימום הרלוונטי לביתכם.

במי כדאי לבחור עבור ההתקנה?

על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות פתרונות חימום לבית לרבות פתרון החימום המדובר, אין ספק שחשוב מאוד לבחור בחברה הטובה ביותר בתחום וזאת בכדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר. חברת סולארי מציעה פתרונות חימום רצפתי לבית ולתעשייה המבוססים על מענה טכנולוגי והנדסי איכותי לצורך חיסכון מירבי הן באנרגיה והן בכסף. החברה מובילה בתחום הן בשוק הפרטי והן בשוק המוסדי וכל מערכות החימום שהיא מציעה הן יעילות בצורה מרשימה ואמינות מאוד. צרו קשר עם החברה והיא תשמח לסייע לכם בבחירת מערכת החימום התת רצפתי המתאימה לביתכם, במחיר נוח ומשתלם.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.