מה זה טרקוטה ומאיפה זה בא?

טרקוטה היא בעצם סוג של קרמיקה המיוצרת מחרס. מקור השם הוא בשפה האיטלקית שם פירוש המילים טרקוטה (ניתן גם לומר טרה קוטה) הוא "אדמה אפויה". כיום משתמשים במונח טרקוטה כדי לתאר חפצים שונים העשויים מחומר זה. הטרקוטה משמשת בעיקר ליצירת כלים, בנייה ופסלים. והיא מאופיינת בצבעי אדמה בגוונים של חום וכתום.

במהלך ההיסטוריה נעשו שימושים רבים בטרקוטה. תהליך הייבוש של הכלים והפסלים אשר היו עשויים מטרקוטה בזמנים קדומים, היה מתבצע מתחת לשמש בשלב ראשון ולאחר מכן היו מועברים לייבוש בתנור, רק לאחר שהתייבשו כראוי כלי הטרקוטה היו מוכנים לשימוש. אחד השימושים הבולטים והגדולים ביותר בהיסטוריה בטרקוטה היה ב"צבא הטרקוטה" (מדובר בכ- 7000 פסלים של חיילים בגודל אמיתי) שנוצר בסין בין השנים 209-210 לפני הספירה. לאחר מכן ניתן לראות בעת החדשה שמתבצע שימוש רחב בפאן אדריכלי בסגנון האר נובו והסתעפויותיו השונות.

יתרונות בולטים בעציצי טרקוטה

ישנם יתרונות רבים לשימוש בטרקוטה - לצורך פיסול, בנייה או להכנת כלים. אנחנו כמובן נתמקד בעציצי טרקוטה ולמה אנחנו חושבים שהם החומר הטוב ביותר לעציצים שלכם. אז אספנו עבורכם כמה יתרונות בטרקוטה שחשוב שתדעו.

עמידות - טרקוטה זהו חומר חזק ועמיד (יכול להחזיק לשנים רבות). הוכחה לכך היא צבא הטרקוטה של סין, יש לציין שהוא כמו יין טוב, רק משתבח ככל שעובר הזמן.

מתחשבים בסביבה - בתור אוהבי כדור הארץ ומי שתומכים בשימורו כשמדובר בעציצים, עציצי טרקוטה מספקים לנו פתרון נפלא מהבחינה הזו. הם עשויים מחומרים טבעיים ושימוש בהם ישמור על איכות הסביבה ויפחית את השימוש בעציצי פלסטיק שיעשו את ההיפך.

עציצי טרקוטה קלים מאוד - הטרקוטה יחסית לחומרים אחרים כגון שיש, בטון ועוד בעלת משקל נמוך, מה שמאפשר לכם להציב אותה בכל מקום שתרצו מבלי לשבור את הגב שלכם, לא משנה אם זה בגינה במושב או במרפסת בעיר - היא תאפשר לכם לקבל את הגינה שרציתם מבלי להיאבק ולהסתבך אם איך להביא אותה לשם.

מסייעת במניעת מחלות - טרקוטה מטבעה מורכבת מהמון נקבוביות קטנות דבר המאפשר לאוויר ולמים לנוע דרך העציצים ובכך שומר על אוורור האדמה ומונע מריקבון שורשים וממחלות אדמה שונות להתפתח.

טרקוטה - פתרון זול ויפה

אולי תופתעו לגלות אך המחירים של עציצי טרקוטה הם לא יקרים, בגלל שזה חומר זמין ונוח לעבודה, אלו תכונות אשר מפחיתות את עלויות הייצור ומשפיעות על המחיר. וכמובן שעציצי טרקוטה הם פשוט יפים ומקנים לגינה שלכם אופי ואותנטיות. 

תודה ל טבעלו שענו לנו על שאלות להכנת הכתבה


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.