הוא היה מורדם ומונשם במשך תקופה עם פגיעות רב מערכתיות ועבר לא מעט ניתוחים. הוא נאלץ לעבור שיקום מאוד מורכב שנמשך למעלה משנה וחצי. ועד היום, כחמש וחצי שנים אחרי שקיבל את חייו במתנה, הוא עדיין מתמודד עם קשיים רבים. יוסף הרוש (26), שנפצע קשה בתאונת דרכים סמוך לבית שמש, בראיון בלעדי לשמשנט פונה לכלל הנהגים ומבקש: "סעו בזהירות ושמרו על חייכם ועל חייהם של הסובבים אתכם". 

 

 

בתמונה: יוסף הרוש (צילום פרטי)

 

ה-24.02.2016 זהו תאריך שמשפחת הרוש מבית שמש לא תשכח לעולם. לקראת שעת חצות אירעה תאונת שרשרת קשה בין ארבעה כלי רכב בסמוך למושב נס הרים שבמטה יהודה, אשר בסיומה נמסר למשפחה כי האחים יוסף ואברהם הרוש פונו לבית החולים הדסה עין כרם לאחר שנפצעו באורח קשה.

יוסף, שנהג ברכב ועשה את דרכו להדסה עין כרם יחד עם אחיו אברהם (להם נולד אחיין), היה מורדם ומונשם במשך תקופה עם פגיעות רב מערכתיות ועבר כ-12 ניתוחים. הוא נאלץ לעבור שיקום מאוד מורכב, אשר במהלכו למד מחדש כיצד ללכת, להגיב, לאכול ואף לשתות. 

אחרי כמעט חמש וחצי שנים בהן התמודד עם לא מעט קשיים ואף העדיף לא לדבר על התאונה הקשה שעבר, בראיון בלעדי לשמשנט הוא משחזר את הלילה ההוא ששינה את חייו ומספר על הימים והלילות שלעולם הוא לא ישכח.

 

בתמונה: הרוש בבית החולים (צילום פרטי)

 

מה אתה זוכר?

"זאת הייתה תאונת שרשרת מאוד קשה. אני לא זוכר כמעט שום דבר כי התאונה התרחשה במהירות, ממש תוך שניות ספורות. הייתי ללא דופק וללא נשימה. נהג הרכב שהיה מאחוריי הנו פרמדיק של מד"א והוא ביצע בי החייאה עד שהגיעו כוחות ההצלה וצוותי טיפול נמרץ שפינו אותי לבית החולים. אחי הגדול שהיה איתי ברכב זוכר פחות או יותר מה קרה שם, הוא היה לכוד ומעט יותר עירני. אחרי שהתעוררתי וחזרתי לעצמי, הבנתי ממנו ומהמשפחה שלי מה עברנו".

ידוע לך מי חילץ אותך מהרכב?

"לפי הדיווחים שקיבלתי לאחר שהתעוררתי, צוותי כיבוי וחילוץ בפיקודו של מפקד יל"מ בית שמש להב יוסי אסרף הם אלו שחילצו אותי מהרכב והעבירו אותי להמשך טיפול רפואי. זו גם הזדמנות עבורי להודות לכל צוותי החילוץ והרפואה שהצילו את חיי".  

ספר לנו על תקופת השיקום.

"תקופת השיקום שנמשכה כשנה וחצי הייתה לא פשוטה בכלל. כל הרופאים שטיפלו בי עשו את מירב המאמצים על מנת שאשתקם ואעמוד שוב על הרגליים. אחרי עבודה יומיומית קשה ומצוינת של כלל צוות הרופאים, כאשר במקביל התמדתי ונתתי את כל כולי למען הצלחת הטיפולים, הצלחתי לחזור לתפקוד כמעט מלא. בנוסף חשוב לי לציין שאמא שלי, דודה שלי (גילה) ודוד שלי (מאיר) טיפלו בי והיו לצדי בכל תקופת הטיפולים וגם לאחר מכן. הרבה בזכותן ההחלמה היתה טובה יותר". 

האם אתה ומשפחתך קיבלתם סיוע כלשהו מגורמים בכירים בעירייה?

"כשהתעוררתי הבנתי מאמא שלי שלא קיבלנו שום סיוע מעיריית בית שמש או מכל גוף אחר. גם לאחר מכן לא קיבלנו עזרה כלשהי מהעירייה והתמודדנו עם המצב הקשה בעצמנו".

ומתושבי העיר קיבלתם תמיכה?

"כן ברור. רבים מתושבי העיר והסביבה התקשרו, התפללו ושאלו לשלומנו במשך יומיום. לא מעט תושבים כתבו פוסטים בפייסבוק בהם ביקשו להתפלל לרפואתנו ולהחלמתנו המלאה. גם אחרי שעברו כמה חודשים טובים, אותם תושבים דאגו והתעניינו במצבנו הרפואי. לשמחתנו הרגשנו שאנחנו מוקפים באנשים טובים וחמים". 

האם התאונה שינתה את אורח חייך?

"אין ספק שהחיים שלי השתנו מן הקצה אל הקצה. ברוך השם התחזקתי יותר ולמדתי להעריך את החיים שלי יותר ואת הדברים הקטנים שמלווים אותנו ביומיום. עברתי ימים מאוד קשים ואני מודה לאבא שבשמיים על כל הטוב שיש ועל זה שבזכותו ניצחתי הכל". 

 

קיבל את חייו במתנה (התמונה מתוך הפייסבוק של הרוש)

 

מה המסר שלך לנהגים החדשים ולנהגים שלא מתמידים לנהוג בזהירות?

 "אני פונה מכאן לכל הנהגים ומבקש מכל אחד ואחת לנהוג בזהירות, לשמוע להנחיות הבטיחות ולהשתדל לא לסכן הולכי רגל ונהגים אחרים. שמרו על עצמכם ותהיו כמה שיותר עירניים, למענכם ולמען חייהם של אנשים אחרים. זכרו שתמיד עדיף לאבד רגע בחיים מאשר את החיים ברגע".   

מה אתה מאחל לעצמך?

"התחלתי בעל כורחי דרך חדשה בחיים, לכן אני מאחל לעצמי שבורא עולם יאיר לי את הדרך כדי  שאצליח בכל אשר אפנה ואעשה. חשוב לי להמשיך להעריך ולאהוב את החיים בצורה הכי יפה והכי טובה כי אין ספק שקיבלתי את חיי במתנה. צריך להגיד כל יום תודה לאבא שבשמיים".