רזיאל חי בן 26 בקרוב, נולד וגדל בעיר בבית שמש למשפחה מוכרת וותיקה, ממייסדי העיר, משפחת חי, שהתגוררה ברח' ארלוזורוב בותיקה. אביו של רזיאל מוטי עובד ככבאי בתחנת כיבוי אש בעיר בית שמש ואמו ריקי - מנהלת חשבונות. 

רזיאל בן בכור במשפחה, אח לשגיא (24) ונריה (20) נשוי  באושר לרוחמה ואב לאליה בן שנתיים. הוא מתגורר מזה כשלוש שנים בעיר רחובות.

בני משפחתו של רזיאל, מתגוררים בעיר בית שמש בשכונת מגדל המים.

רזיאל למד במסגרות התורניות בעיר ובישיבה התיכונית "שעלי תורה" ובהמשך בישיבה בעיר רחובות. בגיל 18 התגייס לצהל ולמד לתואר ראשון בחינוך. כיום הוא משלב לימודי תורה בישיבה בה למד עם מוזיקה והופעות בציבור.

רזיאל שר בסגנון מזרחי דתי, ופיוטים, ומשלב בהופעות סגנונות שגדל עליהם: מוזיקה טורקית, ערבית, מרוקאית וכורדית. 

איך הגעת לתחום המוזיקה ואיזה דרך עשית עד עתה בתחום?  

"מאז ומתמיד אהבתי מוזיקה נגינה ושירה. גדלתי במשפחה שחיה מוזיקה. מגיל קטן הייתי מתופף על דרבוקה ומרעיש לכל הבניין. עם השנים גם התחלתי ללמוד קלידים ולנגן כתחביב. הכל התחיל מבית הכנסת: מפיוטים וקריאה בתורה. ההורים שלי שלחו אותי לחוג של לימוד מקאמים בבית וגן שם למדתי יסודות בעולם הפיוט ומגיל בר מצווה הייתי עולה לתיבה כחזן. סבי הוא עזרא חי זצ"ל שהיה מותיקי העיר. הוא היה מעודד אותי לכיוון התחום ללא הרף והיה אוהב לשמוע אותי שר.

השירה כזמר הגיעה לקראת גיל 15, השמעתי לאמי קטע ששרתי על פלייבק ואמרתי לה: "בואי תשמעי איזה  זמר" וזאת מבלי לומר לה שאני הוא המבצע. השמעתי לה באוזניות ביצוע של "הקולות של פיראוס" של חיים משה האגדי. שאלתי מה דעתה. היא אהבה מאוד וכשאמרתי לה שזה אני,היא הייתה המומה ודמעות התרגשות ושמחה זלגו מעינייה. 

בגיל 20 הוצאתי לאור מספר  קאברים (גירסאות כיסוי) לשירים מוכרים וקיבלתי המון פרגון מהקהל המאזינים, דבר שדירבן אותי ליצור מוזיקה משלי. 

בגיל 21 הוצאתי סינגל ראשון שנקרא "הלילה חתונה", שיר שמחות מקפיץ שזכה לפרגון והושמע ברדיו. לאחר מכן הוצאתי  לא מעט מחרוזות שהבולט שבהם מחרוזת "יפה ותמה" ותודה לאל אני שומע כל הזמן מאנשים שהם אוהבים אותה, שומעים ומשמיעים אותה בהזדמנויות שונות וזה משמח אותי מאוד. השנה ב"ה הוצאתי 2 סינגלים אותם כתבתי והלחנתי "הנשמה שבי" שיר שקט ומרגש שיצא עם קליפ מושקע בלא מעט מיקומים מרהיבים ברחבי הארץ.

לפני כחודש יצא הסינגל השלישי והחדש שלי "תחייך אל העולם", זהו סינגל קצבי ומלא תקווה שמדבר על מה שעברנו בכל השנה וחצי האחרונות, על המצבים ואירועים לא קלים, בפן האישי והכללי במדינה. המסר של השיר הוא שצריך להאמין שיש בורא לעולם שיודע מה טוב לנו תמיד, גם אם אנחנו לא רואים שהכל ורוד.

שלושת הסנגלים הם חלק מאלבום בכורה שעליו אני עובד בימים אלה שברובו מורכב משירים שכתבתי והלחנתי.

האהבה של הקהל  זה דבר לא מובן מאליו וזה הכי חשוב בתעשייה המורכבת הזו. אני שואף להגיע לכל בית, לשמח ולרגש עוד ועוד אנשים, אני מרגיש שזו זכות שהקב"ה נתן לי".

מאיזה זמרים אתה שואב השראה?

"אני שואב השראה מלא מעט סגנונות מוזיקה כמו יוונית ומרוקאית אבל אוהב בעיקר להאזין למוזיקה שמשלבת מקאמים שמענו רבות בבית: טורקית,ערבית את הזמרים איציק קלה, יובל טייב, יניב בן משיח ועוד. כמו כן, אני מתחבר מאוד למוזיקה והדרך שעושה הזמר דוד חפצדי".

מי מסייע לך מבחינה מקצועית?

"אני עובד כיום באופן עצמאי בעידוד ותמיכת אשתי היקרה ההורים, המשפחה והחברים המדהימים שלי יחד עם יוסי לחיאני איש יחסי ציבור ומדיה שלי שעושה עבודה מקצועית ודואג להפצה של המוזיקה שלי ברשתות החברתיות והרדיו".

היכן אתה מופיע? 

"אני מופיע באירועים משפחתיים כגון: חתונות, בעלייה לתורה של חתני בר מצווה, בבריתות, הילולות ושבתות חתן ונהנה מאוד לשמוח ולשמח אנשים".

על הקשר כיום לעיר בית שמש:

"אני מגיע לבית הוריי בעיקר בשבתות וחגים ובין היתר מגיע להתפלל אצל הקהילה המדהימה של הרב פנחס מזוז שליט"א האהוב. בית שמש זה הבית, אנשים חמים, פשטות ופרגון שאין בכל מקום, חברים טובים.ובעז"ה אנחנו מתכננים לחזור ולגור בבית שמש בעתיד".

על השאיפות לעתיד:

"החלום שלי בתחום המוזיקה זה להפיק מופע גדול בעתיד עם שירים מקוריים ומוזיקה טובה שגדלתי עליה, שכל מי שהאמין ומאמין בדרך שאני עובר, יהיה חלק מזה".

אנו מאחלים לרזיאל ברכה והצלחה במשך דרכו ושיגשים את שאיפותיו בתחום.