קורס המ"כים למקצועות הח"יר שהסתיים בשבוע שעבר, היה מיוחד מהרגיל, הוא התנהל בסופה של מגפת הקורונה ובמהלך מבצע "שומר החומות", ושבו הייתה כוננות מוגברת להקפצה. אחד ממסיימי הקורס  הוא סמל אברהם וינקלר מהעיר בית שמש. אחת מהחוויות המרגשות שאברהם עבר  במהלך הקורס, בעודו מבצע תורנות שמירה, הגיעה לביקור בת זוגתו של אברהם - הדר ובמהלכו אברהם הציע להדר נישואין והשניים עתידים להינשא בקרוב. 

אברהם, הוא בנם של הרב דודי וינקלר וחני מורה במקצועה, האב הרב וינקלר משמש כרב בישיבת ההסדר "לב התורה" בעיר בית שמש ומנהל- "לב לחייל" תוכנית העוסקת בגיוס חיילים בודדים לצה"ל. אמו חני מחנכת באולפנת 'גילה' בעיר. 

אברהם נולד בישוב 'קדומים', בהיותו ילד בגן הילדים, הוריו עברו להתגורר בעיר בית שמש. אברהם למד בתלמוד תורה ברמב"ש ולאחר מכן בישיבת הסדר בעיר ירוחם. באוגוסט 2020 התגייס  לשירות קרבי בחטיבת הנח"ל יחד עם חבריו.

ב1/7 סיים את קורס מפקדי כיתות למקצועות החי"ר. קורס מ"כים (מפקדי כיתות) הוא קורס פיקוד צה"לי, המועבר במסגרת זרוע היבשה ונמשך כשלושה חודשים.

את הקורס עוברים יחד חיילים המגיעים מכלל החטיבות ואינם מחולקים לצוותים לפי חטיבות האם.

מה אתה יכול לספר על קורס המ"כים?

"נהניתי מאוד לעבור את ההכשרה למ"כ. הקורס הוא קורס מעניין, מאתגר ומלמד. הוא אינו הקורס "הכי קשה" שאפשר לעבור בצבא אבל לדעתי הוא המסלול הכי מאתגר שאפשר לעבור בצבא. הוא ללא ספק קורס מאוד חשוב שמכין לתפקיד מאוד משמעותי - מפקד כיתה. הקורס מעניק חויה שאני מאמין שלכל אדם היא יכולה להיות חוויה מאוד ייחודית. קורס המכ"ים הוא המקום לפתח בו את זהות המפקד את היכולת להיות מפקד טוב בעתות מלחמה וחירום, ובשגרה להיות מפקד טוב לחיילים שלו ולדאוג להם".

מה האני המאמין שלך שאותו תעביר לחיילים שלך?
 
"אין לי כ"כ אני מאמין כשיח, אני מאוד מאמין בצורך להיות מקצועי, בצורך לדעת טוב מאוד מה אתה עושה בכל זמן נתון בכדי שבכך יהיה ניתן להחליט החלטות נכונות בייחוד בעתות חירום ומלחמה - לדוגמא הצורך לדעת לא לפגוע בחפים מפשע, בשגרה לדעת לאמן את החיילים הכי טוב, להיות חייל הכי טוב שיכול גם לפעול ולעזור לחברים שלו, לדעת לסיים דברים באופן מהיר ויעיל". 

ספר על הצעת הנישואים המרגשת לבת זוגך הדר

"הדר ארוסתי ואני, התחלנו לצאת לקראת סוף ההכשרה שלי ודי מהר הבנו שזה הולך לכיוון של נישואין. היינו אמורים לצאת לסופ"ש, ותכננתי והיא ידעה על זה, להציע לה נישואים או להתארס , בערב חג שבועות. ואז התחיל מבצע "שומר החומות" והיינו בכוננות וסגרנו ולא הייתה יכולת לצאת ולהיפגש וכן הייתה מדיניות של איסור ביקורים כך שהדר לא יכלה להגיע לבקר אותי, ובשל כך נאלצנו לדחות את ההצעה והאירוסין. אבל הדר לא ויתרה והחליטה להפתיע אותי בערב שבועות, אבא שלי הסיע אותה והיא הגיעה עם חבילה ענקית של ממתקים שאבא היה אמור להביא לי לחיילים שסגרו בבסיס את החג. הגעתי להגיע לקחת את החבילה והופתעתי והתרגשתי לראות את הדר, דברנו, צחקנו, הצעתי לה נישואין והיא ענתה שכן, אומנם לא הייתה כריעת ברך וזה היה פחות רומנטי ממה שתכננתי אבל הייתה הצעת נישואין. כשהגענו כל הפלוגה קיבלה אותנו בתשואות וריקודים והשמחה התמזגה בשמחת חג השבועות. הדר ואני מתכוונים להינשא בקרוב בע"ה, באמצע התפקיד שלי".

בתמונה אברהם והדר ביום הצעת הנישואין:

איך הייתה ההרגשה לסיים את הקורס בהצלחה?

"הרגשה טובה, משמחת. הקורס היה מאתגר ולא היה מאוד קשה עבורי. האמנתי בעצמי ובזה שאני צריך לסיים אותו בהצלחה ולקבל את התפקיד שאני רוצה. אני אפקד בע"ה על חברים שלי מהמחלקה".

מה הן תוכניותיך לעתיד? 

"להינשא בע"ה בקרוב, להיות מפקד טוב לחיילים שלי, להצליח לשלב בין חיי הנישואים לתפקיד. כרגע אני לא רואה את עצמי יוצא לקצונה, בעקבות האירוסין, אני לא בטוח שזה יצליח יחד, לפחות לא עבורי, אבל אני כן רואה את עצמי מתפקד היטב כמפקד. לאחר שאשתחרר בע"ה אני מתכוון לחזור ללמוד בישיבה ונהל חיי שגרה". 

אנו מברכים את סמל וינקלר לרגל האירוסין להדר בחירת לבו ומאחלים לו בהצלחה רבה בתפקידו כמ"כ ובחיי הנישואים בעתיד הקרוב.

בתמונה הראשית: סמל וינקלר עם בני משפחתו וארוסתו. 

התמונות והראיון באדיבות דובר צהל.