בתמונה: אלירן סגל (צילום פרטי)

 

אלירן סגל, שנולד וגדל בבית שמש, מאז ילדותו אהב כדורגל ואף היה נחשב לכישרון בתחום. כשהיה בן 13 הוא זכה לשחק במשך 3 עונות בקבוצות הנערים של בית"ר ירושלים תחת הדרכתם של כדורגלני העבר סמי מלכה וסרגיי טרטיאק ולצדם של הכדורגלנים הבכירים דן אייבינדר ועידן ורד. לאחר מכן הוא שיחק בקבוצת הנוער של עירוני בית שמש תחת המאמן האגדי עמי כהן ותקופה מסוימת שיחק גם בקבוצה הבוגרת של הקבוצה העירונית.

כמו טובים אחרים שלא מימשו את הפוטנציאל שלהם, גם סגל ויתר על חלומו להיות כדורגלן למרות שהיה קשר אחורי מאוד מוכשר. כיום, כשהוא בן 32 ובוגר מכללת וינגייט בעל תעודת מאמן-מדריך כדורגל, הוא משמש כמאמן ראשי של שתי קבוצות שונות - עירוני בית שמש (נערים ב') ועירוני בית שמש (נערים ג'). למרות שמדובר באתגר מורכב ולא פשוט, בעונה האחרונה הוא ביצע את המשימה בהצלחה גדולה.

איך אתה מצליח לאמן שתי קבוצות בו זמנית? בטוח שהמשימה איננה פשוטה  

"זה לא פשוט בכלל אבל בגלל שאני חי ונושם כדורגל, אני לא רואה את הקושי. יש לי מטרה אחת עבור שתי הקבוצות וכשיש מטרה כל מכשול בדרך לא קיים". 

 

בתמונה: נערים ג' (צילום פרטי)

 

ומהן השאיפות שלך כמאמן?

"להצליח כמה שיותר, להיות מורה דרך טוב לשחקנים שלי וכמובן להגיע למועדונים גדולים בארץ כמו בית"ר ירושלים ומכבי חיפה. השאיפה של כל מאמן היא להגיע לרמות הגבוהות ולהתקדם הלאה אבל גם כרגע אני מודה על הקיים". 

כמאמן בעונה הראשונה, האם לדעתך עירוני בית שמש מתנהלת בצורה נכונה?

"לדעתי עירוני בית שמש מתנהלת בצורה נכונה. יש כאן מגרשים מסודרים, תקציבים ראויים שמאפשרים לכדורגלנים הצעירים להתקדם ויו"ר (רפאל טוביאנה) שעושה המון למען הצלחתם של השחקנים והמאמנים".  

אלמלא הקורונה ישנו סיכוי גבוה שסגל וקבוצתו (נערים ג') היו אלופים עכשיו, אך הנגיף גרם להפסקת הליגה ומנע משחקניו לשחק את משחקם האחרון שניצחון בו היה מכתיר אותם כאלופי המדינה. קבוצת הנערים סיימה את העונה במקום השני עם משחק חסר ועם מאזן אדיר של 72 שערי זכות ו-9 שערי חובה (מאזן טוב יותר מהקבוצה שסיימה במקום הראשון). את קבוצת נערים ב' הוביל סגל למקום השלישי והמכובד. 

ההישגים שלך מאוד מרשימים, אולי הגיע הזמן שתאמן את הקבוצה הבוגרת?

"כרגע אני מתרכז בילדים ובנערים. יש כישרונות מצוינים בבית שמש שלדעתי עם עבודה קשה והכוונה נכונה יכולים להגיע רחוק. אולי בעתיד בעזרת השם אחשוב גם על אימון בוגרים".

 

בתמונה: נערים ב' (צילום פרטי)

 

מילה אחרונה לסיום.

"'כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו'. בתור כדורגלן עבר אני יודע כמה המשפט הזה חשוב. ההצלחה שלהם היא ההצלחה שלי. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לעוזר שלי נדב מיימון, למשה שטרית, ליו"ר רפי טוביאנה, למנהל אצטדיון הכדורגל אסף עזו, לאבי קדוש הגזבר, לעמוס מיימוני, לעמי כהן ולאיציק קניזו. תודה על האמונה בי ועל הביטחון שאתם מעניקים לי. וכמובן תודה ענקית להורים שלי, לאחים שלי ולרעייתי ליסה שתמיד תומכים בי, מלווים ומעודדים אותי. מאחל לכולם חופשה נעימה ובטוחה, ושנחזור לעונה הבאה לזכייה באליפות".