בתמונה: אורי אדרי (צילום: ירין אדרי)

 

כבר בילדותו נמשך דיג'יי אורי אדרי, שנולד וגדל בבית שמש, לעולם המוזיקה. הוא החל את דרכו המקצועית כשהיה תלמיד תיכון, כאשר קיבל את הבמה לנגן במספר מועדונים באזור המרכז והשפלה. היום, כשהוא בן 31, נשוי ואב לשניים, הוא נחשב בעיני אנשי מקצוע רבים לאחד מאנשי המוזיקה הטובים והמוערכים באזור ירושלים והמרכז.

אדרי, שמנגן גם באולמות בהם נערכים אירועי שמחה וגם במועדונים בהם מתקיימות מסיבות, החליט במהלך משבר הקורונה ליצור שיר שבתקווה יהפוך ללהיט. לפני כחודשיים הוא ושניים מחבריו לתחום, כוכב הרשת אופק מזרחי ודיג'יי קובי מלכה, כתבו והלחינו שיר סאטירי קליט בעל אופי הומוריסטי גבוה. תוך זמן קצר, השיר שנקרא "מסיבות" הפך ללהיט מדינה לאחר שכבש כל אירוע, מסיבה וחתונה. הלהיט של שלושת המוזיקאים המוכשרים ממשיך להתעצם ונכון להיום הוא עומד על כמיליון וחצי צפיות ביוטיוב. 

איך נולד הרעיון לשיר? 

"גדלנו על המוזיקה של דיג'יי עופר ניסים, שבעיקר מנגן מוזיקת דאנס והאוס, ורצינו ליצור שיר בסגנון שלו. ישבנו שלושתנו (אני, השותף שלי דיג'יי קובי מלכה וכוכב הרשת אופק מזרחי) וחשבנו על רעיון לשיר בו בחור שמרבית הזמן שוהה בביתו ומתקשה להכיר בחורות עד שחבריו ממליצים לו להגיע למסיבות שם הן הכי הרבה מבלות. לשמחתנו השיר תפס חזק והפך מהר מאוד ללהיט מדינה". 

 

מסיבות העטיפה (עיצוב: ירין אלוש, צילום: ירין אדרי)

 

שלושת היוצרים תיארו לעצמם שלא כל מאזין יתחבר לסגנון המוזיקה של השיר, אולם, הם הבהירו עת הוצאתו לאור כי השיר נכתב בהומור גבוה והוא לא נועד לפגוע בשום דת, גזע או מין. מבחינתם אין שום קשר בין השיר לבין המציאות והתוכן דומה לתוכן ההומוריסטי של תכנית הטלוויזיה "ארץ נהדרת".

איך התגובות?

"בהתחלה לא כל התגובות היו הכי מחמיאות אבל אם אריק איינשטיין ז"ל הגדול הוציא לאור את שירו הפרובוקטיבי 'פוליטיקה' אז מי אנחנו?! בסופו של דבר אנשים מבינים שאנחנו בשנת 2021 והכל כמעט פתוח ושונה ממה שהיה בעבר". 

באלו מועדונים ואולמות השיר מתנגן הכי הרבה? 

"השיר מתנגן מדרום ועד צפון, אך בעיקר במועדון הסלינה באילת, במועדון החיפאי בוגרשוב ובמועדון דזרט שבראשון לציון". 

 

בתמונה: אדרי ואופק מזרחי בסלינה (צילום: ירין אדרי)

 

תאר לנו את האווירה והתחושות מעמדת המוזיקה כשהשיר מתנגן ביחד עם אלפי בליינים.

"זה קרה לנו בשלושת המועדונים הגדולים שציינתי. הבנתי שהסטייל הזה היה חסר לאנשים כי ישר שניגנו את השיר כל המצלמות וכל התאורה היו מופנות אלינו. התחושה עוצמתית ואני שמח שעשינו משהו שאחרים לא היו מעיזים לעשות". 

כאיש מוזיקה מוערך ומוצלח, איפה אתה נהנה יותר לנגן - במועדונים או בחתונות?

"בחתונות. אומנם זה פחות אנשים אבל אין תחושה יותר מרגשת מאשר לשמח חתן וכלה ביום הגדול ביותר של חייהם. מדובר באושר אינסופי שקשה להסביר אותו במילים".

מהן השאיפות שלך כדיג'יי ויוצר מוזיקה?

"להמשיך לשמח אנשים ולעשות מוזיקה טובה ומיוחדת שתרים את מדינת ישראל מעלה ותגרום לכולנו רק ליהנות".

מילה אחרונה לתושבי בית שמש.

"בית שמש תמיד תישאר הבית שלי. יש לי אהבה ענקית לעיר ולתושביה היקרים. את הדרך שלי התחלתי בעיר המיוחדת הזאת ויש לי ממנה רק זכרונות טובים. אוהב אתכם ומאחל לכולם להמשיך לבלות, לרקוד וליהנות ממוזיקה ומכל דבר אחר שעושה טוב. נתראה ברחבה".