(ג'ורדי אלטר בטוקיו, צילום: ירון אראל)

 

בעוד יומיים (חמישי) ייערך משחקה הראשון של נבחרת הבייסבול של ישראל באולימפיאדת טוקיו. מי שינסה להוביל את הנבחרת, שתרשום הופעה היסטורית בטוקיו, למדליה בענף בו רק שש נבחרות העפילו לטורניר האולימפי הוא איאן קינסלר - שחקן יהודי/אמריקאי שנבחר ארבע פעמים לנבחרת האולסטאר ב-MLB. הנבחרת הישראלית כוללת גם את נשיא האגודה הישראלית לבייסבול, ג'ורדי אלטר, שבנחישות רבה ובעבודה קשה פעל רבות למען קידום ענף הבייסבול בישראל ואף הוביל את הנבחרת הישראלית להצלחות ברחבי העולם. 

ג'ורדי אלטר (58), תושב בית שמש, שעלה ארצה יחד עם שלושת בניו לפני כ-16 שנה ממדינת ניו ג'רסי שבארצות הברית, נחשב כבר לא מעט זמן לדמות מוכרת ומוערכת בענף הבייסבול הישראלי.  כבר בשנותיו הראשונות הוא הצליח באופן מפתיע ומהיר להשתלב באימון ילדים בליגת הבייסבול הישראלית (IAB). זמן קצר לאחר מכן הוא החל להיות מעורב יותר באגודת הבייסבול הארצית, כאשר המטרה העיקרית שלו היא לפתח את ענף הבייסבול בישראל על ידי בניית שדות והקמת מתקני אימון טובים וראויים שישמשו את דור העתיד. 

"בייסבול הוא ענף ספורט מאוד חשוב והוא מועיל ללא מעט עולים שמגיעים מארה"ב ויכולים להשתתף בספורט שהם מכירים היטב", טוען אלטר.

אלטר ושלושת ילדיו נבחרו לייצג את ישראל בכל הטורנירים שנערכו ברחבי העולם וכחלק מהמעורבות שלו בארגון, הם פנו לעיריית בית שמש ולקק"ל אמריקה בדרישה להקים מתחם בייסבול לאומי בבית שמש. הפרויקט יצא לפועל וכעת הוא נמצא בשלבי בניה ראשונים, כאשר קק"ל כבר תרמה כמיליון דולר ובמקביל נעשים מאמצים לקבל סיוע כספי גם ממשרדי הספורט. מלבד מגרש הבייסבול היחיד שנמצא בפתח תקווה, בימים אלה נבנה ברעננה שדה בייסבול שאמור להיפתח בחודש ינואר הקרוב. 

"בשנת 2012 נכנס נשיא ה-IAB לישראל ולאחר מכן נערך ה- (WORLD BASEBALL CLASSIC (WBC, טורניר  בייסבול שמנוהל על ידי MLB ומתקיים מידי 4 שנים. על מנת ששחקני בייסבול יוכלו לשחק בנבחרת, הם חייבים להיות בעלי מורשת. עבור שחקני הנבחרת בישראל זה אומר שסבא או סבתא שלהם צריכים להיות יהודים אבל לא חייבים להיות אזרחי ישראל", מדגיש אלטר.

 

(אלטר עם לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג, צילום: פיטר קורץ)

 

מהו ההישג הראשון הטוב ביותר שלכם?

"בשנת 2012 לא הצלחנו להעפיל לטורניר ראשי, אך בשנת 2016 עשינו זאת ובטורניר 2017 שהתקיים בדרום קוריאה זכינו בתואר. אחרי הזכייה טסנו להשתתף בטורניר שנערך ביפן, שם הגענו לשלב רבע הגמר וסיימנו במקום השישי והמכובד. מבחינתנו מדובר בהישג מדהים". 

הדרך של הנבחרת לאולימפיאדה בטוקיו: 

"בעקבות הטורניר ביפן חלם פיטר קורץ, מנהל נבחרת הבייסבול של ישראל, להעפיל לאולימפיאדה בטוקיו. עבור האולימפיאדה השחקנים חייבים להיות אזרחי ישראל. להפתעתנו כמעט כל ספורטאי ה- WBC שלנו הסכימו לעלות, כולם באו לבקר עם העליה. על מנת להעפיל לאולימפיאדה היינו חייבים לזכות בשלושה טורנירים שונים שנערכו באירופה במהלך קיץ 2019. זכינו לראשונה בטורניר בריכת B בבולגריה וליטא, סיימנו בטופ 4 של טורניר A POOL בגרמניה, וגרפנו את המקום הראשון במוקדמות האולימפיאדה באיטליה. מאז הצטרף אלינו גם איאן קינסלר, השחקן היהודי/אמריקאי שנבחר ארבע פעמים לנבחרת האולסטאר ב-MLB, אשר עשה עליה וקיבל את הדרכון שלו כארבע שעות לפני שהמדינה נסגרה לראשונה במרץ 2020". 

ההכנות למשחקים והמטרות:

"כידוע, האולימפיאדה נדחתה בשנה בגלל נגיף הקורונה. עכשיו אנחנו כאן בכפר האולימפי בטוקיו, מתאמנים ונערכים לקראת המשחק הראשון שלנו נגד דרום קוריאה שייערך ביום חמישי, בשעה 13:00. המשחק השני שלנו מול ארה"ב יתקיים ביום שישי, בשעה 13:00. אנו נמצאים בכפר האולימפי תחת "נעילה חמורה", מבודדים מאחרים ומהמשלחת הישראלית. ההזדמנות הזו היא עצומה עבור ענף הבייסבול בישראל ומקווה שנעשה הישג לא פחות מרשים מלוחמת הטאקוונדו, אבישג סמברג, שזכתה במדלית הארד והביאה גאווה עצומה למדינה".