הבוקר (יום ד'), נערך ביקור ראשון מסוגו בו סיירו חברי וועדת הגבולות של משרד הפנים בשטחיה של המועצה האזורית מטה יהודה. הביקור נפתח במפגש היכרות במשרדי המועצה, משם הם המשיכו לאזור התעשייה הר טוב, לאחר מכן לסיור ביישוב החדש, גבעות עדן, הישוב ה-58 של המועצה. בהמשך חברי הוועדה ונציגי המועצה ביקרו בתצפית מאדרת, דרכה ניתן לצפות במבט כולל על שטחיה של מטה יהודה אל מול הצמיחה של בית שמש. לבסוף, ביקרו בתצפית ביקב מוני, בו התבצעה סקירה רחבה על נחל שורק- נחל היסטורי הנחשב לאחד הנחלים הארוכים בישראל המתחיל בהרי ירושלים וזורם לאורך 70 ק"מ עד לשופכו, כאשר מטה יהודה זכתה בקול קורא של רשות מקרקעי ישראל, להקמת פארק צפרות אקולוגי, שישמש את תושבי מרכז הארץ והסביבה המשוועים לשטח ירוק ופתוח באזור המרכז שעתיד לקום בסמוך לנחל.

באמצעות הביקור, חברי וועדת הגבולות יוכלו לראות במו עיניהם את השטחים הירוקים, ההיסטוריים והמרתקים שמטה יהודה מעוניינת לשמר.


ניב ויזל, ראש המועצה: "במטה יהודה ישנם נופים מרהיבים ושטחים ירוקים יוצאי דופן שהולכים ומתמעטים אל מול הבנייה הרבה וההתפתחות האורבנית שסביבנו. המטרה שלנו היא להראות לוועדת הגבולות את משמעות הפגיעה בנוף, בטבע ובלב הירוק של מדינת ישראל."