הבוקר (ד'), נפתחה בהצלחה ובהתרגשות רבה שנת הלימודים תשפ"ב בכל מוסדות החינוך ברחבי המועצה, ביניהם, 127 גני ילדים ו24 בתי ספר. סה"כ במועצה כ-18,000 תלמידים בגילאים 18-3 ומתוכם כ-1,300 תלמידים עלו לכיתה א' והחלו את לימודיהם במסגרת בית ספרית.

לקראת פתיחת השנה, המועצה האזורית מטה יהודה ביצעה עבודות תשתית נרחבות הכוללות חיזוק מבנים לימודיים, שיפור נראות חצרות והתבצע יישור קו בנושאי בטיחות בקרב מוסדות הלימוד. לצד זאת, בוצעו חיזוקי תשתיות תקשורת וכן, היערכות באמצעות חומרים פדגוגים וציוד פדגוגי ייעודי. כל זאת בהיקף של כ-8 מיליון שקלים לטובת שנת הלימודים החדשה.

גם השנה , בצל הקורונה והאתגרים שממשיכה להציב בפני תלמידי המועצה, מנהל החינוך וצוותי החינוך בבתי הספר ממשיכים בשילובה של תכנית העשרה לצמצום פערי הקורונה ובה לוקחים חלק כ-100 תלמידים. מטרת התוכנית היא לחזק את תלמידי מטה יהודה בתחומים לימודיים וחברתיים בנוסף לשגרת הלימודים המתבצעת בבתי הספר. השנה, בחודש נובמבר, התוכנית תגיעה לשיאה עם האקטון חינוך להגברת הקשר והשייכות בקרב תלמידי יסודי ותלמידי תיכון.

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה :" אנו מודים לצוותי החינוך, בראשם מנהל אגף החינוך- ניב בר גיא, על פתיחת שנת לימודים חדשה בצורה מוצלחת. אנו מאחלים לכל תלמידי המועצה שנת לימודים פורייה, מעשירה ובריאה. נמשיך להוביל את תלמידי מטה יהודה אל הישגים משמעותיים בתחומים מגוונים - גם חברתיים, גם סביבתיים וכמובן לימודיים.

צילום: דוברות מטה יהודה

שר התקשורת בא ל'קרוב'

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ערך היום סיור במוסדות החינוך במועצה לצד שר התקשורת ד"ר יועז הנדל והשניים פגשו את התלמידים הנרגשים. במפגש אישי שקיימו עם תלמידי כיתות א' וד' שמע הנדל על החזרה ללימודים בצל מגבלות הקורונה ועודד אותם להתנתק מהמסכים ולהתחבר לקריאת ספרי וגילוי עולמות חדשים דרך למידה חכמה.
במערכת החינוך במטה יהודה לומדים 18,000 תלמידים המתפרסים על פני 24 בתי ספר ו-127 גני ילדים.

בשיחתו עם השר הנדל סיפר ראש המועצה ויזל כי באופן תקדימי למעלה מ-50% מתקציב המועצה מוקדש לנושאי חינוך והוסיף: "בשבועות האחרונים עשרות עובדי המועצה ומינהל החינוך התגייסו כולם כדי ששנת הלימודים תפתח כסדרה, לצד השקעה בפיתוח תשתיות, הכשרת צוותים וחדשנות. אנחנו מתרגשים מפתיחת שנת הלימודים, עם ילדי הגנים, ילדי כיתה א' והילדים החוזרים לספסל הלימודים. מי ייתן והשנה יהיו יותר טיולים ומפגשים ופחות זומים ובידודים. אני מאחל לכל התלמידים וגם להורים הנרגשים - שנה טובה ומלאת למידה משמעותית".

השר חילי טרופר (מימין) בביקור בצור הדסה. צילום: דוברות צור הדסה)

השר חילי טרופר פתח את השנה בצור הדסה

שר התרבות והספורט חילי טרופר פתח הבוקר את שנת הלימודים בביקור בבתי הספר בצור הדסה. במהלך הביקור נפגש השר עם התלמידים הנרגשים, המנהלים וצוותי ההוראה בבתי הספר ביישוב ובירך אותם לקראת השנה החדשה. 

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "אני רוצה לאחל לכל התלמידים שנה טובה. התלבטנו הרבה בממשלה האם לפתוח היום את שנת הלימודים או לא, אבל חשבנו שחברה שחושבת שחינוך הכי חשוב לא משאירה את הילדים בבית, ונותנת לילדים שמחכים ומתרגשים את ההזדמנות לפתוח שנה. אני מניח שלא ישנתם הרבה בלילה כי קצת התרגשתם ופחדתם, אבל אני בטוח שיהיה לכם טוב. אני בטוח שכל הצוות החינוכי ידאגו לכם וישמרו עליכם. אני בטוח שהמועצה ומחזיק תיק החינוך שלומי מגנזי ישמרו עליכם מלמעלה. יהיה קצת קשה השנה כי עדיין יש קורונה, אבל אני שמח לראות שכולם פה עם מסיכות, ואני בטוח שתהיה שנה טובה".

סגן ראש מועצת מטה יהודה ומחזיק תיק החינוך וצור הדסה שלומי מגנזי: "יש רגעים בחיים שיושבים בזיכרון ולא עוזבים. אני זוכר את היום הראשון שלי בכיתה א' עד היום. זהו רגע מאוד משמעותי להורים וגם לתלמידים. אנחנו ביחד עם המנהלות וכל הצוות החינוכי עבדנו קשה בכל התקופה האחרונה כדי שהכל יהיה מוכן. אני מאחל לכל התלמידים שנה מוצלחת ובריאה"