הרבה אנשים מסתובבים בעולם הזה כשהמחשבה על קבלת טיפול, אפילו עזרה, ואפילו ייעוץ כלשהו, זרה להם לחלוטין. ישנה רתיעה, ישנו פחד, חשש, או פשוט חוסר הכרה בפוטנציאל הריפוי הגלום בקבלת תמיכה מבחוץ, כך שהאפשרות הזו כמעט לא-קיימת. הצעד הראשון, קבלת ההחלטה שזה בסדר, שזה אפשרי, ושזה בטוח (כן, בטוח, כלומר לא מסוכן) לקבל ייעוץ, הנחיה וליווי דרך טיפול זוגי, זה צעד גדול לרבים, וכבר הוא מהווה שינוי ופריצה החוצה מתבנית אוטומטית, אחד מאותן תבניות שגורמות לנו לסבל בחיי היום יום, ובטח שבחיי הזוגיות.

בואו נודה על האמת - זוגיות זה לא בדיוק קל. רובינו מתקשים לחיות בשלום עם עצמנו, אז אם לוקחים שני אנשים שקשה להם עם עצמם, ושמים אותם ביחד, מן הסתם שיהיה להם קשה גם ביחד. נכון, אנחנו מקבלים מתנות רבות מבן או בת הזוג שלנו. אהבה, רכות, אינטימיות, אמון, קבלה, תמיכה, אינספור מתנות שאפשר לקבל משותף או שותפה לחיים. אז איך משמרים את הטוב ופוגשים את הקושי?

טיפול זוגי לימודי – להביא את השינוי הביתה

יש דברים שמעכירים על הזוגיות שלנו. לרוב מדובר בשילוב של הדרך בה אנו רואים זוגיות עקב מה שלמדנו בבית (הוא נהיה כמו אבא שלו, היא נהיית כמו אימא שלה...), ושל הצלקות שרכשנו לעצמנו בחיי האהבה האישיים שלנו לאורך השנים. הנה כמה מהנושאים העיקריים בהם ניתן לגעת, בעדינות, ולפרק מהם את המתח, החרדה והכאב בטיפול זוגי:

  1. תקשורת יומיומית – לא מעט זוגות מתקשים לתקשר בפעולות היומיומיות של ניהול משק הבית ושגרת החיים, מקניות ותחזוקת הבית, ועד להתנהלות עם הילדים.
  2. קנאה ובגידה – טראומות וחרדות שזורות זה בזה ואצל רבים התופעה הזו יוצרת לחץ אדיר על הזוגיות הקיימת. אפשר לפגוש את זה, אפשר להתגבר על זה. ביחד.
  3. גירושין ומשפחה חדשה – בעיקר, כמובן, כשיש ילדים במשוואה, כל עניין הגירושין מורכב עד מאוד, ובטח כאשר אחד מבני הזוג מקים משפחה חדשה.

ייעוץ זוגי מקצועי

כמו בכל תחום, גם בתחום הטיפול הזוגי כדאי לעבוד מול אשת מקצוע. ייעוץ זוגי מקצועי פוגש אתכם קודם כל ברמת המטרה – מה אתם מחפשים להשיג. אולי אתם רוצים לשמר את הזוגיות? אולי אתם בשלב שאתם רוצים ממש להציל אותה? ואולי בכלל אתם מחפשים להיפרד ולא יודעים איך לעשות את זה בצורה נכונה ונבונה?

מטפלת זוגית מקצועית תדע להתאים את מהלך הייעוץ והמפגשים למטרה שלכם, כדי שתוכלו לחוות שינוי והתקדמות לעבר המטרה שלשמה הגעתם. בין אם מדובר בפיתרון של קונפליקטים בזוגיות, התגברות על חרדות של אחד מבני הזוג או של שני בני הזוג, ובין אם מפגש עם אירועים מטלטלים כזוג, טיפול זוגי מקצועי עוטף אתכם, מוסיף את האנרגיה שכרגע חסרה, ומאפשר לכם להתעלות מעל הקשיים, למצוא נתיב חדש, ולצעוד בו בבטחה ובאהבה


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.