בתמונה: בן קבלה במדי מ.ס אשדוד (צילום: פרטי)

 

בן קבלה, שמחר יחגוג יום הולדת 14, נחשב בקרב לא מעט אנשי מקצוע מעולם הספורט לכדורגלן מאוד מוכשר. בעונה שעברה הוא היה שותף להצלחה הענקית של קבוצת הילדים של עירוני בית שמש שזכתה בתואר האליפות, כאשר הצליח לכבוש 31 שערים ולסיים כמלך שערי הליגה.

ההישג העצום של הילד, סגנון המשחק שלו והכשרון שטמון בו גרמו להוריו (דקל ונעמה קבלה) להבין שעליהם להשקיע מעט יותר בטאלנט על מנת שכבר עכשיו הוא יוכל לסלול את דרכו לליגה של הגדולים. אחרי התלבטויות והתייעצויות עם מספר גורמים בתחום, החלוץ הצעיר מבית שמש עזב את הקבוצה העירונית ועבר למועדון ספורט אשדוד. 

"בחרתי לשחק במועדון ספורט אשדוד כי אני מאוד רוצה להצליח ולדעתי מדובר במקום טוב שדרכו ניתן להצליח ולהגיע רחוק. גם מאשדוד הרבה התפתחו ויצאו לאירופה. בעזרת השם אני מקווה שגם אני אצליח", טוען בן קבלה 

 

גביע מלך השערים (התמונה באדיבות המשפחה)

 

מועדון ספורט אשדוד הנו מועדון הכדורגל המוביל באזור אשדוד, אשר נחשב לאחד ממועדוני הכדורגל הטובים בארץ לקידום ילדים, נערים ונוער. קבוצת הבוגרים של המועדון משחקת בליגת העל ובעונה האחרונה היא העפילה לאירופה לאחר שסיימה את העונה במקום השלישי. הכדורגלן הגדול ביותר שגדל במועדון זה ואף הגיע להישגים אדירים בספרד וטורקיה הוא חיים רביבו.

בן, ממתי החל החיידק לכדורגל?

"מאז שאני זוכר את עצמי אני עם כדור ברגל. בכיתה ג' התחלתי לשחק כדורגל במכבי תל אביב צרעה תחת המאמן אלי כהן שתמיד תמך בי, כיוון אותי והיה לצדי. אלי עזר לי המון והרבה בזכותו התקדמתי והגעתי לאן שאני היום". 

איך אתה מסכם את התקופה שלך בעירוני בית שמש כמלך שערי הליגה?

"היתה עונה מדהימה עם מאמן, עוזר מאמן וחברים מדהימים שבזכותם הגעתי לאן שאני נמצא היום. בעונה שעברה לא באתי לשחק משחקים אלא לקרוע רשתות ואני חושב שזה מה שעשיתי. בתחילת העונה שאפתי להגיע ל-15 שערים וכל פעם כבשתי עוד ומספר השערים עלה עד 31. אני בעצמי לא ציפיתי להגיע לכמות כזאת של שערים".

 

במדי עירוני בית שמש (צילום: פרטי)

 

מיהו המודל לחיקוי שלך?

"זלאטן איברהימוביץ' הוא המודל לחיקוי שלי כי הוא כדורגלן ענק שכל פעם מציב לעצמו מטרה ועומד בה. כמעט ולא ראיתי כדורגלנים בגיל שלו (40) עושים דברים כמו שהוא עושה. אני מקווה שבעזרת השם גם אני אגיע למקומות אליהם הוא הגיע".

מהן השאיפות שלך?

"להמשיך להתמיד ולעבוד כמה שיותר כדי להצליח בעולם הכדורגל ולכבוש את כל המטרות שהצבתי לעצמי".

מילה אחרונה לתושבי בית שמש והסביבה.

"מקווה שבעזרת השם עוד כמה שנים תשמעו את השם בן קבלה".